پیام فارس

آخرين مطالب

اقتصادي

امکان ایجاد غرفه سرمایه‌گذاران خارجی در نمایشگاه‌های فارس وجود دارد

پیام فارس- مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: این آمادگی را دارد با ایجاد غرفه سرمایه گذاران قطری و اقلیم کردستان در نمایشگاه‌های استان به عنوان پل ارتباطی زمینه حضور فعالان اقتصادی و ث و تجار با طرف‌های ایرانی را فراهم کند.

اقتصاد ایران نیازمند سرمایه گذاری خارجی است

پیام فارس- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس با بیان اینکه تصمیم گیران کشور باید به حوزه بین الملل بیش از پیش توجه کنند گفت: در تصمیم گیری های کلان کشور، توسعه ارتباطات بین المللی و به ویژه جذب سرمایه سرمایه گذاری خارجی نباید مغفول واقع شود چراکه اقتصاد کشور امروز به سرمایه گذاری خارجی نیاز دارد.

برای ساخت ۷۷۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن ، اراضی شناسایی و معرفی شده است

پیام فارس - شیراز- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تاکنون اراضی معادل ۷۷۵ هزار واحد طرح نهضت ملی به بنیاد مسکن معرفی شده است که بنیاد در حال بررسی آنهاست. چنانچه بر اساس کاربری، توپوگرافی و سایر مسائل امکان ساخت وجود داشته باشد این اراضی بعد از مرحله آماده‌سازی به مرحله ساخت می‌رسند.

ارتباط‌گیری تاجران و کشاورزان هدف اصلی نمایشگاه دام در شیراز است

پیام فارس- -رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از شانزدهمین نمایشگاه دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته شیراز گفت: اهدافی که از برگزاری این نمایشگاه ها دنبال می شود ارتباط بین تجار، تولیدکنندگان و بهره گیرندگان از این صنایع است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی: در نانو اول و فناوری نوین چهارم منطقه هستیم

پیام فارس- معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در فناوری نانو امروز جمهوری اسلامی در منطقه رتبه اول را دارا است،گفت: ایران رتبه چهارم را در فناوری نوین به دست آورده است و در بیوتکنولوژی نیز رتبه دوازدهم را داراست.

امسال ۵۲۷ تن کالاهای اساسی در جهرم توزیع شد

پیام فارس-سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جهرم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۲۷ تن تنظیم بازار کالاهای اساسی در این شهرستان توزیع شده است.

همایش ملی توسعه و رفع موانع سرمایه گذاری در شیراز برگزار می‌شود

پیام فارس- عضو شورای شهر شیراز، از برگزاری همایش ملی توسعه، جذب و رفع موانع سرمایه گذاری در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه به میزبانی این کلانشهر خبر داد.

برداشت گندم از مزارع کازرون آغاز شد

پیام فارس- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: برداشت گندم در این شهرستان آغاز شده و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد.

واردات خودرو می‌تواند در افزایش کیفیت خودروها موثر باشد اگر...

پیام فارس- یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: اگر واردات خودرو با نگاه رضایت مردم و ایجاد رقابت سالم بین خودروسازان بدون ایجاد انحصاری جدید صورت گیرد قطعا در کیفی سازی خودروها موثر خواهد بود.

٩٠ درصد جامعه مشمول یارانه های جدید می شوند

پیام فارس-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: ٩٠ درصد مردم جامعه از یارانه در طرح اقتصادی جدید دولت بهره مند خواهند شد

کشف ۴ میلیارد کالای احتکار شده در شیراز

پیام فارس-مدیر دفتر مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی فارس از کشف ۱۹ تن کالای اساسی به ارزش حدود چهار میلیارد ریال درسطح شهرستان شیراز خبر داد.

پرونده تخلف یک کارخانه قند روی میز تعزیرات فارس

پیام فارس - شیراز- معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان فارس گفت: به دنبال اجرای طرح نظارت بر تولید تا توزیع کالاهای پرمصرف به خصوص قند و شکر،تخلف عرضه خارج از شبکه شکر یکی از واحدهای تولیدی قند در استان با هوشیاری بازرسان این سازمان کشف و پرونده تخلف این کارخانه به تعزیرات ارجاع شد.

کارکرد مناسب سازه‌ها و تاسیسات منابع آبی در فارس

پیام فارس-معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز رودخانه زهره - جراحی و حوضه‌های جنوبی گفت: گذر ایمن از شرایط کم آبی با توجه به کاهش بارش‌ها و آوردها و حصول اطمینان از شرایط کارکرد سدهای فارس وجود دارد.

معاون وزیر صنعت:شرکت‌های دانش‌بنیان برای دریافت زمین نیاز به مزایده ندارند

پیام فارس-معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه در بحث واگذاری زمین اولویت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان قائل شده‌ایم گفت:شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های صنایع پیشرفته از شرکت در مزایده معاف هستند و ما زمین‌هایی را به تمامی شرکت‌هایی که متقاضی زمین باشند برابر نیاز آنها واگذار خواهیم‌کرد.

راه‌اندازی موزه مردم شناسی لارستان ضروریست

پیام فارس-دبیر هماهنگی امور اقتصادی، توسعه، سرمایه گذاری و رفع موانع گردشگری استانداری فارس خواستار راه‌اندازی موزه مردم شناسی باغ نشاط لارستان توسط سرمایه گذاران شد.

برق مورد نیاز خط آبرسانی به شیراز تامین شد

پیام فارس-مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس ضمن اعلام اینکه برق مورد نیاز خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز تامین شده است، گفت: همه شرایط برای بهره‌برداری از تاسیسات این پروژه با ظرفیت کامل فراهم است.

سرپرست فرمانداری فیروزآباد فارس: مقابله با محتکران و دلال‌های گندم ضروری است

پیام فارس-سرپرست فرمانداری فیروزآباد بابیان اینکه مقابله با احتکار و دلال های گندم امری است ضروری ، اعلام کرد: با هماهنگی های بین بخشی، اداری و شهرستانی، این کار محقق خواهد شد

تمرکز بر نفوذ صنایع دستی فارس در بازارهای صادراتی

پیام فارس- عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: تمرکز فعالیت‌ها در میز توسعه صادرات صنایع دستی، بر نفوذ کالاها و تولیدات صنایع دستی استان در بازارهای صادراتی است که با جدیت دنبال می‌شود.

خانه‌های میراثی زمینه‌ساز جذب سرمایه‌گذار است

پیام فارس-به گفته معاون امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، خانه‌های میراثی به عنوان حوزه جذاب برای گردشگری و به تبع آن اشتغال است که با ورود سرمایه گذاران این میراث ارزشمند را می‌توان مرمت، احیا و مورد بهره برداری قرار داد.

تلاش برای تسریع در اجرای خط دوم انتقال آب به شیراز

پیام فارس- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: تلاش می‌کنیم با مساعدت سایر دستگاههای مرتبط به ویژه شرکت برق منطقه‌ای، خط دوم انتقال آب شرب به کلانشهر شیراز با ظرفیت کامل به بهره برداری برسد.

نشست مدیران مناطق ویژه اقتصادی کشور در شیراز برگزار می‌شود

پیام فارس- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: نشست مشترک مدیران مناطق ویژه اقتصادی کشور با حضور دکتر سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت در شیراز برگزار می‌شود.

بهبود بهره‌وری با هوشمندسازی مرغداری

پیام فارس-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرقان استان فارس از تاثیر مثبت هوشمندسازی بر بهره‌وری در تولید با اجرای طرحی در این شهر خبرداد.

فرش دستباف نیازمند حمایت ویژه است

پیام فارس-معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس با بیان اینکه فرش دستباف پرچم دار اصالت و هویت ایرانی است، گفت: درخشش این هنر نیازمند حمایت ویژه است.

امام جمعه شیراز: مدیران برق فارس جامعه را به سمت مصرف بهینه هدایت کنند

پیام فارس--نماینده ولی فقیه در استان فارس تولید و مصرف بی رویه انرژِی را زمینه ساز آسیب رساندن به محیط زیست ارزیابی کرد و گفت:از مسئولان حوزه انرژی درخواست داریم تا با اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی صحیح با پدیده زیانبار اسراف مقابله کرده و جامعه را به سوی مصرف بهینه سوق دهند

واحدهای تولیدی فارس از پرداخت هزینه خط اختصاصی گاز معاف شدند

پیام فارس-سرپرست شرکت گاز استان فارس با تأکید بر اجرایی‌سازی بیانات مقام معظم رهبری به منظور حمایت از تولید گفت:با تسهیل‌گری در حوزه گازرسانی زمینه حمایت از تولید فراهم می‌شود. در این راستا واحدهای تولیدی فارس از پرداخت هزینه خط اختصاصی گاز معاف شدند.

۱۱۰۰ هکتار از کشت دیم شهرستان گراش فارس به برداشت نرسید

پیام فارس- کشاورزان گراشی هم همچون لارستان و دیگر مناطق جنوبی و گرمسیری فارس در سال زراعی جاری از برداشت محصولات زراعی (گندم و جوی) در کشتزارهای دیم محروم ماندند. امسال یک هزار و ۱۰۰ هکتار از کشتزارهای این شهرستان قابل برداشت نیست.

چالش در موازنه تولید و مصرف برق در فارس اهمیت صرفه جویی را بیشتر کرده است

پیام فارس - شیراز - سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با بیان اینکه چالش در موازنه تولید و مصرف برق در فارس اهمیت صرفه جویی را بیشتر کرده است بر لزوم مشارکت مشترکان برق فارس در گذر از روزهای گرم سال تاکید کرد.

قانون جهش تولید مسکن از اهداف خود فاصله گرفته/ جلسات شورای عالی مسکن تشکیل شود

پیام فارس- رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: پرداخت آورده ۲۰۰ میلیونی و اقساط ۶ میلیونی از توان اقشار ضعیف جامعه خارج بوده و با این روند تهدید جدی متوجه اهداف قانون جهش تولید مسکن شده است.

۱۰۰ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر لار نیاز است

پیام فارس - لارستان- معاون استاندار فارس وفرماندار ویژه لارستان اعلام کرد که حدد ۱۰۰ هکتاز زمین در شهر لار برای متقاضیان و افراد واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن نیاز است که البته تامین این میزان زمین در این شهر و با توجه به شرایط خاص آن از جمله گرانی و وجود معارضان به نظر دشوار است.

نقش ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد باید محقق شود

پیام فارس-سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه نقش ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور و استان باید محقق شود، گفت: در حوزه آموزش و علم به مقررات تعاونی‌ها در فارس نیاز به برنامه ریزی و اقدامات جدی است.

ایجاد کلینیک سرمایه‌گذاری برق در فارس/انحصار تامین برق وجود ندارد

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از راه‌اندازی کلینیک سرمایه‌گذاری برق کشور خبر داد و خاطرنشان کرد که این اولین کلینیک یا پنجره واحد سرمایه ‌گذاری برق در کشور به شمار می‌رود که در راستای تحقق شعار سال، ایجاد شده است.

اجرای ۵۰ طرح زیرساختی در شهرک صنعتی شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس به گفته مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، در حال حاضر ۵۰ طرح زیرساختی در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی شیراز در مرحله اجرا قرار دارد.

آب در شیراز جیره‌بندی نمی‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز با اشاره به کمبود منابع آبی، تصریح کرد که این شرکت در تابستان پیش رو، برنامه‌ای برای جیره‌بندی آب در این شهرستان پیش بینی نشده و اجرا نخواهد شد.

امسال ۷۳ نمایشگاه در فارس برگزار می‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه امسال ۷۳ عنوان نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است، گفت: در حالی این ۷۳ نمایشگاه برگزار خواهند شد که طی دو سال اخیر به دلیل حاکمیت بیماری کرونا تنها ۲۲ عنوان نمایشگاه برگزار شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس: برای تداوم تولید، از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم

پیام فارس- مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس از کارخانه در حال احداث ذوب آهن گهر فرزانگان خرامه بازدید کرد و اظهار داشت: تامین برق کارخانجات صنعتی و تداوم تولید، اولویت اصلی پیش روی مدیران برق فارس است و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم.

ستاد تنظیم بازار باید نتیجه گرا باشد

پیام فارس-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به اهمیت عملکرد اقدامات سیستمی در تنظیم بازار، لزوم نتیجه گرا بودن برنامه ها در این زمینه را متذکر شد.

ارائه ۵۰۰ پرونده خسارت سیل لارستان به بانک ها

پیام فارس - لارستان - مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: تاکنون ۵۰۰ پرونده مربوط به واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل به بانک ها معرفی شدند.

آغاز مبارزه با ملخ مراکشی در کازرون

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به طغیانی شدن پوره ملخ مراکشی در تالاب پریشان و مزارع حاشیه آن، مبارزه با این نوع از آفت در شهرستان کازرون شروع شده است.

موانع تولید از سرراه هفت صنعت فارس براشته شده است

پیام فارس- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس مدعی شد که با تشکیل جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، موانع موجود بر سر راه فعالیت هفت واحد صنعتی و تولیدی در این استان برداشته شده است.

تولید ۳۱۰۰ تن گوشت سفید در ارسنجان

پیام فارس- سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان از تولید ۳۱۰۰ تن گوشت سفید در سال ۱۴۰۰ در این شهرستان خبر داد.

موانع تولید از سرراه هفت صنعت فارس برداشته شده است

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت که با تشکیل جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، موانع موجود بر سر راه فعالیت هفت واحد صنعتی و تولیدی در این استان برداشته شده است.

تشکیل ۱۹۶ پرونده تخلف تعزیراتی ویژه رمضان در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اعلام کرد که از طی فرآیند نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در این استان تاکنون ۱۹۶ مورد پرونده تخلف تشکیل شده است.

ساير مطالب

شهر صدرا و چالش‌های پیش‌روی آن؛ وعده‌ها برای حل مشکلات ادامه دارد

فریادرسی از جنس مردم در سرزمین کهن فارس/ آن مرد با نثار امید آمد

مردم چگونه واژه‌سازی می‌کنند؟

آذر بوی مهر می‌دهد؟

حسن آباد سنچولی؛ روستایی که به همت امام روستا معضل بیکاری ندارد

یک تلخی بی پایان؛ اوج یا فرود

کوچکترین قوچ دنیا فرصتی برای اکوتوریسم/ قوچ مینیاتوری را دریابیم

«ساجی»؛ روایتی از نبرد عشق و جنون

نسخه تولیدکنندگان انرژی خاورمیانه برای توسعه تجدیدپذیرها

لزوم انسجام دستگاههای متولی برای نجات تالابهای فارس

از دوزخ تا جهنّم

پرسه مرگ در جاده لارستان_جهرم و مسوولانی که در خواب هستند

ردپای دلالان در ورود خارجی‌ها به نهضت ملی مسکن/استقبال انبوه‌سازان داخل‌ از تامین مالی به روش تهاتر نفت‌

گردشگری روستایی راهکار مغفول مانده چالش‌های صنعت توریسم

بایدها و نبایدهای برخورد با زباله‌گردها در شیراز

پارک ملی کلاه قاضی زیر تیغ آزادراه اصفهان- شیراز

گسل‌ها و ناپایداری خاک‌ شیرازی‌ها را تهدید می‌کند

گوهری که روی دست می‌ماند

مقدس اردبیلی کیست و چرا ترند گوگل شد؟ / سیلی، استاندار آذربایجان شرقی را ترند کرد/ هادی چوپان هنوز در صدر جست و جو‌های مردمی قرار دارد/ توجه دوباره کاربران به نجمه جودکی و سحر جعفری جوزانی

چالش فرونشست زمین| زلزله خاموش در کمین استان‌ها / گسل‌ها و ناپایداری خاک‌ شیرازی‌ها را تهدید می‌کند

همه چیز درباره سد تنگ سرخ بشار

کرونا سوار بر موج ششم

حکم شرعی شب رفتن به قبرستان چیست، آیا اشکال دارد؟

29 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

در تربت جام جز همدلی و برادری خبری نیست

ظرفیت گردشگری مذهبی در فارس مغفول مانده است

26 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

سرانجام گسل دیندارلو و تداوم نگرانی‌های مردم

تردد با نرخ‌های دقیقه‌ای

آیا سرنوشت غذا در شیراز به خیابان گره می‌خورد؟

برنج،‌ فارس را می‌خشکاند

25 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

چه کنیم تا دورریز مواد غذایی در خانواده کمتر شود؟

تاسیس شرکت سوخت توسط حزب برادران; حرکتی محرومیت‌زدا در دل حکومتی استبدادی

احیای میانکاله؛ گزینه‌ای فراموش شده روی میز مسوولان

22 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

حافظ شیرازی و وحدت وجود

فریب ظاهرسازی طالبان را نخورید/ آنها با داعش تقسیم کار کرده اند

بادبان‌های «بوم‌بابو» تصویری از شجاعت دریانوردان ایرانی در قرن پیش

یاد روز حافظ  به نام حافظ به کام ....

19 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

سالَک گدایی بر گونه شیراز!

وعده سر خرمن برای بهبود سرعت اینترنت و خطوط ارتباطی تلفن همراه در فارس

18 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

درگیر شدن 41.4درصد از مساحت حوضه‌ های آبریز با خشکسالی

17 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

آفتابگردان‌های اردکان جای خود را به خانه‌ها می‌دهند!

16 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

روز روستا و غبار محرومیت بر چهره روستاهای فارس

15 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

از لزوم مطالعه درباره دُز سوم تا تفحص از بیمارستان‌ها؛ مهمترین مطالبات مردم در فارس من در حوزه سلامت

دارالعلمی در دارالعلم؛ مروری بر تاریخچه دانشگاه شیراز و انتظاراتی که محقق نشده است

16مهر؛ به کابوس آمریکایی‌ها نزدیک می‌شوید

ایستگاه آخر پروژه مسکن مهر کجاست؟

اجرای طرح تابلو دوستی برای نخستین بار در شیراز

گلایه رزیدنت‌ها در «فارس‌من»؛ پزشکانی که تنها ماهی دومیلیون و پانصدهزار حقوق می‌گیرند!

11 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

روایت فارس از سرزمین بادگیرها/ «لافت» روستایی ایرانی از دل تاریخ در قلب خلیج فارس+عکس

رویای پزشک شدن بهیار جهرمی،سرانجام محقق شد

بعثی‌ها و طعم شیرین اسارت!

10 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

فارس من| حل مشکلات صدرا نیازمند یک عزم اداری است

9 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

8 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

دلمویه‌هایی از جنس مهر؛ جایگاه پرورش در آموزش مجازی کمرنگ شده است

قدمهایم را نذر نظر ت میکنم / روایت تشرف پیاده زائری از ترکیه تا مشهدالرضا (ع)

7 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

اسارت به روایت دشمن

6 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

ششم مهر 1359/ تجاوز میگ‌های عراقی به فضای ارومیه

رزمندگانی که بعد از پایان جنگ تحمیلی هم آرام ننشستند

4 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

از رونق زندگی با اهل «خمول» تا آرزوی بزرگ یک هنرمند عرصه دفاع مقدس

ساعت صفر برای بی‌جاشدگان

آغاز دومین مهر کرونایی

قهرمانان دفاع مقدس با زخمی بر روان در شیراز

مهر و درس ایستادگی تا توسعه و اقتدار

اول مهر و طنز در دانشگاه

داغ‌ترین مطالبات اربعینی مردم در «فارس من»؛ بلیت‌های 5میلیون‌تومانی عتبات دقیقاً کجاست؟

خیز دوباره کُره‌ای‌ها برای کلاهبرداری

مهر‌ماه مدارس باز می‌شود؟

محمدآباد؛ اسیر در چنگال زباله‌ها

جوان لارستانی از زایش در دل کویر تا فتح قله‌ها

حالِ خوشِ سفر؛ لذت سفر تابستانی با هیجان، بازی و کلی جایزه!

پیوند مبارکی که بر حوادث تلخ کرونایی سایه انداخت/ سفری به بلندای عشق

کار دست و دل؛ روایتی دیگر از شکل‌گیری غار دست‌ساز سنگ‌اشکن جهرم فارس

کمپین موافقان و مخالفان واکسیناسیون اجباری در «فارس من»؛ رئوس دلایل طرفین چیست؟

پیوند رودخانه چنارراهدار و فاضلاب گسسته می‌شود

فارس بررسی می‌کند| مانع‌زدایی دولت در بازار فولاد وسیمان نتیجه داد/ کاهش قیمت‌ها با حمایت از سازوکار بورس کالا

آبشیرین‌کن‌ها خلیج فارس راتهدید می‌کنند/ تغییر بافت جمعیتی آبزیان

پارسای پارسی؛ الگوی کمال‌جویی

تبارشناسی منتقدان رویکرد عدم مداخله ایران در افغانستان

درس‌هایی از جدایی بحرین از ایران

گله مستاجران در فارس من: استنکاف بانک‌ها از پرداخت وام ودیعه مسکن؛ چگونه دو ضامن رسمی پیدا کنیم؟

جزایر مرجانی در معرض تهدید/ نشت نفت خلیج فارس را آزار می‌دهد

مِهر بی‌مهر برای لوازم‌التحریرفروشان| بازار خلوت لوازم‌التحریر در آستانه مهرماه/ کرونا جوهر لوازم‌التحریر را خشکاند

هشداری به رنگ‌خون! /آژیر کاهش خون به صدا در آمد

خشک ترین پاییز نیم قرن! / مهر و آبان 1400کمترین میزان بارندگی در 52 سال اخیر است

گردشگری ایران / تنگ بستانک (بهشت گمشده) کجاست؟

دو روایت از پایان کرونا در ایران/از بهمن 1400 تا سال 1402