پیام فارس

آخرين مطالب

شهرداری تهران

اعلام آمادگی سازمان بازرسی کل کشور برای حمایت از ایمن‌سازی بازار تهران

پیام فارس - معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور طی جلسه‌ای در شهرداری منطقه ۱۲ از حمایت همه‌جانبه این سازمان در تسهیل و تداوم ایمن‌سازی بازار تهران خبر داد.

ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها یک ضرورت است

پیام فارس - میثم لطیفی، صبح امروز ۵ تیرماه با حضور در صحن علنی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح پیشنهادی ساماندهی نیروهای شرکتی گفت: «این موضوع بسیار پیچیده‌تر از آن است که صرفا با یک تبدیل وضعیت حل بشود. دولت، موضوع ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی را یک ضرورت می‌داند و کاملا با آن موافق است.»

اجرای طرح راه خدمت در خیابان میرداماد

پیام فارس - با هدف بهسازی ظواهر شهری، فضاها و زیرساخت های شهری، عملیات اجرایی طرح راه خدمت در خیابان میرداماد آغاز شد.

سرای محله مهرآباد جنوبی تخریب می‌شود/صدور اخطاریه قانونی برای ۱۰۰ ساختمان ناایمن در منطقه ۹

پیام فارس - با شناسایی ۱۰۰ساختمان ناایمن در منطقه۹ و به منظور رفع خطرات ناشی از ابنیه ناایمن و حفظ سلامت شهروندان غرب تهران، تخریب ساختمان پر مخاطره سرای محله مهرآباد جنوبی در دستور کار قرار گرفت.

پاکسازی و لایروبی ۲۱ هزار متر از کانال‌ها و انهار منطقه ۱۹

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۹ از لایروبی ۲۱ هزار متر از انهار و کانال های نواحی پنجگانه این منطقه در راستای رفع بوی نامطبوع و پیشگیری از تجمع جانوران موذی در اطراف این کانال ها و انهار همزمان با آغاز فصل گرما خبر داد.

اعتیاد یکی از معضلات امروزی شهرها به شمار می‌رود/ نقش خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی

پیام فارس - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: عده زیادی در کشور به اعتیاد مبتلا هستند و یکی از معضلات امروزی شهرهای ما اعتیاد است؛ در این زمینه پدران و مادران وظیفه بزرگی بر دوش دارند که فرزندانشان گرفتار این آسیب بزرگ اجتماعی نشوند.

تعیین تکلیف گود برج میلاد با دستور شهردار تهران/ایمن‌سازی گود یک سال زمان می‌برد

پیام فارس - جلسه ویژه ستاد مدیریت بحران شهر تهران با هدف رسیدگی به وضعیت ایمنی گود نزدیک برج میلاد ، با حضور سازمان‌های مسئول و نمایندگان بخش‌های مختلف مدیریت شهری در محل گود برگزار شد.

‌فصلی از کتاب ساخت پرزحمت مترو

پیام فارس - گزارشی از روند تکمیل ایستگاه‌های شهید دادمان و میدان کتاب در خط ۷مترو که مهندسان و کارگران، ۳شیفته‌ مشغول‌کارند.

آفات درختان منطقه دو کنترل می‌شود

پیام فارس - عملیات دفع آفات درختان منطقه۲ با هدف حفظ سلامت درختان و افزایش زیبایی بصری فضای سبز شهری آغاز شد.

میزبانی بوستان ولایت از ویژه برنامه "روی خط زندگی " در فصل تابستان

پیام فارس - همزمان با فرارسیدن فصل تابستان برنامه های اوقات فراغت ویژه بانوان و دختران با عنوان "روی خط زندگی" با رویکرد آموزشی، ورزشی، فرهنگی، هنری و تفریحی در بوستان بانوان منطقه۱۹ برگزار می شود.

خدمات ویژه و سلامت‌محور در محلات محروم پایتخت ارائه می‌شود

پیام فارس - مدیرکل سلامت شهرداری تهران در نخستین بازدید خود که با عنوان سه شنبه های سلامت_ سه شنبه های حال خوب به میزبانی منطقه ۱۶ برگزار شد، بر ارتقای سلامت اجتماعی،ارائه خدمات سلامت محور در محله های کم برخوردار و توجه ویژه به سلامت روح‌ و روان‌ در کنار سلامت جسم و جان تاکید کرد.

صیانت از حریم تهران نیازمند یک همکاری بین بخشی است

پیام فارس - شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به صیانت و نظارت دقیق مدیریت شهری از حریم شهر تهران گفت: وسعت قابل توجهی از حریم شمال غرب تهران در محدوده این منطقه قرار دارد که صیانت و نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز برای این حجم یک همکاری بین بخشی را می طلبد.

آیین افتتاح مرکز خرید و فروش اجناس دست دوم خلازیر

پیام فارس - صبح روز پنجشنبه ۲ تیرماه ۱۴۰۱، مرکز خرید و فروش اجناس دست دوم با حضور محسن پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، سعید بیگی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و سید مهدی هدایت شهردار منطقه ١٩ افتتاح و بهره برداری گردید.

رونمایی از دیوارنگاره شمس الشموس

پیام فارس - دیوارنگاره شمس الشموس ظهر پنج شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ با حضور جمعی از هنرمندان، مدیران شهری و شهروندان در ایستگاه مترو شهید کلاهدوز رونمایی شد.

آغاز اصلاح هندسی خیابان جواد الائمه (ع)/ کاهش بار ترافیکی بلوار امیرکبیر و خیابان هوانیروز منطقه۲۲

پیام فارس - شهردار منطقه ۲۲ از تردد آسوده شهروندان از محور بلوار امیرکبیر به خیابان هوانیروز با اصلاح هندسی خیابان جواد الائمه(ع) خبر داد و گفت: با این اصلاح هندسی تردد آسوده خودروهای شهروندان از بلوار امیرکبیر به خیابان هوانیروز و برعکس صورت می گیرد.

برگزاری رویدادها و رقابت‌های متنوع ورزشی در تابستان

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به آغاز فصل تابستان و اهمیت توجه مدیریت شهری به بستر سازی مناسب برای فراهم کردن اوقات فراغت شهروندان به ویژه کودکان ونوجوانان، از برنامه‌های این منطقه در این راستا خبر داد.

۳ میلیون اثر تاریخی ارزشمند در قلب تهران/موزه ملی ایران چقدر در برابر سرقت ایمن است؟

پیام فارس - مدیر موزه ملی ایران با اشاره به اینکه این موزه دارای بیش از ۳ میلیون اثر تاریخی ارزشمند است، گفت: پس از ماجرای سرقت صندوق‌های امانات یکی از شعب بانک ملی، ما هشدارهای لازم را در مورد امنیتی‌تر شدن موزه ملی ایران داده‌ایم.

تعیین تکلیف املاک طرح بزرگراه شوش شرقی پس از ۴۰ سال

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۵ از موافقت کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج شهر تهران با خارج شدن ۹۵ درصد پلاک های داخل طرح تعریض خیابان شوش و محله طیب از طرح خبر داد و گفت: نوسازی املاک خارج شده از طرح پس از ۴۰ سال امکان پذیر شد.

شناسایی ۱۰۰ ساختمان ناایمن در غرب تهران

پیام فارس - کمیته شناسایی و تعیین تکلیف ساختمان های ناایمن منطقه۹ با حضور شهردار و مدیران شهری با هدف تعیین تکلیف اماکن ناایمن برگزار شد.

مجلس موضوع فاضلاب منطقه ۲۲ را به‌ طور ویژه بررسی می‌کند/عزم دولت، پارلمان و شهرداری برای حل مشکل

پیام فارس - رئیس فراکسیون مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی معضل فاضلاب منطقه ۲۲ را به شکل ویژه مورد رسیدگی قرار می دهد تا مشکل کمبود اعتبارات به نوعی برطرف شود.

گره‌گشایی از مشکل ۱۱ ساله مالکین خیابان قزوین/رشد چشمگیر شاخص‌های ارزیابی عملکرد ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ در منطقه ۱۷

پیام فارس - شهردار منطقه۱۷ در جلسه شورای معاونین از رشد شاخص های ارزیابی این منطقه در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ و موافقت کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج با تغییر پهنه بخش‌ هایی از خیابان قزوین پس از ۱۱ سال خبر داد.

شهرداری و شورای شهر به درآمد ماده ۱۰۰ چشم ندوخته‌اند/ امیدوارم اصلاحات مجلس جلوی تخلفات ساختمانی را بگیرد

پیام فارس - رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: در تهران، شهرداری و شورای شهر به درآمد ماده ۱۰۰ چشم ندوخته است، اما امیدواریم این اصلاحات مجلس نتیجه داشته باشد و بتوانند مقابل تخلفات ساختمانی را بگیرد.

بازسازی تیمچه حاجب‌الدوله در بازار تهران/تصمیم‌گیری درباره وضعیت ایمنی ۴ سرای بازار

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۲ در جمع بازاریان در مسجد امام خمینی (ره) حاضر شد و به آنها در مورد اقدامات انجام‌شده در حوزه ایمن‌سازی بازار تهران گزارش داد.

تجمع مشکلات، عدم انجام وظایف حاکمیتی دولت و اشکالات در قانون باعث شده شهرداری قرارگاه بزند

پیام فارس - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: علت تشکیل قرارگاه اجتماعی این است که مشکلات به اندازه‌ای زیاد است که امکانات ما کفاف رفع آن را نمی‌دهد و از طرف دیگر، دولت وظایف حاکمیتی را انجام نمی‌دهد و شهرداری جایگزین قبول این مسئولیت می‌شود.

صدور پایان کار انبوه‌سازی بالای ۲۰۰ واحد مسکونی منوط به فراهم کردن سرانه آموزشی است

پیام فارس - شهردار منطقه۲۲یکی از مشکلات محلات این محدوده غربی پایتخت را کمبود سرانه آموزشی دانست و گفت: در این دوره از مدیریت شهری اقدامات قابل توجهی برای رفع کمبود سرانه آموزشی با همکاری آموزش و پرورش و تعاونی های مسکن در حال انجام است و شهرداری منطقه پایان کار انبوه سازان بالای ۲۰۰ واحد را منوط به فراهم کردن سرانه آموزشی با تائیدیه آموزش و پرورش کرده است.

روند فزاینده آسیب‌ها در یک بازه زمانی در گذشته/اقدامات‌مان را رسانه‌ای نکردیم تا دیگر دستگاه‌ها حس نکنند می‌خواهیم کار به نام شهرداری تمام شود

پیام فارس - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: شهرداری، نهادها و دستگاه های اجرایی و مردم سه ضلع مهم قرارگاه اجتماعی تهران هستند.

همه دستگاه‌ها باید به وظایف خود درباره ایمنی ساختمان عمل کنند

پیام فارس - رئیس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید در خصوص ایمنی ساختمان وارد عمل شد و تنها شهرداری در این زمینه موظف نیست و دستگاه‌های دیگر نیز باید به وظایف خود در زمینه ایمنی ساختمان‌ها عمل کنند.

گرامیداشت شهید چمران و شهدای جنگ های نامنظم

پیام فارس - مراسم گرامیداشت شهید دکتر مصطفی چمران و شهدای جنگ های نامنظم عصر امروز دوشنبه ٣٠ خرداد ماه ١٤٠١ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران و برخی مقامات کشوری و لشکری در سالن وزارت کشور برگزار شد.

۷۲ مخزن آب اضطراری آماده نصب در محلات پایتخت

پیام فارس - رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از آماده شدن ۷۲ مخزن آب اضطراری برای نصب در محلات پایتخت خبر داد.

راه‌اندازی جایگاه‌های موقت عرضه بهداشتی دام پس از ۲ سال وقفه در تهران

پیام فارس - مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با بیان اینکه حفظ سلامت شهروندان و پاکیزگی محیط زیست از اولویت‌های سازمان است، گفت: پس از دو سال وقفه به دلیل گسترش کرونا، به منظور عرضه بهداشتی دام و ارائه خدمات به شهروندان، راه اندازی مراکز موقت عرضه دام بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

احداث ششمین ساختمان اسکان کارگری در منطقه ۲

پیام فارس - معاون فنی و عمران منطقه۲ از احداث ساختمان جدید اسکان کارگران خدمات شهری در ناحیه دو این منطقه با هدف تکریم و تامین آسایش این قشر زحمتکش خبر داد.

چطور ام‌اس را دور زدم!

پیام فارس - داستان زندگی سمیه زرآبادی را در این ویدئو ببینید. زنی که در نهایت ناامیدی بیماری ام‌اس را دور زد.

ساير مطالب

تاکید استاندار فارس بر توقف ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها پیرامون شیراز

تیم موتوری روزانه ساخت و ساز‌های روستا‌های اطراف شیراز را رصد می‌کند

استان فارس نیازمند 35 ایستگاه ژئودینامیک است

انتقال زندان عادل آباد شیراز به خارج از محدوده شهر پس از 10 سال کلید خورد

فعال اقتصادی فارس: تامین اجتماعی، فهرست بیمه پیمانکاران دولتی را بپذیرد

امام جمعه شیراز: فرهیختگان در عرصه تولید ثروت به میدان بیایند

تاکید بر جلوگیری از گسترش بدون محاسبه روستاها / تکمیل طرح هادی روستاهای فارس تسریع شود

استاندار فارس : حاشیه نشینی در روستاهای پیرامون شیراز یکی از دغدغه های اصلی است

امام‌جمعه شیراز: باید در عرصه اقتصادی نیز قدرتمند شویم

دفاع مقدس یک الگوی ابدی برای جهاد تبیین و جنگ نرم است

پرواز 2 بمب افکن‌ راهبردی آمریکا بر فراز خلیج فارس

آژانس انرژی اتمی اسیر صهیونیست‌هاست | عملیات ماجراجویانه نداریم

اسلامی: آژانس انرژی اتمی اسیر صهیونیست‌هاست

زن و شوهر رباینده کودک کواری در هرمزگان به دام افتادند

تغییر کاربری نمازخانه‌ها در مدارس فارس ممنوع است

نماینده مجلس: ایجاد شهرک‌های گردشگری و صنایع دستی در استان فارس در دستور کار است

فرماندار گراش: دستگاه های اجرایی باید چشم انداز یک ساله ارایه دهند

پیش بینی هوای فارس، گرد و خاک همراه با  کاهش دید

معاون استاندار فارس: فرمانداران بازارهای محلی برای عرضه محصولات هنری ایجاد کنند

اولاد: مسوولان ورزش استان فارس پاداش قهرمانان پارالمپیک را انکار می‌کنند

واحدهای تولیدی را تشویق به دریافت نشان استاندارد کنیم

طرح مدیریت خدمات شهری در دستور کار نمایندگان مجلس

استاندار فارس: واحدهای تولیدی را تشویق به دریافت نشان استاندارد کنیم

فرماندار لارستان: کشت گیاهان دارویی توسعه یابد

600 میلیارد ریال به مناطق سیل زده جنوب فارس اختصاص یافت

زارعی کوشا: مردم کردستان ارادتمندان اهل بیت و امام رضا (ع) هستند

پس از 14 سال وضعیت ساخت پتروشیمی در فارس مشخص شد

صنایع فارس به عبور از نقطه اوج مصرف برق کمک کنند

پیشنهاد چتر حفاظت هسته ای امریکا در برابر اتمی ایران

ماجرای آدم ربایی در شیراز شایعه است

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان مُهر

معاون وزیر علوم: میراث فرهنگی ناملموس کمتر مورد توجه قرار گرفته است

خشکی دریاچه مهارلو و خطر ایجاد کانون ریزگردهای نمک پیرامون شیراز

استاندار فارس درگذشت پدر شهیدان منصور و عباس یزدان‌پناه جهرمی را تسلیت گفت

نماینده مجلس: مردمی سازی یارانه‌ و افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان در مسیر عدالت است

سازه‌های ناایمن شیراز زیر ذره‌بین مدیران شهری

فرمانده سپاه فجر فارس: مسائل آینده در نشست‌های مطالبه‌گری بررسی شوند

دانشگاه باید قادر باشد تصمیم‌سازی‌ها در کشور را اصلاح کند

سرمایه‌گذاری 8 میلیون دلاری ایرانی مقیم امارات در لارستان

عباسی: نظریه مقاومت در مذاکرات هسته‌ای غالب است

رفتار روحانیت امروز باید همان کردار روحانیون همراه بامحرومان باشد

تداوم بحث درباره سازه‌های ناایمن شیراز؛ این بار "برف‌فروشان"

تشکیل جبهه مشترک ضدایرانی/ احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام، بالاست

توقیف دو نفتکش توسط ایران سیگنال هشدار به آمریکا بود | پیام مهم ایران به بایدن چه بود؟

آخرین وضعیت 2 کشتی یونانی توقیفی در خلیج فارس

حقوق هسته‌ای، نفت و عادی‌سازی؛ مطالبات عربی از بایدن

اندیشه‌های امام راحل چراغ راه آزادی‌خواهان جهان است/ تبیین مکتب امام راحل از وجوه جهاد تبیین

فاصله انداختن بین حاکمیت و مردم هدف دشمن است

معاون استانداری فارس: حفظ سلامت و امنیت مردم باید خط قرمز مسئولان باشد

ایران اسلامی امروز مقتدرانه در عرصه بین الملل نقش آفرینی می‌کند

عادلانه سازی یارانه‌ها به گسترش رفاه اجتماعی منجر می‌شود

حوادث رانندگی شبانه‌روز گذشته فارس 5 کشته و 20 مصدوم داشت

امام‌خمینی، آموزگار رسم آزادانه زیستن به بشر معاصر

نقش شورای راهبردی مشورتی و تصمیم‌سازی است

ادارات فارس از 16 خرداد یک ساعت زودتر آغاز به کار می‌کنند

رفع تصرف زمین 50 میلیارد ریالی در مُهر

استاندار فارس : راه اندازی شورای راهبردی ، تدبیری مناسب برای توسعه استان است

انبار کالاهای اساسی به ارزش 40 میلیارد ریال در کازرون کشف شد

برق رسانی به منطقه عشایر نشین خانه نهر جهرم

راه‌اندازی دفتری در جهرم با ماموریت صلح و سازش در امور قضایی

منابعی که از فارس خارج می‌شود باید به استان بازگردانده شود

نماینده شیراز: واحدهای صنعتی فارس به اسم خصوصی سازی به حراج گذاشته شده است

رئیس اتاق بازرگانی فارس: بخش‌های مولد اقتصادی از بخش های غیر مولد تفکیک شوند

بیمارستان شهدای فورگ داراب با اعتبار 210 میلیارد ریال افتتاح شد

ارتباط حوزه های علمیه با جامعه عمیق و خدشه ناپذیر است

استاندار فارس: گازرسانی به صنایع شهرستان بختگان فارس در دستور کار است

استاندار: رتبه و جایگاه بیست و پنجم سرمایه گذاری شایسته فارس نیست

فرماندار: شهرداری شیراز و صدرا فهرست سازه‌های نا ایمن را تهیه کنند

799 واحد گرانفروش در شیراز به مراجع قضایی معرفی شدند

تفاهم‌نامه ایجاد 3700 شغل برای محرومان فارس به امضا رسید

بیش از 150 میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است

اشتغال مهمترین مانع حاشیه نشینی است

گلایه مسئول ورزش بانوان ایران از ورزشکارانی که به میهن پشت می کنند

بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از بیمارستان نمازی

حوزه علمیه انقلابی از موضوعات دینی و انقلابی غفلت نمی‌ورزد

هزار تن مرغ منجمد در فارس ذخیره شد

اراضی راکد در شهرک‌های صنعتی فارس خلع ید می شوند

فرهنگسرایی در شیراز که متحول شد؛ از پرورش هنرمندان تا اهداف فرااُستانی

معاون استاندار فارس:‌ توجه به فرهنگ و اجتماع، هزینه‌های امنیتی را کاهش می‌دهد

صفر شدن تغییرکاربری باغ در شیراز

900 روستا و 100 شهر فارس با تنش آبی مواجه است

مطالعات فنی برای جابجایی دو روستای شهرستان کوار در حال انجام است

معاون استاندار فارس: مشکلات مرتبط با پسماند در استان رفع می شود

استاندار فارس، جان باختن حافظان محیط زیست در بوانات را تسلیت گفت

رئیس شورای شهر شیراز: آبادان پاره تن ما است

جشن‌های زیر سایه خورشید فارس به شکل مردمی برگزار می‌شود

چراغ برق شیراز از دسته دوم فوتبال کشور روشن می‌شود

تیم‌های امدادی استان فارس تا پایان آواربرداری در آبادان می‌مانند

ایمانیه: زمینه همکاری های مشترک بین فارس و آفریقای جنوبی وجود دارد

حل مشکل آب نیازمند طرح جامع است

نفوذی های دشمن به دنبال صلح بین حق و باطل هستند

‌8 شهرستان نوپای فارس، چشم انتظار اعتبارات هستند

مدیر عامل باشگاه فجرسپاسی از مردم  و هواداران برای سقوط تیم عذرخواهی کرد

بیش از 350 نفر از ساکنان روستای "تربر لای بیشه" شیراز خدمات رایگان پزشکی دریافت کردند

اعضای شورای تامین فارس به فکر امنیت و آسایش مردم استان هستند

11 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان به عشایر اختصاص یافت

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس، دبیر دانشنامه گوش، حلق و بینی کشور شد

امام جمعه موقت شیراز: نظام اداری در راستای حل مشکلات مردم اصلاح شود

آغاز رقابت داوطلبان آزمون ارشد علوم پزشکی در شیراز

توپ برق 76 ساله شیراز به چرخش در آمد