پیام فارس

آخرين مطالب

شهرداری تهران

ضرورت استقرار پایگاه‌های مدیریت بحران در مسیرهای مواصلاتی

پیام فارس - جلسه هم‌اندیشی ستاد مدیریت بحران منطقه ۱۹ و استان معین همدان با حضور شهردار منطقه، مدیرکل مدیریت بحران استان همدان و مدیران سازمان‌های امدادرسان این دو استان برگزار شد.

بلیط فروشی جشنواره فجر تنها به واکسن‌زده‌ها

پیام فارس - معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی جشنواره فجر هنوز ابلاغ نشده است، اتصال وزارت ارشاد به سامانه مدیریت هوشمند کرونای «ایران من» را ضروری خواند و تاکید کرد: به این ترتیب فروش بلیط تنها به کسانی صورت می‌گیرد که واکسینه شده باشند و بدانیم که بیمار نیستند.

آمار نگران کننده خودروهای فرسوده در کشور/ با "قبضینو" جریمه رانندگی پرداخت نکنید

پیام فارس - پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرد که ۳۲ درصد از کل وسایل نقلیه در کشور فرسوده است و این موضوع در کنار تولید وسایل نقلیه ناایمن و ... از جمله دلایل تصادفات رانندگی است.

نمایشگاه «حمل‌ونقل پاک» افتتاح شد

پیام فارس - به مناسبت هفته ملی هوای پاک، نمایشگاه «حمل‌ونقل پاک» با حضور علیرضا زاکانی در بوستان گفتگو افتتاح شد.

شناسایی نقاط آبگیر در منطقه ۲

پیام فارس - سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ گفت: همزمان با فصل سرما و بارش‌های فصلی، نقاط آبگیر و حادثه‌خیز شناسایی و اقدامات و تمهیدات لازم برای پیشگیری از آبگرفتگی اجرا شد.

برپایی جشنواره سفره اصیل ایرانی در منطقه ۴

پیام فارس - مدیر امور بانوان شهرداری منطقه ۴ از استقبال کم‌نظیر بانوان از جشنواره غذای اصیل ایرانی خبر داد و گفت: در این جشنواره بیش از ۵۰ نوع غذای اصیل ایرانی عرضه شد.

ضرورت اصلاح ایرادات طرح تفصیلی کن

پیام فارس - شهردار منطقه ۵ در جلسه بررسی مشکلات محله کن بر ضرورت اصلاح ایرادات وارده به طرح تفصیلی کن تاکید کرد.

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه بوستان گفتگو

پیام فارس - متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است در آینده ای نه چندان دور و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه بوستان گفتگو که به لحاظ استراتژیک یکی از ایستگاه های مهم و حیاطی مترو به شمار میرود، به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

مدیران شهرداری به دنبال اثرگذاری باشند/ بانوان مدیر در شهرداری باید به خودباوری برسند

پیام فارس - زاکانی با بیان اینکه بانوان مدیر در شهرداری باید خودباوری را در خود ایجاد کنند و در تحولات میدان‌داری کنند، بیان کرد: خواهش بنده از شما این است که جنبه خودباوری، میدان‌داری و اثرگذاری را برای خود ایجاد کنید؛ خداوند در قرآن برای یک مدیر خوب سه ویژگی را در نظر گرفته است؛ «علیم بودن» و برخورداری از تجربه و علم و دانش، «قابلیت، قدرت‌داشتن و توانمندبودن» و «امین و امانت‌دار بودن» این سه ویژگی را تشکیل می‌دهد.

بیست و نهمین نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

پیام فارس - بیست و نهمین نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران صبح روز سه شنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۰ با حضور عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و جمعی از مدیران روابط عمومی شهرداری های کلانشهرهای ایران در هتل انقلاب برگزار شد.

روند تحول و رفع عقب‌ماندگی‌های سرای محلات در منطقه ۱۶ احصاء شد

پیام فارس - سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۶، با اشاره به نقش مهم محله در ایجاد ارتباط بین شهروندان با مدیریت شهری اظهار داشت: سرای محله‌ها به عنوان بستری برای گسترش مشارکت شهروندان و واسطه بین مدیریت کلان شهری و شهروندان عمل می‌کنند و مسئولیت شهروندی ایجاب می‌کند افراد ضمن مشارکت در امور محله و شهر خود، هم محله‌ای‌ها را هم به این کار تشویق کنند.

مراکز نگهداری زنان معتاد متجاهر افزایش یافت

پیام فارس - معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران بر استفاده از ظرفیت های مردمی جهت ساماندهی معتادان متجاهر تاکید کرد و از افزایش مراکز نگهداری زنان معتاد متجاهر خبر داد.

قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران، مبدأ تحولات حمل و نقل ریلی کشور/ پروژه ملی با گذشت ۱۶ سال به سرانجام می‌رسد؟

پیام فارس - پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان به تهران که در دولت دهم زمزمه‌های احداث آن رقم خورد، در همان دولت آغاز شد و قرار بود در سال ۱۳۸۹ به بهره‌برداری برسد، اما با گذشت پنج سال و روی کار آمدن دولت یازدهم طرح مورد بازنگری قرار گرفت و در اسفند ۱۳۹۳ توسط حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق بار دیگر کلنگ‌زنی شد و حالا با گذشت ۱۶ سال همچنان بلاتکلیف است.

جلسه شورای مدیران روابط عمومی، دورنگاه ارتباطات شهر تهران

پیام فارس - اولین جلسه شورای مدیران روابط عمومی، دورنگاه ارتباطات شهر تهران در دوره ششم مدیریت شهری تهران، ظهر روز یک شنبه سوم بهمن ماه ١٤٠٠ با حضور مطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و محمدامین توکلی‌زاده معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از مدیران روابط عمومی در بوستان گفتگو برگزار شد.

رعایت قانون و نظارت بر مصوبات از مهمترین وظایف ما محسوب می‌شود

پیام فارس - رئیس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران گفت: رعایت قانون و نظارت بر مصوبات شورای شهر یکی از مهمترین وظایف ما است. مقام معظم رهبری هم وقتی می‌خواهد در مورد شوراها صحبت کند، اولویت‌بندی را به این شکل می‌کند که نظارت، هدایت و حمایت؛ یعنی جنبه نظارتی‌مان بر جنبه هدایت و حمایتمان می‌چربد.

نگاه ممتاز اسلام به زن، برتری اندیشه اسلامی را نسبت به سایر مکاتب نشان می‌دهد

پیام فارس - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بیان کرد: نگاهی در غرب وجود دارد که شی‌وارگی را برای زنها پسندیده است و بدترین آسیب نگاه غرب و مکاتب مادی نگاه شی‌وارگی به زن است که حتی مورد اعتراض فرهیختگان و آزاداندیشان غرب نیز قرار گرفته است. بر همین اساس است که نگاه ممتاز اسلام به زن برتری اندیشه اسلامی را نسبت به سایر مکاتب نشان می‌دهد.

برگزاری بیست و نهمین نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین‌الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

پیام فارس - بیست و نهمین کمیته مدیران ارتباطات و امور بین‌الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران از فردا دوشنبه ۴ بهمن ماه، به مدت دو روز به میزبانی مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران برگزار می‌شود.

پلیس نسبت به برخورد با تخلف مسافربرهای غیرقانونی در پایتخت ورود کند

پیام فارس - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران به وضعیت نامناسب تخلیه بار و بارگیری در طول روز و به تبع آن افزایش تراکم ترافیک در معابر شهری و هجوم خودروهای غیربومی به پایتخت جهت مسافربری و حتی تهدید تاکسی‌ها اشاره و خواستار ساماندهی آنها شد.

پست مشاور زنان شهرداری مناطق تهران احیا شود

پیام فارس - نجفی گفت: اولین جلسه بانوان شورایی سطح استان تهران برگزار شده و این تذکر را نیز به شهردار دارم که پست مشاور زنان شهردار مناطق دوباره احیا شود و از ظرفیت بانوان بیشتر از این استفاده شود.

پلیس اعلام کند که مجوز ورود به خط ویژه به چه کسانی داده شده است

پیام فارس - عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: گناه مردمی که می‌خواهند با اتوبوس بروند و در ترافیک خط ویژه گیر می‌کنند چیست؟ آقای حمیدی لطفا بفرمایید چه کسانی مجوز عبور از خط ویژه دارند. خواهش می‌کنم در این زمینه رسیدگی کنند و اگر مجوز داده می‌شود مجوزها محدود شوند و اگر غیر قانونی است، برخورد کنید.

نقش ۱۲ هزار بانو در مدیریت شهری بی‌بدیل است/ اختصاص پارک‌های محلی بانوان از سال آینده

پیام فارس - شهردار تهران بیان کرد: اگر داعیه این را داریم که فعالیت اجتماعی و محور خانواده بودن را مانع یکدیگر نمی‌دانیم و یک زن می‌تواند مادر خوب برای فرزندان همسر خوب برای شوهر و در عرصه اجتماعی یک تلاشگر و فعال بزرگ اجتماعی قلمداد شود و حتی دست به اصلاح بزند باید این را در شهرداری از مقام شعار به عینیت برسانیم.

تکریم مادران و همسران خانواده معظم شهدا در منطقه ۱۰

پیام فارس - آیین تجلیل از مادران و همسران معظم خانواده شهدا با حضور سرهنگ محمد بالیده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مقداد، سیامک حاتمی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق ۱۰ و ۱۱، رضا شرفی شهردار منطقه ۱۰، جمعی از معاونین و مدیران و خانواده معظم شهدای ساکن در منطقه ۱۰ برگزار شد.

وضعیت ترافیک و آلودگی هوا با نقطه ایده‌آل فاصله دارد/ لزوم رفع نواقص هندسی در معابر شهر

پیام فارس - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به ارائه گزارش درخصوص موضوعات مرتبط با شهر تهران پرداخت و گفت: ترافیک و آلودگی هوای تهران اگر مدیریت شود، تاثیر خوبی در سایر بخش‌ها خواهد داشت.

به زنان زندانی واجد شرایط، ۵ روز مرخصی تشویقی اهدا می‌شود/ تلاش شهرداری تهران برای اشتغال‌زایی زنان آزادشده

پیام فارس - سومین پویش مردمی آزادی مادران زندانی دوم بهمن ماه جاری همزمان با شب میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر در برج آزادی برگزار شد.

حمایت از استارت‌آپ‌ها و جوانان از اهم وظایف مدیران در تمامی حوزه‌ها است

پیام فارس - شهردار منطقه ۲۱ با حضور در کارگاه‌های تولیدی گروه دانش‌بنیان آتیه پردازان شریف، ضمن گفتگو با جوانان کارآفرین این مجموعه و آشنایی با فعالیت‌های آنان، مشکلات و معضلات مربوط به حوزه شهری در این مجموعه‌ها را مورد بررسی قرار داد.

قدردانی از مادران و همسران شهدای منطقه ۴ در سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)

پیام فارس - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ از برگزاری ویژه برنامه‌های هفته زن با عنوان " زندگی کن که زندگی بخشی " در یکی از مراکز اصلی و سرای محلات ۲۰ گانه خبر داد.

ساير مطالب

رکاب‌زنی مدیران شهری منطقه 20 با شعار هوای پاک

رونمایی از واگن مخصوص بانوان و کودکان با طراحی جدید

معاینه فنی کارآمدترین و ارزان‌ترین ابزار کنترل آلودگی هوا است/ صدور 183 هزار معاینه فنی برتر در 10 ماه گذشته

پذیرش مستمر 80 کارتن‌خواب و بی‌خانمان در گرمخانه منطقه 11

بازارچه سنتی ستارخان میزبان بانوان کارآفرین است/حرکت کاروان آب و آئینه در منطقه2

بازارچه دست‌آفریده‌های زنان کارآفرین شهر تهران آغاز به کار کرد

تردد 2 میلیون و 500 هزار خودروی فرسوده در پایتخت

اجرای ویژه برنامه‌های روز زن با شعار «زندگی کن که زندگی بخشی»

لزوم جلب حمایت و مشارکت شهروندان برای نوسازی بافت فرسوده

لزوم تملک باغات و افزایش سرانه‌های خدماتی در مناطق کم‌برخوردار پایتخت

عمارت قوام الدوله؛ خانه ای به قدمت دو قرن

جمع‌آوری پلاک‌ قرمزها در دره‌فرحزاد و خلازیر

ماجرای مکاتبه وزارت راه با شهرداری تهران در حوزه ساخت مسکن چه بود؟

آماده‌باش نیروهای خدمات شهری برای برف‌روبی تا صبح امروز

پارک حاشیه‌ای در خیابان پامنار ممنوع می‌شود

راه‌ اندازی 352 بوستان بانوان تا 1401/ با حذف دلالان خدمت‌رسانی را تا منازل شهروندان انجام می‌دهیم

دستورات معاون شهردار تهران برای رفع مشکلات ترافیکی در منطقه 10

تمام گروه‌های کالایی شهروند تا 50درصد از تخفیف برخوردار می‌شوند

انجام معاینه فنی رایگان برای بانوان در روز میلاد حضرت فاطمه (س)

رقابت دوست‌داران هوای پاک در پویش کاهش آلودگی هوا در منطقه 19

یکی از مشخصه‌های شهر اسلامی داشتن هوای پاک است

هوشمند سازی کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا

مشکلات پیش روی اهالی منطقه 10

احداث واحد تشریفات مجتمع عروجیان در بهشت زهرا (س)

دستور شهردار تهران برای بهبود وضعیت معیشت آتش‌نشانان

آلودگی هوای تهران غیر قابل حل نیست

بارش برف و باد شدید در آخرهفته در ارتفاعات/ لطفا کوه نروید!

رفع خلاف 129 بنای غیرمجاز در منطقه 13

صدور 4 هزار و 381 مورد پروانه ساختمانی در 9 ماه نخست امسال

ادامه خدمت رانندگان تاکسیرانی منوط به تزریق واکسن کرونا است

بودجه 1401 شهرداری پوپولیستی نیست

خیابان 17 شهریور بلوار می‌شود

معرفی دستگاه‌های اهمال‌گر درخصوص قانون هوای پاک به مراجع قضایی

سومین پویش آزادسازی مادران زندانی جرائم غیرعمد برگزار می‌شود

اجرای نمایش «فاطمه (س)» در تالار ایوان شمس

تلاش شهرداری تهران برای رفع مشکلات رفاهی و آموزشی کودکان کار

چراغ سبز تهران و بانکوک به همکاری در زمینه موتور برقی/«باغ دوستی» زمینه ساز دوستی بیشتر دو کشور ایران و تایلند

تشکیل مجمع محلات با محوریت مساجد در منطقه 12

تقدیر اعضای شورای شهر از تبلیغات فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران

توجه ویژه بودجه سال آینده شهرداری به رفع مشکلات آتش‌نشانان

«مهدی یعقوبی» رییس کمیسیون خدمات شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد

با چهارچوب‌های هوشمندسازی می‌توان مانع گسترش کرونا شد

ایجاد فرصت‌های شغلی برای آسیب‌دیدگان اجتماعی در منطقه 17

جشنواره فیلم فجر به برج میلاد بازگشت

میزبانی بوستان بزرگ ولایت از رکاب‌زنان حامی هوای پاک

خرید خانه در تهران چقدر آب می‌خورد؟

نامه فرماندار تهران در مورد فعالیت‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران بررسی شد

آموزش مهارت‌های مقدماتی و پیشرفته دوچرخه‌سواری به بانوان در منطقه 9

ارائه خدمات آموزشی و اجتماعی به 900 کودک کار در مراکز پرتو منطقه 15

آغاز کاشت پیاز لاله در فضاهای سبز منطقه 20

امکان صادرات خدمات پزشکی از تهران به کشورهای همجوار

واگذاری مجموعه شیرودی به اداره کل ورزش تهران منتفی شد

لزوم اجرای قانون حریم رودخانه در راستای احقاق حقوق شهروندان

موافقت رهبر معظم انقلاب با «شهید خدمت» محسوب شدن آتش‌نشانان حادثه پلاسکو

افزایش ضریب ایمنی معابر در منطقه 3

بازدید اعضای شورا از مناطق به بودجه‌ریزی درست برای سال آینده کمک می‌کند

نقش توسعه بازارهای محله‌ای تره‌بار در کاهش آلودگی هوا/افتتاح 3 بازار جدید تا ‌پایان سال

پیشرفت 70 درصدی عملیات احداث بزرگراه شهید بروجردی

مهم‌ترین محور لایحه تحولی بودجه مردمی‌شدن مدیریت شهری است

امسال با تمرکزگرایی از اتلاف منابع شهرداری جلوگیری شده است/آماده باش برای روزهای برفی

تقدیم لایحه بودجه 1401 شهرداری تهران در جلسه آتی شورا

آخرین وضعیت خدمت‌رسانی عمرانی در منطقه 14

استاندار تهران: استفاده از ظرفیت گروه‌های مردمی در حل مسائل اجتماعی استان تهران اولویت دارد

بررسی نحوه اتصال خط 2 مترو به پایانه جدید شرق و خط مترو شهر پردیس

بی‌توجهی به افزایش سرانه‌های فرهنگی در منطقه 22 عواقب ناگواری به همراه دارد

کشف 20 میلیاردی انواع مواد محترقه در تهران

ضرورت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در حوزه فرهنگی و اجتماعی

ضرورت پرداخت سهم شهرداری از درآمدهای جرایم راهنمایی و رانندگی در موعد مقرر

تشریح روند عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا

لزوم غیرهمسطح‌ ‌سازی تقاطع‌های بزرگراه شهید باقری

سیدخلیل منبتی رییس کمیسیون حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد

همدلی و هم‌افزایی برای توسعه حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان مهم‌ترین دغدغه مردم و مدیران شهری

تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام در منطقه 6

گنجاندن بیش از هزار و 100 پروژه توسعه محله‌ای در بودجه 1401

در هیچ کجای دنیا شهرداری‌ها وابسته به دولت‌ها نیستند

دهمین شماره مجله چند رسانه‌ای «کلیک دو» منتشر شد

تشکیل کارگروه تخصصی برای رفع موانع آب‌رسانی در منطقه 22

استفاده از سیستم روشنایی پرنور و کم‌مصرف در بوستان‌های منطقه 9

ضرورت بازنگری در فعالیت سرای محلات

معاونت اجتماعی و فرهنگی، تصمیمات مربوط به محلات را در شورای شهر مطرح کند

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران منصوب شد

انجام توافقات اولیه برای آزادسازی املاک پروژه شهید باقری

الزام شهرداری به شناسایی و تحویل متکدیان به مجتمع‌های اردوگاهی

2100میلیارد تومان بودجه احتمالی طرح های محلی در بودجه 1401/نیازها بیش از ظرفیت هاست باید مدیریت جهادی، خلاق و انقلابی داشته باشیم

از خالقان دغدغه‌مند طرح رصد که کارستان کردند، تشکر می‌کنم/ قصد جلوگیری از فعالیت سراهای محلات را نداریم

لزوم پیوست عدالت در بودجه 1401 شهرداری پایتخت

حکومت شاه درس عبرتی برای کسانی است که چشم به قدرت و سلطنت‌طلبی دوخته‌اند

باید در حوزه شهرسازی قوانین ثابت داشته باشیم/ بودجه 1401 سه‌شنبه به شورا می‌رود

ایمن‌سازی و رفع خطر از گودهای رهاشده در منطقه 3

22 فرش گل در بزرگراه‌های منطقه 3 گسترده شد

رنگ آمیزی المان‌ها و دیوارهای منطقه 8

در تهران به دلیل شرایط موجود کمترین بازگشایی مدارس را داریم

هیچ نقطه ناامنی در تهران نداریم/ بر جغرافیای جرم تسلط داریم

اعلام حداکثر سرعت خودروها در خیابان‌ها و بزرگراه‌های تهران

آغاز بازدیدهای میدانی اعضای قرارگاه اجتماعی شهر تهران از مراکز اجتماعی

بازگشت بیش از 180 مددجو به آغوش خانواده از ابتدای سال

اجرای 68 رای کمیسیون ماده صد در منطقه 10

مساجد پایگاهی برای پیگیری و رفع مشکلات شهروندان است

مسجد پایگاهی برای پیگیری و رفع مشکلات شهروندان است

ارائه خدمات رایگان پزشکی و توانبخشی به محلات محروم منطقه 19