پیام فارس

آخرين مطالب

علمي

رئیس پارک علم و فناوری فارس: توسعه دانش‌بنیان نیازمند کار جهادی است

پیام فارس- رئیس پارک علم و فناوری فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم افزایش دوبرابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۱ گفت: لازمه تحقق شعار سال در حوزه دانش‌بنیان، کار جهادی است

مواضع در جهاد تبیین صادقانه و اقناع کننده باشد

پیام فارس-عضو شورای اطلاع رسانی دولت با بیان اینکه در جهاد تبیین باید موضع صادقانه و اقناع کننده باشد، گفت: تقویت جایگاه رسانه در حوزه جهاد تبیین بیش از هر چیزی مدیون کنشگری فعالین این بخش است.

جلوگیری از گسترش بیماری تب زرد از ماموریت های اصلی حوزه سلامت فارس است

پیام فارس - شیراز- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شیوع بیماری تب زرد با زیست پشه آئدس در استان هرمزگان، کنترل گسترش این گونه بیماری زا را یکی از ماموریت های اصلی حوزه سلامت در استان فارس دانست.

اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای آموزش دانشجویان پاکستانی

پیام فارس- در نشستی مشترک بین رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سِند پاکستان، در خصوص راهکارهای افزایش همکاری های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ایالت سِند پاکستان تبادل نظر شد

زمینه مهارت‌آموزی و اشتغال ۱۱ هزار دانشجوی نیازمند فراهم شد

پیام فارس- سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با ارائه خدمات آموزشی درحوزه اشتغال با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه ای و کمیته امداد، زمینه مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای ۱۱ هزاردانشجوی نیازمند فراهم شده است.

رئیس جهاددانشگاهی کشور به شیراز سفر کرد

پیام فارس- رئیس جهاددانشگاهی کشور با هدف انعقاد تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه برای راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و تشخیص و درمان سرطان جهاددانشگاهی فارس به شیراز سفر کرد.

حافظ و گوته از یک زیبایی‌شناسی مشترک قدسی بهره گرفته‌اند

پیام فارس-یک عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به جایگاه حافظ و گوته در ادبیات جهان و یادآوری تاثیرپذیری گوته از حافظ، تاکید کرد که این ۲ شاعر شهیر، از یک زیبایی شناسی مشترک قدسی در خلق آثار ادبی خود، بهره برده‌اند.

بررسی مهمترین مشکلات پساکرونای دانشگاه‌ها

پیام فارس-مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به برگزاری سی و سومین گردهمایی رؤسای مراکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه شیراز، گفت: بحث و تبادل نظر درباره مهمترین مشکلات پساکرونای دانشگاه ها و مسائل مرتبط با سلامت روان دانشجویان از اهداف این گردهمایی خواهد بود.

شرکت‌های دانش‌بنیان، قفل ۴۰ ساله ارتباط دانشگاه و صنعت را باز می‌کنند

پیام فارس- سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: توسعه شرکت های دانش بنیان می تواند قفل ۴۰ ساله ارتباط بین دانشگاه و صنعت را باز کند چرا که در حالت عادی، دانشگاه ایده ارائه و راه حل آن را نیز ارائه می‌کند اما در نهایت نتایج آن در کتابخانه‌ها نگهداری می شود.

اساتید دانشگاه در بحث جهاد تبیین وارد عمل شوند

پیام فارس- مسئول نهاد رهبری در علوم پزشکی شیراز گفت:حکم جهاد تبیین یعنی هر فردی که تریبونی دارد، پا در عرصه بگذارد و اساتید به دلیل تاثیرگذاری بر دانشجویان، در این زمینه می توانند وارد عمل شوند

تاثیر سعدی بر چاپ و ترجمه

پیام فارس-در آخرین شب از آیین بزرگداشت سخنور نامی شیراز و ایران شیخ اجل سعدی شیرازی، یک محقق و مدرس دانشگاه به بررسی نکاتی پیرامون جایگاه آثار سعدی در صنعت چاپ دنیا پرداخت.

مراجعه به روانشناس به معنای دیوانه بودن نیست

پیام فارس- عضو هیئت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه مراجعه به روانشناس به معنای بیمار بودن و دیوانه بودن نیست، تاکید کرد: کمک کردن به انگ زدایی از روانشناسی یکی از موارد بسیار مهمی است که باید در جامعه تبیین شود.

فارس پیشرو در توسعه شرکت های دانش بنیان

پیام فارس - شیراز- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار فارس گفت: فارس با تمامی ظرفیت‌هایی که دارد باید دارای شرکت‌های پیشرو در امر شرکت‌های دانش بنیان باشد.

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جهرم و سازمان انرژی اتمی امضا شد

پیام فارس- -تفاهم‌نامه همکاری فناورانه در ر حوزه‌های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه‌ کشاورزی، صنعت و سلامت بین شرکت توسعه کاربرد پرتوها از زیرمجموعه‌های سازمان انرژی اتمی و دانشگاه جهرم امضا شد.

نویسنده و پژوهشگر: جای آموزه‌های سعدی در کتاب‌های درسی خالی است

پیام فارس-یک نویسنده و پژوهشگر ادبیات در آستانه اول اردیبهشت یادروز سعدی گفت: در زمان گذشته گلستان و بوستان سعدی جزو کتاب ‌های درسی محسوب می‌شدند و حتی به کودکان گلستان خوانی یا حفظ حکایات گلستان و بوستان آموزش داده می‌شد اما در حال حاضر جای خالی آموزه‌های سعدی در این کتاب‌ها احساس می‌شود.

دلیل آرتروز زودرس چیست

پیام فارس-متخصص ارتوپدی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن ارائه تعریفی از حالت طبیعی ستون فقرات به بیان دلایل بروز آرتروز زودرس و راههای پیشگیری از آن پرداخت.

چقدر باید نگران سویه XE باشیم

پیام فارس-عضو ستاد تحقیقاتی کشوری کرونا و استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه تحقیقات در مورد سویه‌های جدید کووید۱۹ در حال انجام است، پیرامون میزان مخاطره آمیز بودن و علائم سویه XE توضیحاتی داد.

استفاده از ظرفیت‌ اقتصاد فرهنگی برای مهار مهاجرت از روستا به شهر

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی فارس خواستار ارائه ظرفیت‌های اقتصاد فرهنگی استان به روستاها و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها با هدف مهار مهاجرت از روستا به شهر شد.

آمادگی جهاددانشگاهی فارس برای راه‌اندازی هنرستان‌های وابسته به سازمان‌ها

پیام فارس- رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره پیشنهاد آموزش‌وپرورش استان مبنی بر راه‌اندازی هنرستان‌های وابسته به سازمان‌ها، برای این منظور اعلام آمادگی و اضافه کرد: جای خالی این هنرستان با توجه به قابلیت‌های پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی شعبه استان احساس می‌شود.

تایید صلاحیت ۶ رئیس دانشگاه/تدوین برنامه چهار ساله شورای عالی انقلاب فرهنگی

پیام فارس- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هیئت تعیین صلاحیت رؤسای دانشگاه‌ها، ریاست ۶ رئیس دانشگاه را تأیید کرد، گفت: این دانشگاه‌ها شامل "دانشگاه ایلام"، "دانشگاه شیراز"، "دانشگاه تربیت مدرس"، "دانشگاه صنعتی کرمانشاه"، "دانشگاه صنعتی اصفهان" و "دانشگاه اصفهان" از جمله این دانشگاه ها هستند.

شیراز می‌تواند قطب درمان پارکینسون باشد

پیام فارس-عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به ظرفیت‌های درمانی موجود در این شهر، اعلام کرد که با توجه به ایجاد مرکز مدولاسیون عصبی و حضور متخصصان، شیراز قابلیت تبدیل به قطب درمان پارکینسون کشور و منطقه را دارد.

اصول تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان

پیام فارس - ایسنا/فارس ماه رمضان، ایام نزول رحمت و برکات بی شمار الهی است؛ ماه تلاش برای تهذیب نفس و پالایش روح و البته سلامت جسم؛ تاکیدات و توصیه‌های فراوانی پیرامون اهمیت و اثر روزه‌داری در این ماه وجود دارد؛ اما برای تاثیر بهتر روزه، توجه به تغذیه سالم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

زمان‌بندی آغاز آموزش حضوری دانشجویان در دانشگاه شیراز اعلام شد

سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز گفت: شرایط پیام فارس- تحصیل دانشجویان این دانشگاه در مقطع دکتری از ۲۰ فروردین ماه و با در نظر گرفتن سلامت آنها فراهم شده است و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز می‌توانند از خردادماه در دانشگاه حضور یابند و امتحانات آنها نیز به صورت حضوری است.

فراخوان جشنواره نوآوری و فناوری شیراز اعلام شد

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری فارس از برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری شیراز، همزمان با هفته بزرگداشت شیراز در اردیبهشت‌ماه خبر داد.

راهکارهای داشتن رژیم غذایی مناسب در ماه رمضان

پیام فارس- اهمیت و نقش تغذیه صحیح در ایام مبارک رمضان بر کسی پوشیده نیست و مطالعات متعدد نشان داده است که روزه داری در کنار اجرای برنامه غذایی صحیح در این دوران در پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر بسیار مفید و کمک  کننده است.

برنامه غذایی مناسب در ماه مبارک رمضان، تضمین سلامتی

پیام فارس - شیراز - اهمیت و نقش تغذیه صحیح در ایام مبارک رمضان بر کسی پوشیده نیست و مطالعات متعدد نشان داده است که روزه داری در کنار اجرای برنامه غذایی صحیح در این دوران در پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر بسیار مفید و کمک ‌کننده است.

عکسی هشدارآمیز از تخت‌جمشید

پیام فارس-پایگاه میراث جهانی تخت‌جمشید ـ پرسپولیس با انتشار عکسی قدیمی از این اثر باستانی، نسبت به خشکسالی و بی‌آبی در کشور هشدار داد.

توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در گرو تفویض اختیارات به استان‌هاست

پیام فارس- رئیس پارک علمی و فناوری فارس گفت:برای تحقق شعار سال و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان،لازم است که اختیارات پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها برای جذب شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش یابد.

بزرگترین غار دست‌کندجهان را ببینید/ جنگلی در گرمای خرماپزان!

پیام فارس - جهرم- شهرستان جهرم با جاذبه های متعدد طبیعی و تاریخی، مقصد مناسبی برای گردشگری نوروزی است و مسافران می توانند در این منطقه بزرگترین غار دست‌کند جهان را مشاهده کنند.

جهاد تبیین قوام بخش بیانیه گام دوم است

پیام فارس - ایسنا/فارس مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس جهادتبیین مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را به نوعی قوام بخش بیانیه گام دوم، دانست.

هوای کلیه خود را داشته باشید

پیام فارس - شیراز - کلیه‌ وظیفه تصفیه‌خون را بر عهده دارد. آنها مواد زائد را حذف می‌کنند، تعادل مایعات بدن را کنترل می‌کنند و سطوح الکترولیت‌های مناسب را حفظ می‌کنند.دومین پنجشنبه ماه مارس روز جهانی کلیه نام گذاری شده و این زمان فرصتی برای یاد آوری توجه بیشتر به این عضو حیاتی بدن است.

حمایت از ایده‌های علمی دانشجویان بسیجی

پیام فارس - ایسنا/فارس مشاور استاندار فارس در فناوری و امور شرکت‌های دانش‌بنیان از پیش بینی حمایت چهل میلیون تومانی برای ایده‌های علمی دانشجویان عضو مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی در این استان خبر داد.

وضعیت مدیریت آب و خاک زیبنده نظام اسلامی نیست‌

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس انجمن آبخیزداری ایران با بیان اینکه وضعیت مدیریت آب و خاک و مدیریت منابع طبیعی فعلی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست‌، گفت: البته ما دنبال مقصر نیستیم و همه ما مقصر هستیم.

ایران خشک با بارش اندک و تبخیر و فرسایش فراوان/باید طرح نودراندازیم

پیام فارس- رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با یادآوری اینکه ایران کشوری با بارش‌های اندک و تبخیر آب فراوان است، خاطرنشان کرد که ایران با فرسایش سالانه ۱۶ تن خاک در هر هکتار روبروست.

اجرای طرح پیمایش شیوع پوکی استخوان در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که طرح پیمایش شیوع پوکی استخوان (استئوپروز) و سارکوپنی و عوامل خطر آن در افراد بالای ۵۰ سال، از دوازدهم اسفند در فارس آغاز شده است.

لزوم توجه به تاثیرات آلودگی هوا بر سلامت جامعه

پیام فارس - ایسنا/فارس عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به گزارش سازمان جهانی بهداشت(WHO)، مبنی بر اینکه سالانه بیش از هفت میلیون مرگ در رابطه با آلودگی هوا ثبت می‌شود، هوای سالم را از اساسی‌ترین نیازها برای سلامت جامعه دانست و بر لزوم توجه به اهمیت راهکارهای اجرایی مقابله با ایجاد و گسترش آلاینده‌های زیست محیطی تاکید کرد.

اهالی رسانه فعالانه در "جهاد تبیین" مشارکت داشته باشند

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص "جهاد تبیین" تاکید کرد که فعالان رسانه باید ضمن دقت در این موضوع، به فراخور توان خود در این امر مهم، مشارکت فعالانه داشته باشند.

توسعه فرهنگ دینی، ضامن بقای نسل آینده انقلاب است

پیام فارس-معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اشاعه تربیت اسلامی و آموزش فرهنگ اسلامی را ضمانتی امن و معتبر برای بقا و بالندگی نسل‌های آینده انقلاب دانست.

بررسی روند اجرای طرح آموزشی سرباز مهارت در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس با حضور مسئولان ملی و استانی ورزش و جوانان، رئیس جهاددانشگاهی فارس، فرمانده پادگان آموزشی احمدبن موسی(ع) و شماری از مسئولان آموزش سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در استان از روند اجرای طرح آموزشی سرباز مهارت بازدید و وضعیت انجام این طرح، بررسی و از همکاران جهاددانشگاهی در طرح قدردانی شد.

عملگرایی و دانش ابزار اصلی موفقیت در ارتقا فرهنگی دانشگاه است

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عملگرایی با به فعل درآوردن ایده‌های نو و کارشناسی شده و آگاهی از دانش روز را ابزار اصلی موفقیت در پیشبرد اهداف فرهنگی معرفی کرد.

تفکر ابری؛ اختلالی مغزی براثر کرونا

پیام فارس- اختلال تفکر ابری یا مه مغزی، از علائم اولیه ابتلا به بیماری کروناست که امکان دارد برای مدتی بسیار طولانی و بعد از بهبودی کامل فرد، باقی بماند.

ساير مطالب

جهاد تبیین نیازمند مدیر جوان جهادیست

آموزش و مهارت افزایی اساس هر تحولی است

مصرف زیاد آزیترومایسین مخاطره‌آمیز است/تجویز آنتی بیوتیک‌ علمی و منطقی باشد

یک درصد جمعیت ایران مبتلا به صرع است

اهمیت فرهنگسازی اندیشه تمدن‌ساز در جامعه دانشگاهی

“مبانی ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی” کتاب سال شد

همسان‌سازی حقوق اساتید دانشگاه‌ها مطالبه اعضای هیئت علمی عتف است

جهاد تبیین فریضه‌ای قطعی و فوری است

دانشجویان به جای مصادیق بر مسئله‌ها تمرکز کنند

وفاق ملی فارس رتبه سوم مناظره دانشجویان ایران را کسب کرد

یک شرکت دانش‌بنیان شیراز در اندیشه توسعه فناوری هواپیمای الکتریکی است

افزایش 2 برابری آثار ارسالی به جشنواره ملی “رویش”

بهره‌برداری از پروژه‌های دانشگاه شیراز با حضور معاون وزیر علوم

دانشگاه صنعتی شیراز می‌تواند پیشران باشد

افتتاح دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی در شهر صدرا

راهکارهای غذایی برای افزایش ایمنی در برابر کرونا

پرهیز از یأس و شتابزدگی برای تولید علم

برگزاری پیش شتاب‌دهی هاب شیراز با عنوان "لبخند سوم"

دانشگاهیان در فارس 6 روز برای ثبت‌نام سفر عتبات فرصت دارند

ارائه الگوی مدیریت جهادی از بزرگترین دستاوردهای جهاددانشگاهی است

موسسه سرم سازی رازی و دانشکده دامپزشکی شیراز همکاری می‌کنند

ابتلای کودکان و نوزادان به کرونا در فارس افزایش یافته است

ظرفیت کنش‌گران در لایه‌های مختلف فرهنگ استفاده شود

پیام رئیس کارگروه دانشگاهیان فارس به مناسبت آغاز دهه فجر

تدارک دانشگاهیان فارس برای جشن انقلاب

نگاه‌های کلیشه‌ای به حوزه فرهنگ مانع نوآوری است

اُمیکرون هم کشنده است/اصرار بر حضوری بودن مدارس نا بجاست

ثبت‌نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از 9 بهمن‌ماه آغاز می‌شود

دلیل کوفتگی تاخیری به دلیل ورزش و روش درمان

ازسرگیری آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی از بهمن ماه

جایگاه دانشگاه جهرم در برگزاری دوره‌های مهارت‌آفرینی کشور ارتقا یافت

تشکیل هسته های متخصص جهادی در دانشگاه های فارس

یک پزشک بابلی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل شد

نمایشگاهی به وسعت چهاردهه تلاش

طرح برتر شهید احمدی روشن به دانشگاه اردکان رسید

استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزیده جشنواره علمی سینا شد

امتحانات پایان‌ترم دانشجویان تربیت مدرس بهمن‌ماه برگزار می‌شود

راه‌اندازی دفاتر اندیشکده‌های نهاد رهبری در دانشگاه‌های فارس

ضرورت برگزاری کرسی های آزاداندیشی وگفتمان های مشترک بین حوزه و دانشگاه

حسینی: عدالت دسترسی به خدمات پزشکی ضرورت است

نقش پروبیوتیک‌ها در سیستم ایمنی بدن

امکان بهره برداری اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از سامانه ساجد وزارت علوم

برگزاری کنفرانس ملی آسیب‌های اجتماعی و روانی در پیام‌نور خرامه

شاخص‌هایی که به برتر شدن فارس در پژوهش و فناوری منجر شد

فارس من| امتحانات دانشگاه علوم پزشکی قزوین، آنلاین برگزار شود

افزایش همکاری‌های فارس با پاکستان در تبادلات علمی

خروجی وحدت حوزه و دانشگاه باید در جامعه مشهود باشد

طرحهای پژوهشی قابل اجرا حمایت می‌شوند

حمایت دانشگاه شیراز از طرح های علمی قابل اجرا

دانشگاه پزشکی شیراز دربرگزاری کنگره جهانی فناوری سلامت همکاری دارد

توجه به پژوهش از ارکان توسعه است

توجه به پژوهش از ارکان توسعه است

معرفی و قدردانی از پژوهشگران برتر استان فارس

علائم آرتروز و راه‌های پیشگیری و درمان

معاون دانشگاه شیراز: استفاده نکردن از قابلیت‌ها کفران نعمت است

هدف برنامه‌های هفته پژوهش تعامل دانشگاه با صنعت است

افزایش مهارت راهکاری برای اشتغال‌زایی است

آغاز ثبت نام کاردانی نظام جدید در دانشگاه‌های غیر دولتی ترم بهمن از امروز

برگزاری کنفرانس فناوری‌های پیشرفته حوزه سلامت در کیش

دانشجو نباید ابزار گروه‌های سیاسی شود

ارتباط مصرف فست‌فود و کاهش حافظه کوتاه‌مدت

نمایشگاه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در جزیره کیش برگزار می‌شود

دانشگاه شیراز در عملکرد فراجناحی الگوست

زلفی‌گل تاکید کرد: ایجاد خوابگاه متاهلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

بدون توجه به زیرساخت‌ها رسیدن به دانشگاه تمدن‌ساز ممکن نیست

بدون توجه به زیرساخت‌ها رسیدن به دانشگاه تمدن‌ساز ممکن نیست

زلفی‌گل تاکید کرد: ایجاد خوابگاه متاهلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

آغاز پذیرش دانشجوی بدون کنکور در علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز