پیام فارس

آخرين مطالب

4 مدیر بانکی استان فارس تا پایان سال جاری تعدیل می‌شوند‌ گفتگو

4 مدیر بانکی استان فارس تا پایان سال جاری تعدیل می‌شوند‌
  بزرگنمايي:

پیام فارس - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: تا پایان سال جاری حداقل 4 مدیر بانکی در استان تعدیل خواهند شد و برخی از شعب بانکی بویژه بانک‌های خصوصی به میزان قابل توجهی تعدیل خواهند داشت. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محسن ربانی‌زاده در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به جایگاه ویژه استان فارس در سطح کشور اظهار داشت: باتوجه به وضعیت استان فارس که در حوزه جمعیتی در جایگاه چهارم کشور قرار دارد و به اندازه شش استان جمعیت دارد، مدیریت ویژه‌ای برای آن می‌طلبد و این استان جای کار میدانی ندارد و نیاز است، کار در این استان به صورت سیستمی انجام شود تا با برنامه‌ریزی، اقدام و نظارت، سیستم‌هایی ایجاد شود تا ماحصل آن مدنظر برنامه ریزان توسعه استان با رشد 8.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
2 درصد باشد. 
وی عنوان کرد: در حوزه بنگاه‌های اقتصادی فارس با دارا بودن 653 واحد می‌طلبد در حوزه‌های گردشگری فعال باشد. اما انکار نمی‌کنیم که در تلاطم اقتصادی برخی از بنگاه‌ها دچار مشکل شده، اما تدابیر لازم برای حمایت از این بنگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت.
ربانی‌زاده با بیان اینکه از تعداد 72 شهرک صنعتی تعداد 61 شهرک در استان فعال هستند، گفت: در حوزه وضعیت معدن و صنوف در شهرک 916 واحد تولیدی با 26 هزار و 301 اشتغال، در حوزه خارج از شهرک‌ها یک هزار و 361 واحد با هفت هزار اشتغال و در حوزه گردشگری 509 واحد با 6 هزار و 451 اشتغال و سه هزار و 607 واحد اقتصادی 10 نفر به بالا داریم که 117 هزار و 206 نفر اشتغال ایجاد کردند. 
این مقام مسئول عنوان کرد: رفع مشکلات بنگاه‌های بزرگ اقتصادی استان از ابتدای سال جاری همواره مد نظر بوده و برای کارخانه‌هایی همچون قند ممسنی، آی تی آی، آزمایش و نرگس شیراز اقدامات لازم در دستور کار است. از سوی دیگر این قول را می‌دهیم که گام به گام در حوزه اشتغال اقدامات لازم در دستور کار است.
اهمیت شهرک‌های صنعتی از موضوعات مورد بحث معاون استاندار فارس در امور اقتصادی بود و او افزود: قریب به 50 درصد صنایع واحد‌های صنعتی استان در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند، اما تعهدات در قالب تبصره‌های دولتی اعلام شده جوابگوی نیاز‌های زیر ساختی نیست و ما بدنبال حضور سرمایه گذاران در این شهرک هستیم تا خودشان نسبت به تأمین زیر ساخت‌های شهرک اقدام کنند.
ربانی زاده همچنین در خصوص توزیع اعتبارات تأکید کرد: توزیع اعتبارات هنر نیست بلکه توزیع اعتبار در مسیر توسعه و هزینه کرد مهم است و باتوجه به اینکه وضعیت اقتصادی به گونه‌ای است که باید اعتبارات به حوزه تولید، تزریق شود اگر نسنجیده توزیع شود باعث تورم خواهد شد و در مقابل در صورت عدم توزیع اعتبارات با رکود و بیکاری مواجه خواهیم شد. 
گفتنی است ربانی زاده در این نشست ضمن ابراز گلایه از عملکرد نامطلوب برخی بانک‌های استان از تعدیل چهار مدیر بانکی خبر داد و بیان کرد: تا پایان سال جاری حداقل 4 مدیر بانکی در استان تعدیل خواهند شد و برخی از شعب بانکی به ویژه بانک‌های خصوصی شاید به میزان قابل توجهی تعدیل شوند. چرا که مصارف و منابع بانکی باید در استان در حد منطقی و قابل قبول باشد و پول و سپرده این استان باید در راستای توسعه و اشتغال این استان و نه به صورت سپرده در سایر استان‌ها باشد. 
وی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه سالیان سال کشاورزی محور اصلی استان بوده و حسب وظیفه، استان در راستای تأمین امنیت غذایی استان بسیار تلاش کرده است. اما فارس استان صنعتی نیست و باتوجه به اینکه هنوز هم در این حوزه رسالت خود را برآورده می‌کند، اما گام برداشتن به سمت صنعتی شدن استان را واجب می‌دانیم چرا که اشتغالی که در حوزه صنعت ایجاد می‌شود چندین برابر بخش کشاورزی است. 
ربانی زاده ادامه داد: متأسفانه صنعت ما وابسته به بانک‌ها است و مشکلاتی در این حوزه وجود دارد و باتوجه به فعالیت 31 بانک و مؤسسه مالی اعتباری در سطح استان، با بررسی صورت گرفته در رابطه با عملکرد نامناسب برخی از این بانک ها، اما این فرصت داده شد تا اقدامات لازم را انجام دهند. 
وی همچنین اظهار داشت: باتوجه به تملک 44 واحد اقتصادی توسط بانک‌ها تعداد 9 واحد از تملک خارج شد و 35 واحد تولیدی داریم که در تملک بانک هستند و اقدامات لازم برای تعیین تکلیف و یا عدم تملک آن‌ها در دستور کار است. 
فارس در حوزه سرمایه گذاری خارجی در رتبه سوم کشور قرار دارد
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس در این نشست همچنین به تشریح حوزه سرمایه گذاری و تبصره 18 پرداخت و اظهار داشت: در هشت ماه اول سال جاری استان فارس در جذب تسهیلات عملکرد بسیار خوبی داشته است. 
بابک دایی عنوان کرد: اولویت‌ها و محور‌های تسهیلات پرداختی در تبصره 18 به واحد‌های تولیدی نیمه تمام، شرکت‌های دانش بنیان، واحد‌های تولیدی پیشران و صادرات محور و بخش تثبیت اشتغال، تلاش شد تا سرمایه در گردش در اختیار بنگاه‌های اقتصادی قرار گیرد. 
وی اظهار داشت: در بررسی طرح‌های بند الف تبصره 18 تعداد 3 هزار و 776 پروژه اقتصادی به ارزش 7 هزار میلیارد تومان معادل 3 برابر اعتبارات مصوب شده که به استان داده شد و لیست آن‌ها به بانک‌های عامل ابلاغ شد. 
دایی اضافه کرد: این تعداد طرح بررسی شده ظرفیت ایجاد اشتغال برای 10 هزار نفر را داشت که با بررسی صورت گرفته، برای 1740 طرح رقمی بالغ بر 1800 میلیارد تومان تا به امروز تسهیلات پرداخت شد که موجب اشتغالزایی 2768 نفر شده است. 
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس با تأکید بر اینکه در تحقق بند الف تبصره 18 به میزان 130 درصد جذب صورت گرفته است، گفت: بالغ بر 73 درصد از تسهیلات به دو حوزه کشاورزی و صنعت پرداخت شده است. 
دایی همچنین تصریح کرد: براساس آخرین اطلاعات مرکز آمار کاهش 7.2 درصدی نرخ بیکاری نشان دهنده اثر گذاری پرداخت این تسهیلات بوده است. 
وی افزود: در تبصره 18 تسهیلات پرداختی، استان فارس رتبه دوم کشور را بعد از تهران دارد. حوزه سرمایه گذاری خارجی از دیگر موضوعاتی بود که مدیر کل دارایی و امور اقتصادی استان به آن اشاره کرد و افزود: استان فارس در حوزه سرمایه گذاری خارجی در رتبه سوم قرار دارد. 
دایی ابراز کرد: در سال جاری 3 پروژه سرمایه گذاری خارجی به ارزش 129 میلیون دلار با پیش بینی اشتغال برای 370 نفر در دستور کار است و نسبت به عملکرد سال قبل رشد دو برابری داشته است.
وی افزود: طی یکسال گذشته 171 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در قالب یازده طرح سرمایه گذاری داشته ایم که این سرمایه گذاری از سوی کشور‌های انگلیس، آلمان، مالزی، امارات، افغانستان در حوزه‌های پزشکی، دامی، ساختمانی، انرژی خورشیدی، صنعت و کشاورزی بوده است.
دایی یادآور شد: در سال جاری استان فارس توانست در سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت با 120 میلیون دلار سرمایه در میان استان‌های کشور رتبه اول را کسب کند.
انتهای پیام/424/.

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/290353/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اینفوگرافیک | آمار و ارقام بودجه شهرداری تهران در سال 1402 / سقف بودجه چقدر است؟

مأموریت ما حفظ و حراست از حقوق عامه و دفاع از بیت‌المال است

تهران برفی می شود/هوا سردتر می شود

نتایج نهایی پذیرش در «کاردانی» و کارشناسی» علمی کاربردی اعلام شد

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری اسفندماه 1401

انقلاب اسلامی یک مسیر اشتباه را تغییر داد

عصرانه خبری شهرهای ایران در 12 بهمن‌ماه

امام جمعه اهل سنت تایباد: دهه فجر فرصتی برای بررسی نقاط ضعف و قوت است

فجر44| اجرای 300 هزار متر مربع آسفالت در 42 روستای داراب

زاکانی: انقلاب اسلامی این نوید را به ما داد که ما می توانیم/ آنچه نصیب ما شد «استقلال» بود؛ اینکه امروز برای خودمان تصمیم بگیریم/ انقلاب الگویی بود برای همه کسانی که در سراسر جهان می خواستند آزاد، اهل عدالت، استقلال طلب و معنویت خواه باشند

فجر44| بهره برداری از 70 طرح عمرانی در داراب/ اجرای 300 هزار متر مربع آسفالت در 42 روستا

افتتاح و خشت گذاری 8 مدرسه در اسلامشهر با حضور وزیر آموزش و پرورش

یاد زلزله‌زدگان خوی در لیگ والیبال زنده نگه داشته شد

110 طرح بخش کشاورزی فارس به بهره برداری می‌رسد

انتقال بیش از 230 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور/ 8 بهمن رکورد تازه مقدار انتقال گاز ثبت شد

فارس من| مطالبه تحویل ربع‌سکه‌های بورسی در مراکز استان‌ها‌‌

آخرین قیمت دلار و یورو 12 بهمن 1401

اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی در مترو تهران به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

پارچه نویسی‌های نوستالژیک بهمن 1357 به تهران باز می‌گردد

افتتاح 216 میلیارد تومان پروژه در رفسنجان در دهه فجر

افتتاح نمایشگاه عکس رنگ و روغن در چرداول+تصاویر

آغاز مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی ووشو مردان از فردا

قیمت روز خودرو‌های کارکرده و صفر کیلومتر 12 بهمن 1401

اجرای یک نمایش کاربردی در موزه عبرت

تدارک مساجد برای استقبال از ایام‌الله دهه فجر

آغاز سیزدهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان از 17بهمن

مراسم بزرگداشت 12 بهمن در حرم امام خمینی (س)

برگزاری جشن بزرگ انقلاب در 19 بهمن

محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی مازندران

تخریب تعدادی از خانه‌های روستایی کوهرنگ بر اثر بارش برف

آیین زنگ انقلاب در حسینیه جماران

دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت با خانواده‌های معظم شهدا در مشهد مقدس

از رژه موتورسواران تا گلباران بیت امام(ره) به روایت تصویر

کریمی : ساعت کار کارکنان دستگاه های اجرایی و موسسات عمومی استان فارس اعلام شد

خبر‌های کوتاه خراسان رضوی 12 بهمن 1401

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی در استان فارس تا 12بهمن 1401

آسیب‌های مسکن مهر در نهضت ملی رفع خواهد شد

ساکنان کدام کلانشهر آلوده‌ترین هوا را تنفس کرده‌اند؟

ضرورت آسیب شناسی طرح مسکن مهر در اجرای طرح نهضت ملی

اسامی داوران هفته بیست‌ودوم سری A لیگ دسته یک والیبال

نائب قهرمانی شهرداری چلیچه در جام فوتبال ساحلی خلیج همیشه فارس

سرمربی تیم ملی زیر 17 سال 28 بازیکن را به اردو فرا خواند

افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب در شیراز

برترین اقتصاددانان کشور در مدرسه زمستانی اقتصاد توسعه شریف

احیای دوباره گفتمان وحدت از ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی بود

الحاقات شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به رباط کریم، پرند و حسن آباد

اجرای طرح «بنام پدر» در راستای هم‌افزایی با مسافران در تهیه هدیه روز پدر

آمار واکسیناسیون کرونا در جهان؛ 12 بهمن

(ویدئو) سقوط بهمن در گردنه شاه منصوری کوهرنگ‌

گردهمایی اساتید درس انقلاب اسلامی دانشگاه‌های کشور در شیراز