پیام فارس

آخرين مطالب

نخستین مهر حضور رای اولی‌ها در انتخابات 1400 سياسي

نخستین مهر حضور رای اولی‌ها در انتخابات 1400
  بزرگنمايي:

پیام فارس -

پیام فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، تاریخ سیاسی کشور‌ها نشان داده حیات و سربلندی و عزت یک ملت در دست خود آن ملت است و اگر آن‌ها خواهان چنین عزت و سربلندی هستند باید در اموری که به کشور مربوط می‌شود، اراده ملی و روح جمعی خود را به نمایش بگذارند.
بی‌شک انتخابات تجلی‌گاه ظهور این اراده جمعی است و یکی از فصول مهم میثاق ملی ما یعنی قانون اساسی نیز "انتخابات" است که ما را به حضور در آن ملزم می‌کند.
در اصل ششم فصل اول قانون اساسی آمده است: "در جمهوری اسلامی، امور کشور باید به اتکا آرای عمومی اداره شود از راه انتخابات، مثل انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورا‌ها و نظایر آنها".
بهار رای اولی‌ها در انتخابات 1400 طراوتی از نوع شور و اشتیاق حضور را به همراه دارد تا با انتخابی نو و آگاهانه سرنوشتی درخشان را برای خود و دیگر هموطنان رقم بزنند.
نخستین مهر حضور در بهار 1400 برای رای اولی‌ها ثبت می‌شود و این حضور نه تنها در ذهن تک تک آنان برای همیشه ماندگار خواهد ماند بلکه نتیجه و ثمره این انتخاب نو دوره‌ای چهار ساله را در تاریخ ایران اسلامی ثبت و ضبط خواهد کرد.
البته که انتخاب، همیشه اقدامی مهم و تاثیر گذار در زندگی افراد است، اما مشارکت در انتخابات و حماسه حضور برای فردی که تازه به بلوغ سیاسی رسیده بسیار مهم و گرامی است چراکه جوانانی با افکار نو و تازه در جشن سیاسی انتخابات حاضر می‌شوند تا مهر حضور و توجه به ارکان کشور را برای نخستین بار در زندگی خود به ثبت برسانند.

پیام فارس

انتخابات امسال در کنار سایر اقشار جامعه، جوانانی حضور خواهند یافت که با فاصله گذاری اجتماعی، همدلی و انتخاب، شور و شوق برگزاری جشن تکلیف سیاسی خود را دارند و پس از چندین ماه بررسی و مطالعه، گزینه سرنوشت ساز خود را از مسیر صندوق‌های رای راهی کرسی‌های تصمیم ساز کشور می‌کنند.
بیشتر بخوانید
ضرورت انتخاب آگاهانه
در تمامی انتخابات واژه‌ای بعنوان رای اولی وجود دارد که این کلمه پرمحتوا توام با طراوات، تازگی و امید و انرژی است که این افراد همین مفاهیم را با حضور پررنگ خود به صندوق‌های رای روانه می‌کنند و شاید همین دلیل است که هر انتخابی را رنگی نو و تازه می‌بخشد.
این روز‌ها رای اولیها، روز‌های تصمیم را سپری می‌کنند تا بتوانند در روز موعود دست به انتخابی نو و تاثیرگذار بزنند.
مردمان ایران اسلامی در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره دعوت به انتخابات را بر اساس وظیفه شرعی و دینی خود لبیک گفته اند و بار‌ها در این صحنه، حمایت از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن را اثبات کرده اند.

پیام فارس

در فصل سوم قانون انتخابات جمهوری اسلامی به شرایط انتخاب کنندگان و انتخاب‌شوندگان اشاره می‌شود و ماده 27 این قانون درباره انتخاب‌کنندگان اعلام کرده است تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، 18 سال تمام و عاقل‌بودن از شرایط رای دادن است.
بیش از یک میلیون رای اولی در انتخابات 1400
سخنگوی ستاد انتخابات کشور از یک میلیون و 392 هزار و 148 رای اولی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: آمار رای اولی‌های این دوره از انتخابات ریاست جمهوری یک میلیون و 392 هزار و 148 نفر است.

پیام فارس

ملک‌محمد قربانپور مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: یک هزار و 164 شعبه اخذ رای برای انتخابات در چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده است.
 قربانپور با اشاره به اینکه یک هزار و 164 شعبه اخذ رأی برای انتخابات در چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده است، اظهار داشت: این تعداد شعبه اخذ رأی به وزارت کشور پیشنهاد داده شده است.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: حدود 18 هزار تا 20 هزار عوامل اجرایی انتخابات در این استان فعالیت می‌کنند.
او با بیان اینکه متولدین 28 خرداد 1382 و قبل از آن می‌تواند در انتخابات 28 خردادماه شرکت کنند، ادامه داد: 700 هزار نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند.

پیام فارس

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: فرآیند انتخابات شورا‌های اسلامی شهر در شهر‌های شهرکرد و لردگان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
رای اولی‌ها از اشتیاق خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گویند:
سجاد حامدی یکی از رای‌اولی‌های شهر فارسان است که در پایه دوازدهم تحصیل می‌کند.او که فروردین ماه 1400 به سن قانونی رای دادن یعنی 18 سالگی رسیده است در خصوص ویژگی‌های رئیس‌جمهور اصلح می‌گوید: «به نظر من رییس جمهور باید ویژگی‌هایی مثل، وفاداری به کشور، خدمت به مردم و تعهد را داشته باشد.»
این دانش‌آموز پایه دوازدهم، ضمن ابراز اشتیاق برای شرکت در انتخابات پیش‌رو، درباره دلیل حضور خود در پای صندوق‌های رای بیان‌می‌کند: «احساس خوبی دارم می‌توانم با رایی که می‌دهم در سرنوشت کشور خود سهیم شوم و همچنین به سنی رسیده‌ام که به نظر من به آن اهمیت داده می‌شود.»
سجاد حامدی تاکید می‌کند: «من دوست دارم هر کسی که در آینده رئیس‌جمهور می‌شود به فکر مردم کم درآمد باشد و برای جوانان اشتغال ایجاد کند تا با دلگرمی تحصیل کنند و کشوری آباد داشته باشیم.»
مُبینا در گامِ دومِ انقلاب می‌خواهد برای نخستین بار پای صندوق رای برود. می‌گوید خوشحال است که به بلوغ سیاسی رسیده و می‌تواند با رای خود در سرنوشت کشورش اثر گذار باشد.
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی او سپس خطاب به همه رای اولی‌ها از آن‌ها می‌خواهد این فرصت مهم را از دست ندهند و با شناخت و آگاهی، نماینده مورد نظر خود را انتخاب کنند و خاطره خوبی از اولین انتخاب خود بر جای بگذارند.
حدود90 درصد داوطلبان شورا‌های چهارمحال و بختیاری تایید صلاحیت شدند
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از تعداد داوطلبان شرکت‌کننده برای انتخابات شورا‌های اسلامی روستا در چهارمحال و بختیاری 3616 نفر توسط هیات اجرایی صلاحیتشان تائید شد، اظهار کرد: در تعدادی از روستا‌های استان تعداد داوطلبان به حد نصاب لازم برای تشکیل شورا نرسید، بنابراین 23 نفر از داوطلبان این روستا‌ها در این فرآیند حذف شدند.
دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری افزود: در نهایت پرونده 3594 داوطلب تائید شده توسط هیات اجرایی برای تائید صلاحیت به هیات‌های نظارت بخش‌ها ارجاع داده شدند، از این تعداد 3414 داوطلب تائید نهایی، 148 داوطلب رد صلاحیت و 33 داوطلب نیز از ادامه فرآیند شرکت در انتخابات شورای روستا انصراف دادند.
قربانپور تصریح کرد: نتایج قطعی تائید صلاحیت داوطلبان شرکت‌کننده در انتخابات شورا‌های اسلامی روستا 16 خرداماه توسط هیات‌های نظارت شهرستان‌ها اعلام خواهد شد.

پیام فارس

او یادآور شد: از سوی ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری 1164 شعبه اخذ رای برای انتخابات روز 28 خرداد به وزارت کشور پیشنهاد داده شد، باتوجه به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی برای افزایش شعب هیچ محدودیتی وجود ندارد.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: فرآیند انتخابات شورا‌های اسلامی شهر در شهر‌های شهرکرد و لردگان به صورت تمام الکترونیکی انجام می‌شود، پیش‌بینی می‌شود جهت برگزاری انتخابات 1400 بین 18 تا 20 هزار عوامل اجرایی در انتخابات استان مشارکت داشته باشند.
تا 28 خرداد ماه و موسم حضور مردم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، چند روزی باقی مانده است.

پیام فارس

مخالفان و دشمنان، مغموم از شکست‌های پیاپی در مقابل جبهه مقاومت و ناامید از اجرای نقشه‌های شوم خود در ماه‌های اخیر به تکاپو برای مسموم جلوه دادن فضای انتخابات هستند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و با هیاهوی تبلیغاتی خواهان تزلزل در اراده مردم هستند. اما به تاکید رهبر معظم انقلاب " هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است باید پای صندوق رای حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ظهور برسد "
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ش

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/212575/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

هشتاد و یکمین نشست شورای عالی اشتغال برگزار می شود

فارس در تعداد محکوم مالی در کشور اول است

کشف 16 میلیارد لاستیک قاچاق در محور کرمانشاه - نورآباد

تصادف در محور سریش آباد 1 کشته و 7 زخمی برجای گذاشت

مرمت بازارچه تاریخی روستای هفتادر

تعلل 5 ساله در احداث جایگاه سوخت/ امتیازی که بدون توجه به ضوابط تمدید می‌شود!

نماینده ولی‌فقیه در کرمان: امت اسلامی اهل افراط و تفریط نیست

فارس من| پاسخ رگولاتوری به انتقاد کاربران از تعرفه‌گذاری اینترنت/ در مصوبه تعرفه‌ای چاره‌اندیشی شده است

توزیع بسته‌های غذایی در مناطق مرزنشین و اهل‌سنت گنبدکاووس

برداشت ذرت علوفه ای از مزارع گراش

برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در فارس اعلام شد/توزیع 20 هزاربسته لوازم التحریر

همت نیک اندیشان فارس برای آزادی مادر باردار و مبتلا به سرطان

توصیه آملی لاریجانی به دولت /تصمیمات اقتصادی کارشناسانه باشد

«هرمز شجاعی مهر» میهمان این هفته «پرنیان صدا» / مجری سیمای خانواده روی صندلی پرنیان صدا / چهار دهه خاطره با استاد شجاعی مهر

مهدویت در مکتب بانوی آب و آینه

ریشه های قرآنی اتحاد اقوام و فرق

جابه‌جایی بیش از 925 هزار مسافر در فرودگاه شیراز/ افزایش 49 درصدی پرواز‌ها

«حسن رنجبر» به عنوان شهردار صباشهر انتخاب شد

شروع عملیات اجرایی تکمیل پروژه ابنیه سایت رادار میمند فارس

عطر خوش قهوه و طعم شیرین خرما در نمایشگاه‌های بین المللی فارس

خوشا شیراز با شکل و شمایلی جدید روی آنتن شبکه شما و فارس

هرمز شجاعی مهر مهمان این هفته «پرنیان صدا»

یازدهمین همایش گفتمان آیین برادری استان کرمان به کار خود پایان داد‌

پل کهنکویه فسا با اعتبار 40 میلیارد ریال افتتاح شد

اقدامات بسیج دانش‌آموزی فارس مبتنی بر حل مسائل دانش‌آموزان است

گره ترافیکی بولوار جمهوری شیراز باز می‌شود

نقش قرآن و اهل بیت (ع) در ادای حق جامعیت اسلام

شنبه، زمان تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس ابتدایی/ ورود 7 هزار نیروی جدید از مهر 1401

استاندار کرمان: ایران بیشترین هزینه را برای مناطق اهل‌سنت داده است

افتتاح پل 117 متری، تردد در کمربندی فسا را تسهیل کرد

آملی لاریجانی: تصمیمات مجلس و دولت باید کارشناسی باشد

بیش از 16 میلیارد ریال لاستیک قاچاق درمحور"کرمانشاه - نورآباد" کشف شد

اختصاص بسته سرمایه گذاری در بودجه 1400 شیراز

افتتاح یک پل در محور کمربندی فسا

همکاری بسیج دانشجویی و خبرگزاری فارس در اجرای طرح «شمسا» / مشکلات اولویت‌‌دار لرستان پیگیری می‌شوند

جوان لامردی، نجات‌بخش زندگی چهار بیمار شد

اختصاص بسته سرمایه‌گذاری 150 هزار میلیارد ریالی در بودجه 1400شهرداری

معاون پیشگیری از جرم دادگستری فارس منصوب شد

بانک مهر ایران به ارزش 18 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی به بخش درمان آذربایجان غربی اهدا کرد

برگزاری همایش دبیران استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

آملی لاریجانی: وضعیت تورم‌ نگران کننده است/ تصمیمات اقتصادی دولت کارشناسانه باشد

لزوم سرعت گرفتن انتقال آب دریا به فلات مرکزی

آیین خطبه‌ خوانی خادمان حرم معصومه(س) در آستانه معصومیه برگزار شد‌

مهر متفاوت و ماندگار در تاریخ آموزش و پرورش

صنعت‌نفت آبادان - فجر سپاسی شیراز، تلاش بازنده‌ها برای نخستین امتیاز

یک کشته و 6 زخمی در تصادف جاده دبیران به جهرم

انتقاد نماینده اردکان از اظهارات سطحی نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی چادرملو

سفر معاون دانشگاه فرهنگیان کشور به بستک/ پیگیری برای پذیرش دانشجو در بهمن 1400

حریفان بانوان فوتبالیست ایران در جام ملت‌های آسیا مشخص شدند+عکس

مطالبه‌گری از دولت سیزدهم در دستور کار باشد