پیام فارس

آخرين مطالب

اقتصادي

قیمت دلار و یورو امروز ۶ بهمن

پیام فارس - صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را ۲۵,۲۵۳ (بیست و پنج هزار ودویست و پنجاه و سه تومان)اعلام کرد. به گزارش مشرق، قیمت دلار و یورو در صرافی ملی ...

کم بارشی موجب کاهش ۷۰ درصدی محصول زعفران در کشور شد

پیام فارس- مسئول کمیته فراوری شورای ملی زعفران ایران گفت:‌ کمی بارندگی در استان‌های زعفران خیز کشور به ویژه خراسان شمالی و جنوبی کاهش ۷۰ درصدی تولید زعفران را به دنبال داشت.

ارزش سهام عدالت امروز ۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰+ اخبار

پیام فارس - ارزش نمادهای تشکیل دهنده سبد سهام عدالت در روند معاملات امروز بازار سرمایه تغییراتی را تجربه کرده است. به گزارش خبرنگار ایمنا، در پایان معاملات امروز بازار ...

وضعیت سبد سهام عدالت در ۵ بهمن

پیام فارس - باشگاه خبرنگاران جوان - امروز سه شنبه (۵ بهمن) شاخص کل بورس با اُفت بیش از ۲۶ هزار و ۷۱۶ واحد روی پله یک میلیون و ۲۰۷ هزار واحدی قرار گرفت. بیشتر بخوانید وضعیت ...

حجم ذخیره آب سدها هنوز مناسب نیست

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس با یادآوری اینکه تنها ۴۷ درصد کل ظرفیت سدهای این استان تکمیل شده است، حجم آب ذخیره شده پشت سدهای فارس را هنوز مناسب و کافی ندانست.

برای مدیریت بازار از ایده‌های فناورانه استفاده شود

پیام فارس-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس تاکید کرد که برای مدیریت و کنترل بازار باید به سمت ارائه و استفاده از مدل‌ها و ایده‌های فناورانه استفاده کرد.

توسعه صنعتی فارس در گرو فراهم‌سازی زیرساخت های تامین برق است

پیام فارس- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: با توجه به توسعه شهرک‌های صنعتی در استان فارس نیازهای جدید به تامین زیر ساخت های برق و انرژی و نصب پست ‌های توزیع و انتقال و ایجاد شبکه های فوق توزیع در مقیاس وسیع وجود دارد.

معضل بزرگ صدرا برای تامین زمین با کاربری مسکونی

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست شرکت عمران شهر صدرا گفت: متاسفانه پس از جابجایی و تغییر حریم این شهر، زمین‌هایی که در طرح تفضیلی یا جامع متعلق به دولت بودند از حریم شهر خارج شده و این مسئله معضل بزرگی برای تأمین زمین‌های مسکونی در صدرا ایجاد کرده است.

فرماندار فسا: برای رفع مشکلات واحدهای راکد شهرک صنعتی می‌کوشیم

پیام فارس- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه فسا گفت:دلیل رکود ۹واحد شهرک صنعتی مشکلات مالی و شراکتی است و تلاش فرمانداری این است که مشکلات واحدهای راکد طی رایزنی با بانک ها و سایر مراجع ذیربط رفع شود

رفع مشکلات و پایداری برق در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست شرکت توزیع نیروی برق فارس اعلام کرد که علیرغم بروز برخی مشکلات ناشی از صاعقه، سیلاب و بارندگی شدید، در بعضی نقاط شاهد قطعی و خاموشی موقت برق بودیم اما اکنون با تلاش و پشتیبانی مناسب، کُل شبکه توزیع برق فشار متوسط و ضعیف در محدوده تحت پوشش این شرکت پایدار و برقرار است.

فلسفه صادرات دام ، حمایت از عشایر است

پیام فارس- رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: فلسفه صدور مجوز صادرات دام عشایر، حمایت از عشایر در شرایط خشکسالی، بهبود بازار خرید و فروش دام است.

خسارت ۱۸۰۰ میلیاردی سیل در فارس/آغاز پرداخت تسهیلات بازسازی

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: سیل اخیر جنوب استان بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و بالغ بر۱۳۰۰ میلیارد تومان به بخش های زیربنایی و زیرساخت های آب، برق، گاز و مخابرات خسارت زد.

پیشرفت در تولید مشروط به پویایی بازار است

پیام فارس-رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: در مدیریت کشاورزی تاکید بر تولید است اما پیشرفت در این زمینه مشروط به پویایی بازار است.

یک جریان مطمئن در تامین مواد اولیه ایجاد شود

پیام فارس - ایسنا/فارس وزیر صمت با بیان اینکه این آمادگی برای حمایت و تمرکز صنایع در وزرات صمت وجود دارد، گفت: باید یک جریان مطمئن در تامین مواد اولیه ایجاد کنیم و فعالان این صنعت بر یکپارچگی و پایداری تمرکز کنند.

تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن گره گشای بسیاری از خانوارهای روستایی خواهد بود

پیام فارس- رییس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن گره گشای بسیاری از خانوارهای روستایی خواهد بودگفت: در نقاط روستایی پرداخت این تسهیلات با نرخ سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله تعیین شده است و ضمانت نیز به صورت زنجیره سه نفره خواهد بود.

فارس در کشت قراردادی گندم دوم است

پیام فارس- رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: سطح کشت قراردادی گندم در این استان بالغ بر ۳۵ هزار هکتار است و فارس بعد از خوزستان رتبه دوم در اجرای این طرح دارد.

آسیب‌دیدگان از سیل در فارس تسهیلات دریافت می‌کنند

پیام فارس- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اعلام کرد که بعد از بررسی وضعیت مناطق سیل زده این استان در نشست کمیسیون عمران مجلس، مقرر شد که به صاحبان واحدهای تخریب شده و آسیب‌دیده، تسهیلاتی برای نوسازی و بازسازی پرداخت شود.

صدور ۲۰۰ پروانه استاندارد طی ۱۰ ماه در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرکل استاندارد فارس اعلام کرد که طی ۱۰ ماه گذشته امسال ۲۰۰ پروانه جدید کاربرد علامت استاندارد در استان صادر شده است.

زیان ناشی از خشکسالی به کشاورزی فیروزآباد هزار میلیارد ریال برآورد شد

پیام فارس -مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد گفت: خشکسالی ،کاهش شدید بارش‌ها و تاخیر در بارندگی تاکنون حدود هزار میلیارد ریال به مزارع ،باغ ها و دام این شهرستان خسارت زده است.

سیل بیش از ۱۱۸ میلیارد ریال به تأسیسات آبرسانی شهرستان مُهر خسارت وارد کرد

پیام فارس - شیراز - مدیر امور آبفای شهرستان مُهر استان فارس گفت: در پی وقوع بارندگی های اخیر بیش از ۱۱۸ میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی شهری و روستایی این شهرستان خسارت وارد شد که در اغلب شهرها و روستاهای تابعه با اقدامات به موقع ، جریان آبرسانی به طور موقت وصل شده است.

بنیاد برکت: تسهیلات کم بهره به سیل زدگان فارس اعطا می‌شود

پیام فارس - لارستان- مدیرعامل بنیاد برکت که برای بررسی آمار خسارات به سیل زدگان در لارستان فارس حضور یافته بود نوید داد که این بنیاد تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال برای متقاضیان و خسارت دیدگان از سیل، وام کم بهره می‌دهد.

بررسی مشکلات ترخیص کالا در مناطق ویژه اقتصادی

پیام فارس - ایسنا/فارس طی جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی استان فارس و برخی مسئولان مرتبط، مشکلات ترخیص کالا در مناطق ویژه اقتصادی، کارشناسی و بررسی شد.

پیش‌بینی تولید ۴۵ تن گندم در فسا

پیام فارس- مدیر جهاد کشاورزی فسا گفت: پیش بینی می‌شود که امسال بالغ بر ۴۵ تن گندم در این شهرستان تولید شود.

درخواست شرکت گاز فارس از مشترکان برای صرفه‌جویی در مصرف گاز

پیام فارس - شیراز - مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به روند صعودی مصرف گاز به دنبال سرد شدن هوا طی‌ روزهای اخیر، از مصرف‌کنندگان و مشترکان خواست در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند و با کنترل روند مصرف در روزهای پیش رو زمینه را برای استفاده همگانی از گاز فراهم آورند.

طرح فروش ویژه اقساطی محصولات گروه بهمن

پیام فارس - علاقمندان به خودرو با محصولات گروه بهمن اعم از شاسی‌ بلندها، سدان‌ها و وانت‌های تولید این کمپانی به خوبی آشنا هستند. گروه بهمن از سال ۱۳۳۰ شمسی فعالیت خود را ...

صادرات ۷۳۸ میلیون دلاری پسته به ۷۰ کشور

پیام فارس - ایران اکونومیست- سخنگوی گمرک گفت: بیش از ۱۱۱ هزار و ۱۲۲ تن انواع پسته به ارزش ۷۳۸ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۴۱۷ دلار از ابتدای سال تا پایان آذر ماه به ۷۰ کشور دنیا ...

زمینه اتصال روستاهای فارس به شبکه ملی اطلاعات فراهم شود

پیام فارس- مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات روستایی گفت: باید با استفاده از ظرفیت‌های استانی و اپراتورهای ارتباطی، زمینه تسهیل و تسریع در اتصال آن دسته از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان فارس که به شبکه ملی اطلاعات متصل نیستند فراهم شود.

کاهش ۵۰ درصدی هزینه ثبت اسناد خودرو

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس کانون سردفتران و دفتریاران فارس گفت: از امروز دوشنبه ۱۳ دیماه، هزینه ثبت اسناد خودرو در دفاتر اسناد رسمی بیش از ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

اغلب مشکلات مالیاتی ناشی از تفسیر قانون است

پیام فارس - ایسنا/فارس عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه عمده پیمانکاران استان با معضلات مالیاتی روبرو هستند، بخش زیادی از این مشکلات را ناشی از تفسیر قانون مالیاتی توسط کارشناسان مالیاتی دانست و به تشریح برخی از این موارد پرداخت.

طرح ملی جهش مسکن به شهرستان نی‌ریز رسید

پیام فارس- مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی ریز از اجرای طرح ملی جهش مسکن دراین شهرستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح امیدهای فراوانی برای خانه دار شدن طیف وسیعی از جمعیت شهری دراین شهرستان شکل گرفته است

محورهای مواصلاتی فارس باز است

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

خط اختصاصی برق ناحیه صنعتی فراشبند در آستانه بهره برداری

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از پایان عملیات اجرایی خط اختصاصی برق ناحیه صنعتی فراشبند خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح شاهد تامین برق پایدار در این ناحیه صنعتی خواهیم بود.

آخرین وضع قراردادهای صادرات گاز ایران/ از همکاری با کشورهای خلیج فارس استقبال می‌کنیم

پیام فارس - معاون وزیر نفت با تبیین آخرین وضع قراردادهای صادرات گاز گفت: تحریم به‌عنوان متغیری مزاحم در همکاری‌های ما بی‌تأثیر نیست، اما در سال‌های پس از انقلاب مزاحم‌های ...

دروس دانشگاهی مرتبط با صنعت نیازمند بازنگری است

پیام فارس - ایسنا/فارس عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید در ارتباطی نزدیکتر با صنعت، نیازهای روز را شناسایی و احصا کرده و در صدد رفع آن برآیند، بازنگری در دروس دانشگاهی مرتبط با صنعت را امری ضروری دانست.

توسعه ظرفیت‌ پارک‌های فناوری با استفاده از شتاب‌ دهنده‌ها

پیام فارس - ایسنا/فارس عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: بخش قابل توجهی از ظرفیت پارک‌های فناوری مورد استفاده قرار نگرفته که تنها با همکاری بیشتر صنایع و شتاب دهنده‌های استانی است که می‌توان روند رو به رشد این شرکت‌ها را توسعه داد.

کاهش رضایت فعالان اقتصادی از دستگاه‌های اجرایی

پیام فارس - ایسنا/فارس عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان فارس اعلام کرد که به استناد گزارش نهایی ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب و کار، سال ۱۳۹۹، سطح رضایت فعالان اقتصادی از دستگاه‌های دولتی، کاهش داشته است.

ساير مطالب

طرح مسکن ملی در 13 شهر جنوب فارس فعال است

ظرفیت دانش بنیان‌ها برای تامین نیازهای پتروشیمی‌ها به کار گرفته شود

شرکت‌های سهامی زراعی ضرورت توسعه روستایی است

اعلام جزئیات تغییر قیمت برق از بهمن ماه | پرمصرف ها نقره داغ می شوند

استاد دانشگاه: سرمایه ایرانیان مقیم خارج 4 برابر کل درآمدهای نفتی ایران است

برنامه دولتی ساخت مسکن: عبرت از مسکن مهر

استاد دانشگاه: سرمایه ایرانیان مقیم خارج 4 برابر کل درآمدهای نفتی ایران است

اجرای دستورالعمل زمستانه تا پایان فصل بارندگی الزامیست

18 درصد از سهام هلدینگ خلیج‌فارس تا پایان سال واگذار می‌شود

رفع تصرف 44 هکتار از اراضی ملی و دولتی در پارسیان

پتروشیمی ایران؛ از قیر قاجاری تا کود شیمیایی!/ داستان قرارداد «قیری- دارسی» چه بود؟

شاغلان ایران‌خودرو و سایپا 5 برابر خودروسازان کره‌ای و ژاپنی!

فارس من| انتقاد مردم به حذف ردیف بودجه «راهیان نور»

آب منطقه‌ای فارس در حالت آماده باش برای مواجهه با بارندگیهای احتمالی

622 نیروی بسیج اصناف بر روند تنظیم بازار فارس نظارت می‌کنند

دبیر قرارگاه مسکن فارس: وقت فرصت‌سوزی نداریم

تعادل تولید از اهداف قرارگاه امنیت غذایی است

بررسی میزان قیر حواله‌ای به دستگاه‌های اجرایی درکمیسیون عمران

تثبیت 8.4 میلیون هکتار از اراضی ملی در فارس

آماده باش راهداری فارس برای بارش‌های پیش‌رو

لزوم ترویج کسب‌وکارهای نوپا برای رفع مشکل بیکاری

مجوز فعال‌سازی صنایع شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد صادر شد

بیش از هزار نفر در گراش برای طرح جهش تولید مسکن ثبت نام کردند

قیمت گازوئیل در خلیج فارس 60 برابر ایران است

فارس من| قیمت روزانه میوه و تره‌بار میدان الغدیر در رسانه‌ها اعلام شود

فروش غیرقانونی 739 واحد مسکن مهر قضایی شد

آماده استانداردسازی خدمات هتلداری در فارس هستیم

شبکه زهکشی و آبیاری سد سلمان فارسی تکمیل می‌شود

امسال برق 480 روستای فارس بهسازی می‌شود

قیمت گازوئیل فوب خلیج فارس 60 برابر نرخ داخلی است

تمرکز بر کار راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

آغاز عملیات آبرسانی به شهرک مهر امام‌رضا و شهر لپویی

پرداخت تسهیلات حمایتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

شروع کشت شتوی پروژه ملی ایران سیمیت داراب

تخفیف عوارض پروانه تجاری دائم در مشهد تا 12 بهمن ادامه دارد

سازوکار نظارتی دقیق در اجرای طرح قیر رایگان نیاز است

سامانه الکترونیکی ارائه خدمات و فروش کالا در فارس ایجاد می‌شود

پرداخت 100 درصدی مطالبات گندم کاران فارس

تدبیردولت برای راه آهن شیراز-بوشهر/فارس ازبن بست ریلی خارج می شود

رییس کمیسیون صنایع در مجلس: توانمندی گروه بهمن در تولید خودروهای تجاری چشمگیر است

برنامه رشد ٨ درصدی فارس امسال تدوین می‌شود/اخذ مالیات از غیرشفافها

رفع واقعی موانع پیش‌شرط تحقق حمایت از سرمایه گذاریست

قیمت تولیدکننده جایگزین قیمت مصرف کننده بر روی کالا می‌شود

سهام ستاره خلیج فارس در سه بلوک عرضه می‌شود

بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از غرفه گروه بهمن

بازداشت یک مدیر استانی و پیمانکار با اتهامات مالی

تولیدات بانوان روستای امین‌آباد در نمایشگاه یلدای مهر به نمایش گذاشته شد + تصاویر

واگذاری 28 درصد باقی مانده سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

مهلت بیمه محصولات زراعی تا پابان بهمن ماه 1400 تمدید شد

صنعت حمل و نقل موتور پیشران اقتصاد کشور است

نام‌نویسی بیش از 44 هزار متقاضی مسکن ملی در فارس

لزوم چانه زنی نمایندگان برای افزایش سهم فارس در لایحه بودجه 1401

قیمت مسکن مهر در جزیره قشم متری چند؟

سهام پتروشیمی خلیج فارس در سه بلوک عرضه می‌شود

خلج طهرانی به‌عنوان مدیر برتر سال انتخاب شد

نامگذاری ایستگاه راه‌آهن شیراز به نام آیت‌الله حائری

آمادگی راه آهن فارس برای حمل ٥ میلیون تن بار

حدود 45 هزار متقاضی مسکن ملی در فارس ثبت‌نام کرده‌اند

عرضه سهام هلدینگ خلیج فارس در روزهای آینده/ انتقال سهام مجتمع صنعتی اسفراین و پالایشگاه شازند به صندوق بازنشستگی

افزایش 16 درصدی مصرف بنزین در فارس

استفاده از ظرفیت بومی و بازار لامرد در اولویت پیمانکاران باشد

گازبها پلکانی افزایش می‌یابد/پرمصرف‌ها مراقب باشند

نیازمند تولید فکر در جذب سرمایه هستیم

لزوم صرفه جویی مصرف گاز در اداره‌ها و سازمان‌های فارس

تامین اجتماعی متعلق به کارگران اما حیات خلوت اغیار است

اجازه خروج ماده معدنی خام از فارس را نمی‌دهیم

نهضت ملی مسکن فرصتی برای خانه‌دار شدن مردم است

حال نامساعد 400 دشت کشور به لحاظ فرونشست

تشدید نظارت بر جایگاه‌های CNG در فارس

طرح انتخاب مشارکتی تراکم کشت گندم در کازرون آغاز شد

توسعه کشت گندم با روش جدید در اراضی شور خُنج

افزایش صندوق‌های خرد زنان در کوار

محصول گواهی شده در بیضا توسعه می یابد

تخصیص بیش از 13 هزار تن قیر به شهرداری‌های فارس

گسترش تعاونی‌ها در افزایش مشارکت مردم موثر است

تولید نهال شناسنامه دار در جهرم

بهره‌مندی از ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی رونق و توسعه فارس را به دنبال دارد

عرضه مرغ طرح تنظیم بازار در ارسنجان

محدود سازی تأمین گاز صنایع سیمان تا پایان امسال

سهم شهرهای جنوب فارس در طرح جهش مسکن 16 هزار واحد است

واردات لوازم خانگی کره‌ای از طریق ته لنجی ممنوع شد

کد تخفیف، معجزه‌ای برای فروش و برندینگ کسب و کارهای آنلاین

توجه به صنایع تبدیلی و فرآوری گل نرگس در شهرستان خفر ضروری است

رفع بحران آب با عملیات‌سازی الگوی کشت در استان فارس

عملیات‌سازی الگوی کشت؛ راهی برای برون رفت از بحران آب در فارس

142 میلیون سهم در تالار بورس فارس داد و ستد شد

ظرفیت انتقال روزانه گاز ایران 110 میلیون مترمکعب دیگر افزایش می‌یابد

ممنوعیت واردات لوازم‌خانگی کره‌ای حتی برای مرزنشینان

ظرفیت انتقال روزانه گاز کشور 110 میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد

چاره‌ای جز اعمال رویکرد علم محور در کشاورزی نداریم

برداشت گوجه فرنگی در خنج

تکمیل تصفیه‌خانه کارخانه کمپوست انزلی، نیازمند اعتبار 2 میلیارد تومانی

دولت در جذب سرمایه گذاران عزم جدی دارد

پاسخ استاندار فارس در ملاقات با یک سرمایه گذار: مطالب منتشر شده راجع به نپذیرفتن سرمایه‌گذار ناقص است/ دولت در جذب سرمایه‌گذاران عزم جدی دارد

نماد "اعتماد الکترونیک" مانع یا راهگشای کسب و کار

خرید بیش از 80 میلیارد تومان پنبه از کشاورزان دارابی

آمادگی وزارت نیرو برای مدیریت بحران‌های طبیعی در فارس

کشف 2 انبار احتکار کالای اساسی در شیراز

طرح‌های گازرسانی روستایی کامفیروز با 90 درصد پیشرفت در حال اجراست

ثبت کالاهای جدید در سامانه جامع تجارت الزامی است