پیام فارس

آخرين مطالب

کمترین سرانه ورزشی فارس مربوط به شهر صدراست! ورزشي

کمترین سرانه ورزشی فارس مربوط به شهر صدراست!
  بزرگنمايي:

پیام فارس- خداکرم فیروزمند در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، با بیان اینکه در شهر صدرا تنها دو سالن سرپوشیده زیر نظر اداره ورزش و جوانان وجود دارد که جوابگوی نیاز علاقمندان به ورزش نیست، خاطرنشان کرد که علاقه مندان به ورزش برای انجام فعالیتهای حرفه‌ای عمدتا مجبور به حضور در شیراز هستند.

به نقل از شورای شهر صدرا، فیروزمند، خاطرنشان کرد: سالن چند منظوره بین المللی صدرا نیز امکان استفاده عموم را ندارد و باید مسابقات ورزشی در سطح ملی و استانی در آن برگزار شود از این رو با پیگیری‌های شورای شهر صدرا جلسه‌ای با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، مدیرکل ورزش و جوانان فارس، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز برگزار شد تا ضمن بررسی کمبودها و مشکلات حوزه ورزش و جوانان شهر صدرا راهکارهای نیز ارائه گردد.

رئیس شورای شهر صدرا در این جلسه ضمن ابراز گلایه از کم توجهی به ورزش شهر صدرا در دوره‌های گذشته اظهار کرد: شهر صدرا یک شهر با جمعیت جوان است که به دلیل اجرای طرح‌های مسکن مهر، اقدام ملی، جهش مسکن و بخش خصوصی جمعیت آن به سرعت در حال افزایش است و این جمعیت نیازمند زیرساخت‌های ورزشی هستند تا ضمن افزایش سلامت جسم و روح خود از آسیب های اجتماعی نیز جلوگیری شود.

او افزود: به گفته کارشناسان حوزه آسیب‌های اجتماعی در صورتی که امکانات ورزشی در دسترس خانواده‌ها و نوجوانان نباشد ممکن است بسیاری از جوانان و نوجوانان برای جبران این کمبودها به تفریحات ناسالم و مواد مخدر روی آورند که خسارات جبران ناپذیری برای خانواده‌ها و جامعه ایجاد می‌کند و بعد از آن باید با هزینه‌های بالا این مشکلات را جبران کرد از این رو از مدیریت کلان استان به ویژه استاندار، نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس و مدیرکل ورزش و جوانان فارس درخواست می‌شود که تصمیمات ویژه‌ای در راستای ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در صدرا را اتخاذ کنند.

 رئیس شورای اسلامی شهر صدرا بیان کرد: شهر صدا دارای نوجوانان و جوانان بسیار با استعدادی است که در رشته‌های مختلف ورزشی عناوین بسیاری در سطح ملی و بین‌المللی کسب کردند و نیازمند حمایت‌های ویژه‌ای هستند تا به فعالیت خود ادامه دهند.

فیروزمند با اشاره به نبود مدیریت مستقل ورزش و جوانان در شهر صدرا خواستار ساماندهی مدیریت از نمایندگی به یک اداره مستقل شد تا این اداره بتواند تصمیمات و پیگیری‌های لازم را در راستای رشد ورزش همگانی، قهرمانی و توسعه زیرساخت‌ها انجام دهد.

مهدی کشاورزی، عضو شورای شهر صدرا نیز گفت: متأسفانه هیچ‌گونه آماری از سرانه ورزشی شهر صدرا وجود ندارد و این نشان‌دهنده عدم توجه به ورزش این شهر است. همچنین هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص میزان بودجه اختصاص یافته برای ورزش صدرا هم  اعلام نشده، هرچند طبق بررسی‌های شورای شهر، سرانه اماکن ورزشی شهر صدرا از برخی روستاها نیز کمتر است و بودجه خاصی نیز در دو سال گذشته به صدرا  اختصاص نیافته است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر صدرا بیان کرد: به دلیل نبود نماینده دولت در شهر صدرا، شهروندان مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را از شورای شهر و شهرداری مطالبه می‌کنند، از این رو شورای شهر به عنوان نمایندگان تمام شهروندان صدرا خواستار توجه ویژه به مشکلات ورزش و جوانان و توسعه زیرساخت‌های ورزشی و برگزاری برنامه‌های متنوع ورزش همگانی و فعالیت تمام هیئت‌های ورزشی در این شهر است.

مرتضی زارع، نماینده شورای شهر صدرا و اظهار کرد: متاسفانه در شهر 200 هزار نفری صدرا یک تشک کشتی وجود ندارد و این نمونه برای سایر ورزشها نیز صدق می‌کند، خانواده‌های ساکن صدرا به دلیل نبود امکانات ورزشی نمی‌توانند فرزندان خود را به ورزش هدایت کنند و این موضوع دلیل آغاز بسیاری از اختلافات و مشکلات بین خانواده‌ها و فرزندان آنها و گرایش آنها به بازی‌های دیجیتال وسایل ناهنجاری‌هاست که اثرات جبران ناپذیری بر روی کودکان و نوجوانان می‌گذارد.

رئیس کمیسیون عمران و سرمایه‌گذاری شورای شهر صدرا گفت:  در حال حاضر زمین چمن فوتبال و مجموعه اسکیت شهر صدرا سالهاست نیمه کاره رها شده است که باید سریعا بودجه لازم اختصاص یافته و این دو مجموعه تکمیل شود، همچنین از آنجا که شهر صدرا مهد فوتسال کشور محسوب می‌شود باید از این ظرفیت که توسط سرمربی سابق تیم ملی فوتسال سید محمد ناظم الشریعه پایه گذاری شده است بهره لازم را برد و مسابقات فوتسال را در سالن بین‌المللی فوتبال صدرا که با هزینه بالایی توسط شرکت عمران بازسازی شده است برگزار شود تا جوانان شهر صدرا بخشی از اوقات فراغت خود را به تماشای مسابقات اختصاص دهند.

زارع افزود : می‌دانیم که مشکلات ورزش شهر صدرا با گذشت این سالها افزایش یافته و اکنون حجم بالایی از کمبودها و مشکلات در ورزش شاهد هستیم و قطعاً این مشکلات را در مدت کوتاهی نمی‌توان  رفع کرد اما می‌توان با تلاش جهادی و برنامه‌ریزی و پیگیری صحیح این مشکلات را در چند سال به حداقل رساند.

روح‌الله شجاعیان، عضو شورای شهر صدرا هم گفت: برخی اماکن ورزشی توسط بخش خصوصی در صدرا ایجاد شده و یا در حال ساخت است که باید نسبت به ساماندهی این اماکن و تقویت آنها اقدام کرد.همچنین نبود نظارت بر اماکن ورزشی و عملکرد آنها باعث شده مشکلاتی ایجاد شود به طوری که برخی افراد غیر متخصص اقدام به مربیگری و آموزش می‌کنند که آسیب‌های جدی را برای ورزشکاران ایجاد کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر صدرا خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل نبود متولی ورزش داشته در شهر صدرا، برخی زمینه‌ها با کاربری ورزشی که در مکان‌های بسیار مناسبی نیز قرار داشتند تغییر کاربری داده شده و به حوزه مسکن اختصاص یافته است، حال  باید زمینهای باقی مانده با کاربری ورزشی را مشخص کرد و در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار داد تا ضمن جلوگیری از تغییر کاربری آنهابه مرور اقدامات لازم برای ساخت زمین‌های چمن، سالن‌های چند منظوره و سایر مجموعه‌های ورزشی در آنها انجام شود.

شجاعیان گفت:  از مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز و سایر معاونین و مدیران حوزه ورزش درخواست می‌کنیم در روزهای آینده به صورت میدانی از وضعیت ورزش شهر صدرا بازدید به عمل آورده تا ضمن بررسی مشکلات، تصمیم‌گیری‌های مناسبی در این حوزه اتخاذ شود.

حیدر صفرپور، مدیرکل ورزش و جوانان فارس نیز ضمن تقدیر از توجه شورای شهر به موضوع ورزش و جوانان و پیگیری آنها گفت: ما نیز قبول داریم که در شهر صدرا امکانات و زیرساخت‌های ورزشی به میزان کافی ایجاد نشده است و اکنون کمبودهای فراوانی وجود دارد که باید متناسب با افزایش جمعیت در این شهر اماکن ورزشی نیز ایجاد شپد و این توسعه زیرساخت‌ها نباید یکجانبه و تنها توسط اداره کل ورزش و جوانان پیگیری و ایجاد شود.توسعه اماکن ورزشی در شهر صدرا  نیازمند همکاری همه جانبه سایر ارگان‌ها، همچون شرکت عمران صدرا، شهرداری، فرمانداری، استانداری، نمایندگان محترم مجلس و ادارات مختلف است تا بتوان در مدت زمان کوتاهی  بخش قابل توجهی از پروژه‌های ورزشی را آغاز و تکمیل کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان افزود : طی هفته آینده با حضور مدیران و کارشناسان حوزه‌های مختلف ورزش و جوانان، اعضای شورای شهر، شهردار ، سرپرست شرکت عمران صدرا و سایر مدیران در شهر صدرا حضور خواهیم یافت و از نزدیک وضعیت ورزش صدرا بررسی می‌شود و در گام نخست اقدامات لازم برای تکمیل طرح‌های نیمه کاره انجام می‌شود.در گام‌های بعدی و متناسب با نیاز هر منطقه زیرساخت لازم پیش‌بینی می‌شود تا به مرور زمان کار ساخت آنها آغاز شود.

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/269405/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: بررسی 123 عنوان شغلی در کمیته مشاغل سخت و زیان آور

854 میلیارد ریال اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی استان یزد ابلاغ شد

شورای راهبردی کشاورزی در فارس تشکیل می‌شود

نگاهی متفاوت به ماجرای بلوار چمران شیراز/ گسست در انتقال نسلی هنجارها

بهبود اقتصاد با راهکار قدیمی ممکن می‌شود؟

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: برخی ‌وهابیان ‌قصد و غرض خاصی علیه شیعه و سنی دارند/ باید از اختلافات دوری کنیم

توقیف 89 دستگاه خودرو و موتور سیکلت متخلف در در شهرستان اردکان

پدافند هوایی ارتش از موشک‌های با برد 300 کیلومتر رونمایی می‌‌‌کند

فارس پایلوت هنرستان‌های کشاورزی دانش بنیان کشور شد

توضیح دانشگاه آزاد شیراز در خصوص انتشار یک کلیپ

تکمیل و ساماندهی یادمان های شهدای گمنام در فارس اولویت است

برنامه‌ریزی برای کاهش مصرف برق صنایع سیمان در استان فارس تا نیمه شهریورماه

واکنش دادستان کل به ماجرای تجمع دختران در شیراز

نفرات برتر جشنواره عکس کازرون معرفی شدند

اجرای طرح استعدادیابی دوندگان نونهال در جهرم

خنثی سازی سم‌پاشی ها با افزایش ارتباط میان عالمان شیعه و اهل سنت صورت می‌گیرد

اشتغال 10 هزارنفری در هتل‌های فارس

تقدیر مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از مدیر خبرگزاری مهر در استان

مشترکان صنعتی همکار پاداش دریافت می‌کنند

بازگشت٢٢٠ بنگاه اقتصادی راکد فارس به چرخه فعالیت

آمادگی اردکان برای مقابله با کنه کشنده تابستان

دخالت در انتصابات صمت را وزیر تایید کرد نماینده تکذیب!/ مجلس نمایندگان متخلف را معرفی می‌کند؟

بیش از 200 برنامه در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان فارس برگزار می‌شود

تلاش برای جذب حداکثری اعتبار ویژه صنایع/ تشکیل کمیته طرح تمدید قرارداد مستاجران در فارس

ایمانیه: گردشگری سلامت در استان فارس رشد 550 درصدی داشته است

از توقیف جرثقیل میلیاردی در کازرون تا دستگیری عامل پخش قرص و دارو در فضای مجازی

«لیبل فرانس ادوکاسیون» به چند مدرسه‌ ایرانی اهدا شده است؟

رفع تصرف بیش از 3 هزار میلیارد ریال از اراضی ملی در فارس

استقرار مدیریت سبز در منطقه 4 پایتخت

اجرای ٢٠٠ برنامه همزمان با هفته افشای حقوق بشر آمریکایی در فارس

تکذیب کلیپ منتسب به دانشگاه آزاد شیراز در فضای مجازی

اجرای طرح کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در فارس

اعلام آمادگی سازمان بازرسی کل کشور برای حمایت از ایمن‌سازی بازار تهران

آغاز طرح ساماندهی محله انبار نفت/از برخورد با متخلفین تا اقدامات عمرانی در بازار مواد غذایی

ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها یک ضرورت است

اجرای طرح راه خدمت در خیابان میرداماد

بازی مرگبار با حرکات نمایشی در زاهدانی/ رئیس پلیس راهور: با کورس‌های شبانه به شدت برخورد می‌شود

صرفه‌جویی 149 میلیون لیتر بنزین در فارس با مصرف گاز سی ان جی

صد درصد سهمیه قیر سال 1400 راه‌های استان جذب شد

کلید امنیت خلیج فارس دست رزمندگان انقلاب است

الوفاق به فارس: نظام بحرین حاکمیت خود را به تل‌آویو واگذار کرده است

رئیس جمهور عراق: حمله به سلیمانیه، هدف قرار دادن ثبات عراق است

فارس من| بدحجابی در مکان‌های تفریحی رسیدگی شود

چه برخوردی با دختران هنجارشکن شیراز شود؟ | 4 نفر با سابقه امنیتی بازداشت شدند | غفلت از زیباشناسی حجاب

امام جمعه زاهدان: از برخوردهای سلیقه‌ای بپرهیزیم/ تفکر تکفیری ‌مخل امنیت است

کلید امنیت خلیج فارس در دست رزمندگان جمهوری اسلامی است

تلاش دولت سیزدهم برای احیای محوریت ایران در ترانزیت اروپا، آسیای میانه و خلیج فارس

فارس من| برنامه‌ریزی مسوولان برای اجرای درخواست داوطلبان کنکور

کسب 11 مدال رنگارنگ بانوان کاراته‌کای آباده در مسابقات استانی

لطیفی: برقراری عدالت بین کارکنان دولت از اهداف رئیس‌جمهور است