پیام فارس

آخرين مطالب

شهروندان شیراز در خصوص سند راهبردی سومین حرم اهل بیت(ع) مطالبه‌گر باشند اجتماعي

شهروندان شیراز در خصوص سند راهبردی سومین حرم اهل بیت(ع) مطالبه‌گر باشند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهروندان شیراز موضوعات سند راهبردی سومین حرم اهل بیت(ع) را تا زمان اجرایی شدن آن از مسئولان و مدیران فارس مطالبه‌گر باشند.
به گزارش خبرگزاری ایمنا از فارس، سیدابراهیم حسینی امروز _ سه‌شنبه بیست‌ودوم خرداد_ در نشست خبری خود با خبرنگاران که با حضور شهردار شیراز، تعدادی از معاونین و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز با موضوع بررسی بودجه 1403 و مقایسه با بودجه شهرداری شیراز در سال‌های گذشته برگزار شد، اظهار کرد: آن چه که تحت عنوان برنامه و بودجه ارائه می‌شود حاصل عملکرد همه بخش‌ها در شهرداری و در شورا حاصل عملکرد همه کمیسیون‌های تخصصی است و کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون مادر که محور این موضوع است باید آن چه که منویات اعضای شورا است را در برنامه تنظیم و چشم‌انداز یک ساله را با عدد و ارقام و درصد پیشرفت کار در بودجه قید کند تا تعیین تکلیف کار اجرایی برای همه مشخص شود.
وی افزود: در سال اول شورای ششم برای انجام امورات تعریف یک چشم‌انداز، 72 رویکرد و به دنبال آن برنامه پنج ساله شورای پنجم با تغییرات ایجاد شده به برنامه شیراز 1404 صورت گرفت و رونمایی شد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از انجام کار زیر ساختی برای 20 سال آینده کلان شهر شیراز در حوزه برنامه اشاره و تصریح کرد: این برنامه در قالب تدوین سند راهبردی سومین حرم اهل بیت (ع) در اردیبهشت ماه گذشته رونمایی شد که این وظیفه شورا را در ارتباط با شهر است.
حسینی ادامه داد: شورا و شهرداری، سایر دستگاه‌های اجرایی را برای این موضوع پای کار بیاورند تا این سند را به عنوان محور بپذیرند و ظرف دو ماه آینده باید برنامه عملیاتی خود را به استانداری فارس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه دهند.
وی خاطر نشان کرد: این سند 20 سال آینده کلان شهر شیراز را در قالب چارچوب، الزامات، اقتضائات فراهم می‌کند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه سند راهبردی سومین حرم اهل بیت مورد تأیید نماینده عالی دولت در استان فارس دکتر ایمانیه، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز حضرت آیت الله دژکام و تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) دکتر کلانتری است، اظهار کرد: این سند به تصویب شورای فرهنگ عمومی و شورای اداری استان رسیده است و این سند یک سند زیر ساختی اساسی است و هم اکنون در دستور کار شهرداری و کمیسیون برنامه و بودجه است که حداکثر ظرف دو ماه آینده برنامه بیست ساله شورا و شهرداری را بازنگری کند و بر اساس چارچوب‌های مد نظر تدوین شده بازنگری و به تصویب نهایی برسد.
حسینی افزود: این یکی از اقدامات اساسی است که در سال جاری در شورا و شهرداری در دستور کار است و تمام کمیسیون‌ها باید این موضوع را مد نظر داشته باشند.
وی ادامه داد: با تدوین برنامه عملیاتی 20 ساله همان‌گونه که شورای پنجم برنامه پنج ساله داشت شورای ششم نیز بلافاصله پس از این برنامه، شهرداری شیراز برنامه 5 ساله خود را از 1404 تا 1409 تدوین خواهد کرد تا به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز برسد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه بر اطلاع‌رسانی اصحاب رسانه در خصوص این سند تاکید کرد و اضافه کرد: شهروندان شیراز از مسئولان استان مطالبه‌گری موضوعات این سند را تا زمان اجرایی شدن درخواست کنند.
حسینی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه بودجه اشاره و اظهار کرد: امروز بودجه شهرداری شیراز به لحاظ شاکله و نگاه برنامه‌ای و دقت در درآمد و هزینه، توزیع درآمد بخش‌های مختلف به صورت متوازن قابل مقایسه با بودجه سال 1400 نیست.
وی ادامه داد: در حوزه درآمد به لحاظ درصدی آن چه که به سمت آن رفتیم دو حوزه درآمدهای پایدار و درآمدهایی بوده که جنبه سرمایه گذاری داشته است و در این راستا از شهرداری این انتظار را داشتیم که در زمینه تأمین درآمدهای جدید از طریق فروش املاک اقدام کند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: در سال 1402 شهرداری شیراز مکلف بوده است 800 میلیارد تومان زمین خریداری کند تا بر مبنای آن درآمدهای جدید برای شهر ایجاد شود تا علاوه بر فروش زمین‌های که داشته است سرمایه‌های جدید برای شهر ایجاد کند.
حسینی اضافه کرد: در دو حوزه درآمدهای پایدار و واگذاری املاک درصدها افزایش یافته است. همچنین ورود املاک به سرمایه شهرداری‌ها صورت گرفت تا این توازن بر هم نخورد.
وی در خصوص بدهی‌های شهرداری، تصریح کرد: در این حوزه در بودجه سال‌های گذشته بدهی شهرداری در جداول تدوین شده برای بودجه تعریف نمی‌شد. اما امروز یکی از جداول الزامی پیوست بودجه مربوط به بدهی‌های شهرداری است.
به گفته رئیس شورای اسلامی شهر شیراز؛ در بودجه سالانه عدد و ارقامی به عنوان تکلیف شهرداری در حوزه سرمایه گذاری مشخص می‌شد که این میزان در سال 1401 به رقم 15 هزار میلیارد تومان بوده است و در سال گذشته این رقم 20 هزار میلیارد تومان و در سال 1403 به مبلغ 26 هزار میلیارد تومان است.
حسینی با اشاره به اینکه درآمدهای خاص صرف هزینه‌های خاص می‌شود، ادامه داد: در بودجه 1403 در هیچ یک از سال‌ها درآمدهای مازاد نداشته‌ایم و صفر قید می‌شد اما در سال جاری این ردیف دارای عدد است.
وی تصریح کرد: برای دو حوزه محرومیت‌زدایی و محله محوری نیز به صورت جداگانه ردیف بودجه تعریف شده است و چارچوب بودجه نویسی و کنترل و نظارت شورا بر عملکرد بودجه شهرداری در سه ساله متوالی متحول شده است و به صورت شفاف و دقیق می‌توانیم ارقام مربوطه به هر حوزه را اعلام کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه سخنان خود به حوزه توزیع متوازن اشاره و اظهار کرد: در سال 1400 تاکنون در حوزه‌های مختلف اعداد و ارقام تعریف شده و مجموعه اقدامات انجام شده نشان دهنده آن است که در چند حوزه که شورا بر آنها تاکید بیشتری داشت عمل کرده است که این حوزه‌ها شامل فرهنگ، خدمات شهری و مدیریت بحران است.
حسینی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز مکلف شده است تا 800 میلیارد تومان نسبت به خرید زمین اقدام کند تا بر این مبنا در آینده بتواند درآمدزایی کند.
شهرداری شیراز در هشت حوزه اصلی دچار مشکل جدی کمبود نیروی انسانی متخصص است در ادامه این نشست همچنین مسعود زارعی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: در این کمیسیون 15 پروژه شاخص و مورد تاکید شهردار شیراز تعیین شد تا اجرای آنها صورت گیرد. همچنین پنج پروژه در حوزه سرمایه انسانی در این کمیته تدوین شده است.
وی افزود: این کمیته پنج عضو دارد که در موضوع ساماندهی نیروی انسانی بررسی تخصصی موضوعات انجام شده است تا یک نظارت جدی صورت گیرد.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری کلان شهر شیراز تعداد 3500 نیروی رسمی، 3 هزار و 50 نیروی شرکتی و یک هزار و 300 نیروی راننده استیجاری دارد و 5200 نیروی حجمی است که با عناوین مختلف در مجموعه مدیریت شهری حضور دارند.
زارعی همچنین از انجام یک کار ضربتی در هشت حوزه خبر داد و اضافه کرد: شهرداری شیراز در هشت حوزه اصلی دچار مشکل جدی در خصوص کمبود نیروی انسانی متخصص است که این موضوع در اولویت کمیته به جهت بررسی قرار گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: کمبود نیروی تخصصی در حوزه‌هایی همچون فرهنگی، سامانه 137، دبیرخانه و بایگانی و خدمات است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: در حوزه تشکیلات نیز تا پایان سال در مجموعه شهرداری شیراز به‌روز رسانی متناسب با برنامه‌های مد نظر ایجاد خواهد شد.
رفع مشکلات بخش مسکن، پایش نیروها، در نظر گرفتن مکان‌هایی برای کارکنان همچون مجتمع خدمات رفاهی در پارک دراک، حوزه آموزش، بانک جامع اطلاعات و اسناد کارکنان به صورت الکترونیکی و نرم افزار جامع منابع انسانی، از دیگر موضوعات مورد اشاره رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز بود که بر ضرورت ایجاد آنها در حوزه ساماندهی نیروی انسانی در قالب اجرا و تعریف پنج پروژه اشاره کرد.
کد خبر 762235

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/821025/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

وطن امروز: مطالبات مردم از رئیس دولت چهاردهم سیاسی نیست

قند طبیعی هم ضرر دارد؟

توانیر اعلام کرد: شهرداری‌ها و بانک‌ها کمترین همراهی را در کاهش مصرف برق دارند

قرآن در سبک و سیره زندگی دانش آموزان وارد شود

دلبری نامزدها با خودرو

در ستایش از صندوق شیکسته پیکسته

درمان سنتی دو مزاجی و ایجاد تعادل در بدن

آغاز مرحله جدید کشف فرارهای مالیاتی با اسناد جدید

اجرای موفق برنامه‌های فرهنگی در گرو الگوگیری از اهل بیت(ع) است

نماینده کنونی شیراز در مجلس مسوول امور استان‌های ستاد قالیباف شد

جنگل‌های زیبای بلوط در استان فارس + فیلم

وحیدی: احیای بافت تاریخی، هویت شهر را حفظ می‌کند

مسکو باز هم تهران را بازی داد؟

چالش فرش‌های سعدآباد تمام نشد؟

صاحبان تفکر رادیکالی، مخالفان کنسرت و سریال‌های نمایش خانگی!

حجامت قد در کجای بدن خراش ایجاد می‌کند؟

این 3 عادت خوب عمر را زیاد می‌کند

درصد موفقیت روش درمانی هایپک

ترمیم شکاف دلار آزاد و مبادله‌ای

6 سد مهم کشور 100 درصد پُر شد

مخزن آب روستای بیدزرد شیراز وارد مدار شد

زمین‌لرزه حوالی شهر قیر را به لرزه درآورد

عملیات سمپاشی علیه آفت زنجره نخیلات جهرم با پهپاد

سیاست کلان بنیاد شهید، چابک سازی منابع انسانی است

دیدار سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با مدیرکل صدا و سیمای استان البرز

سبد داغ پزشکیان

همشهری: کاندیدایی اصلح است که ویژگی های رئیسی را داشته باشد

فشار به جلیلی برای کناره‌گیری

درمان کرم خوردگی دندان

بازگشت پرواز تهران - اصفهان به فرودگاه مهرآباد

نظر پزشکیان در مورد استفاده از از اهل سنت در کابینه

آغاز اجلاسیه 392 شهیده اهل سنت آذربایجان‌غربی در مهاباد

ایمن‌سازی ورودی شمال غربی کلان‌شهر شیراز با بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی

زمین‌لرزه حوالی شهر قیر را به لرزه درآورد/ آماده‌باش هلال‌احمر

مردم دولت سیزدهم و مجلس یازدهم را با سازندگی و خدمت می‌شناسند

یک دستگاه واحد آپارتمانی در شیراز طعمه آتش شد

مرکز نوآوری کیش ظرفیتی ارزشمند برای توسعه گردشگری علمی

حجامت رشد قد فلسفه خونگیری ندارد!

5169 کیلوگرم شمش طلا در مرکز مبادله معامله شد

افزایش عرضه گوشت گرم به 400 تن در روز

زلزله قیر و کارزین فارس را لرزاند

تلاش دولت سیزدهم تکمیل خدمات شهید جمهور است

قیر فارس لرزید

آزادی چهار اسیر صهیونیست پس از هشت ماه جنگ، موفقیت محسوب نمی‌شود

شیراز؛ الگویی برای مطالعات شهری/برنامه جامعی برای بافت‌های تاریخی ارائه شود

سفر وزیر کشور به فارس

تصاویر خیره‌کننده از جنگل‌های بلوط استان فارس

عضوی که کمتر دچار سرطان می‌شود اما درصورت ابتلا به‌سرعت پیشرفت می‌کند

رشد 20.3 درصدی بخش نفت در سال 1402

سفر وزیر کشور به شیراز