پیام فارس

آخرين مطالب

از مزاحمت راننده تاکسی اینترنتی برای یک خانم تا توصیه‌هایی درخصوص بازگشایی مدارس اجتماعي

از مزاحمت راننده تاکسی اینترنتی برای یک خانم تا توصیه‌هایی درخصوص بازگشایی مدارس
  بزرگنمايي:

پیام فارس - مهم‌ترین روز دوشنبه 27 شهریورماه 1402 را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.
راننده تاکسی اینترنتی مزاحم دستگیر شد فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از دستگیری راننده تاکسی اینترنتی مزاحم در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت فردی ناشناس در واتساپ برای همسر او و همچنین انتشار شماره‌اش در شبکه‌های اجتماعی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
او با بیان اینکه طی بررسی‌های فنی صورت گرفته متهم که جوانی 32 ساله و راننده تاکسی اینترنتی بود، شناسایی و دستگیر شد، افزود: راننده پس از مشاهده مستندات پلیس به بزه ارتکابی خود مبنی بر ایجاد مزاحمت تلفنی برای شاکیه اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی مرودشت با اشاره به اینکه متهم اعلام کرد که شاکیه قبلا مسافر تاکسی اینترنتی او بوده است، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شد.

پیام فارس

رئیس پلیس راه شمالی فارس گفت: بر اثر برخورد 2 خودرو در محور روستایی رزمنجان به کوشکک شهرستان مرودشت، 2 نفر کشته و یک نفر مصدوم شد.
سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمالی فارس اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع حادثه رانندگی در محور روستایی رزمنجان به کوشکک شهرستان مرودشت، بلافاصله مأموران و نیرو‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.
او افزود: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند، سواری 405 با 2 سرنشین با یک دستگاه تویوتا هایلوکس برخورد کرده است.
رئیس پلیس راه شمالی استان فارس با بیان اینکه بر اثر این حادثه، هر 2 نفر از سرنشینان پژو در دم فوت و راننده تویوتا مجروح و روانه بیمارستان شد.
سرهنگ دهقانی با اشاره به اینکه کارشناسان علت این حادثه را موکول به تحقیقات بعدی اعلام کردند، گفت: رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و همچنین سرنشینان نسبت به بستن کمربند ایمنی اقدام نمایند.
توصیه‌های پلیس فارس به خانواده‌ها در آغاز بازگشایی مدارس معاون فرهنگی و اجتماعی استان فارس گفت: برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس‌های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده کنید.
سرهنگ کاووس محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی استان فارس اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن مهرماه و آغاز بازگشایی مدارس، والدین باید برای پیشگیری از آسیب¬ پذیری فرزند خود در مسیر مدرسه به خانه، قوانین و مقررات خاصی و در عین حال ساده و قابل درک برای کودکان را وضع کرده و او را به اجرای دقیق آن ملزم کنند.
او گفت: از کودکان نمی توان انتظار داشت که توصیه¬‌های ایمنی را همواره به یاد داشته باشند و این وظیفه ماست که هنگام رانندگی به آن‌ها که از ما الگو برداری می‌کنند، طریقه نظم و انضباط را آموخته و در اطراف مدارس، با دقت بیشتری حرکت و تردد کرده و به فرزندان خود بیاموزیم که هنگام خروج از مدرسه، دلیلی برای عجله کردن وجود ندارد و اگر کودک شما به سنی رسیده که خودش به تنهایی از مدرسه به خانه برمی¬ گردد، اطمینان حاصل کنید که از محل‌ها و معابر امن برای عبور از عرض خیابان استفاده می کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس اضافه کرد: فرزندان خود را با تابلو‌های راهنمایی و رانندگی آشنا کرده و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به صورت عملی با آنان تمرین و حتما خطر مربوط به حرکت کردن از پشت خودرو‌های بزرگ و دور از میدان دید سایر رانندگان را به کودک خود گوشزد کنید.
سرهنگ محمدی یادآورد شد: اگر فرزندتان برای رفت و آمد خود از سرویس مدرسه استفاده می‌کند، نکات ایمنی از قبیل حضور به موقع در محل سوار شدن، لزوم توقف کامل خودرو هنگام سوار یا پیاده شدن، صحبت و شوخی نکردن با راننده و مسافران، بیرون نبردن سر و دست از پنجره و مواردی نظیر آن را به او گوشزد کنید.
این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس ¬های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده کنید، گفت: سوار شدن دانش¬ آموزان به تعداد بیش از حد ظرفیت خودرو در سرویس مدرسه ممکن است کاهش هزینه‌های شما را در پی داشته باشد، اما مصداق تخلف قانونی بوده و خطرآفرین خواهد بود.
او با بیان اینکه پیاده ¬رو‌ها در فصل بازگشایی مدارس، سرشار از لبخند‌ها و بازی¬‌های شاد کودکانه است، افزود: به فرزندان خود بیاموزید که در مسیر مدرسه، از پیاده¬ رو تردد کرده و مسیر‌های اصلی را به کوچه¬‌های خلوت و مسیر‌های میان¬بر ترجیح دهند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس به والدین توصیه کرد: مصادیق رعایت کردن قوانین مدرسه و احترام به حقوق سایر دانش آموزان را به فرزندان خود یاد بدهید و به آن‌ها بیاموزید اگر در مسیر مدرسه دچار مشکل شدند، بلافاصله مساله را با شما یا مسئولان مدرسه در میان بگذارند و هرگز به افراد غریبه اعتماد نکرده و در هر وضعیتی از سوار شدن به وسیله نقلیه آن‌ها خودداری کنند.
سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه نخستین روز سال تحصیلی، جشن تولد مدرسه است، تصریح کرد: نظم و امنیت، هدیه پلیس در این جشن باشکوه است که آن را عاشقانه به همه دانش‌آموزان و اولیاء و مربیان تقدیم می کند.
فرمانده انتظامی رستم از کشف بیش از 59 کیلوگرم مواد مخدر در بازرسی از سواری پژو 405 در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ سید عبد المحمد نازیدوک فرمانده انتظامی رستم اظهار کرد: مأموران انتظامی شهرستان رستم در پی کسب خبری مبنی بر انتقال مقادیری مواد مخدر توسط یکی از قاچاقیچان از مبدا کازرون به مقصد تهران، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.
او افزود: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، خودرو حامل مواد مخدر را در محور‌های مواصلاتی این شهرستان شناسایی و در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه آن را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی رستم ادامه داد: ماموران انتظامی در بازرسی به عمل آمده از آن خودرو، 59 کیلو و 334 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.
سرهنگ نازیدوک با اشاره به اینکه در این عملیات یک سوداگر مرگ دستگیر شد، تصریح کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی فراشبند از دستگیری قاچاقچی و کشف 6 کیلو گرم مواد مخدر از نوع گراس در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ کرامت اله برومندی فرمانده انتظامی فراشبند اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در امر خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارد، موضوع در دستور کار ماموران پلیس این شهرستان قرار گرفت.
او افزود: ماموران پس از بررسی صحت و سقم موضوع، با کسب دستور قضایی متهم شناسایی شده را دستگیر کردند و به مقر پلیس مبارزه با مواد مخدر انتفال دادند.
سرهنگ برومندی گفت: در بازرسی از مخیگاه متهم 6 کیلو موادمخدر از نوع گراس کشف کردند و فرد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی فراشبند تصریح کرد: برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ در دستور کار پلیس قرار دارد و شهروندان می‌توانند هرگونه اخبار و اطلاعات خود را پیرامون این موضوع از طریق تلفن 110 و هرگونه انتقاد، تقدیر و تشکر را از سامانه 197 به پلیس اطلاع دهند.
فرمانده انتظامی لامرد از کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ محسن لشکری فرمانده انتظامی لامرد اظهار کرد: ماموران یگان امداد این شهرستان هنگام گشت زنی در سطح حوزه به یک دستگاه موتورسیکلت که در محلی به صورت بلاصاحب رها شده بود مشکوک شدند که پس از بررسی و استعلام صورت گرفته مشخص شد که این موتورسیکلت سابقه سرقت از شهرستان کنگان استان بوشهر دارد.
او با اشاره به اینکه موتورسیکلت کشف شده با هماهنگی مرجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال داده شد، بیان کرد: از همکاری مردم با پلیس تقدیر و تشکر می‌شود و از همه شهروندان درخواست می‌‍شود در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی 110 اعلام تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.
فرمانده انتظامی شهرستان اوز از کشف 2 دستگاه گنج یاب قاچاق به ارزش 400 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ حسین محمدی فرمانده انتظامی شهرستان اوز اظهار کرد: ماموران انتظامی اوز با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی در یکی از روستا‌های این شهرستان در منزل خود اقدام به نگهداری گنج‌یاب قاچاق می‌کند که بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
او افزود: ماموران پس از هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل موفق شدند 2 دستگاه گنج‌یاب قاچاق را کشف کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان اوز با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را 400 میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص یک نفر برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.
فرمانده انتظامی کوار از دستگیری سرکرده باند سارقان احشام و همدستش و کشف 4 فقره سرقت در یک عملیات پلیسی خبر داد.
سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت احشام در سطح حوزه استحفاظی، تیم‌های عملیاتی پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری سارقان کار خود را آغاز کردند.
او افزود: کارآگاهان پلیس با اقدامات فنی سرکرده باند سارقان احشام به همراه همدستش که در شهرستان‌های فیروزآباد، مرودشت و نورآباد اقدام به سرقت می‌کردند را دستگیر کردند.
سرهنگ هاشمی با بیان اینکه متهمان در بازرسی اولیه به 4 فقره سرقت احشام اقرار کردند، گفت: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و با افرادی که قصد خدشه‌دار کردن آن را داشته باشند، با اقتدار با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

پیام فارس

فرمانده انتظامی داراب از توقیف یک دستگاه وانت نیسان و کشف 60 حلقه لاستیک قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی پاسخن هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.
او افزود: در بازرسی از این خودرو 60 حلقه انواع لاستیک خارجی قاچاق و بدون مجوز کشف شد.
سرهنگ نوشاد با اشاره به اینکه راننده به مرجع قضائی معرفی شد، گفت: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را 3 میلیارد ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی داراب تصریح کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه می‌زند و شهروندان هرگونه اخبار در این خصوص را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
فرمانده انتظامی جهرم از کشف یک دستگاه خودرو سرقتی و دستگیری سارق در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ خسرو رزمجویی فرمانده انتظامی جهرم اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو پراید در این شهرستان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
او ادامه داد: ماموران این فرماندهی با انجام اقدامات فنی و پلیسی، موفق به شناسایی مخفیگاه سارق در یکی از شهرستان‌های همجوار شدند و با هماهنگی قضایی او را دستگیر و پراید سرقتی را نیز کشف کردند.
فرمانده انتظامی جهرم با بیان اینکه سارق در بازجویی فنی پلیس به 10 فقره سایر سرقت‌ها اعتراف کرد، گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.
سرهنگ رزمجویی تصریح کرد: پلیس با اشراف اطلاعاتی اجازه نخواهد داد افراد فرصت‌طلب و مخلان امنیت به اهداف پلید خود دست پیدا کنند و با این افراد برخورد قانونی به عمل می‌آید.
باشگاه خبرنگاران جوان فارس شیراز

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/748584/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آخرین قیمت طلا، سکه و دلار تا پیش از امروز 11 مهر

فال حافظ امروز : یک غزل ناب و یک تفسیر گویا (11 مهر)

سپاه 650 زوج شیعه و اهل سنت را راهی خانه بخت کرد+عکس

خراسان جنوبی دارالتقریب کشور /وحدتی که امنیت آفرین شد

سازمان سینمایی به دنبال حضور جدی در استان‌هاست

تسهیل شرایط در مراکز معاینه فنی پایتخت حول محور«تهران؛ شهرخانواده»

پیگیری موضوعات و چالش‌های اجتماعی منطقه 15 در قرارگاه اجتماعی

شهید هاشمی، شهید امنیت و وحدت است

6 هزار شهید اهل سنت در کردستان جان خود را برای حفظ کیان کشور فدا کردند

رئیس جدید دانشگاه آزاد بوشهر منصوب شد

حلقه اتحاد و دست اخوت تشیع و اهل تسنن در بوشهر

دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی نوایِ مهر(ایثار) فردا آغاز می‌شود

فراخوان شادی؛ از کردستان تا گلستان

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر تغییر کرد

زیرساخت‌های گردشگری فارس تقویت شوند

100 هزار واحد مسکونی مهر در دولت سیزدهم تحویل مردم شده است

برگزاری ویژه برنامه‌های هفته سالمند در منطقه 10

فیلم پیروزی آذرنگ بر حریف کره‌ای و کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی

لیگ یک /فرار بزرگ از باخت در دربی

قطع گاز مشترکان آستارا حین حفاری آبفا

لیگ دسته اول فوتبال| ادامه روزهای تلخ مس کرمان با شکستی خانگی

برگزیدگان دومین آیین مهر سینمای ایران در قم تجلیل شدند

ساخت مجموعه پادکست «مهر و خون» در کنگان آغاز شد

شهردار تهران درگذشت عبدالصالح جعفری از ادوار جنبش دانشجویی را تسلیت گفت

هفته وحدت تعبیر مدبرانه امام خمینی(ع) به تاسی از کتاب وحی

ویژه برنامه‌های فرهنگی برای افراد دارای معلولیت شنوایی در منطقه 9

سینما منحصر به تهران نیست

فارس: لغو دیدار سپاهان - الاتحاد با ادعای واهی

پیامبر رحمت؛ واژه‌ای زیبنده برای پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع)

جدایی انسان‌ها از قرآن و اهل بیت (ع) مهمترین رویکرد دشمن است

ترک ورزشگاه توسط تیم عربستانی و لغو دیدار سپاهان - الاتحاد با ادعای واهی

فارس: لغو دیدار سپاهان - الاتحاد با ادعای واهی/ باشگاه سپاهان:‌ بازی با تصمیم داور لغو شد/ شکایت می کنیم

مرحله مقدماتی مسابقات قرآن و عترت بسیج در فارس پایان یافت

شهید هاشمی نمونه مجسم وحدت بین ملت ایران است/ اهل سنت شهدای زیادی برای وحدت جهان اسلام تقدیم کردند

اعزام 8 پیرغلام فارس به همایش پیرغلامان حسینی در گیلان

تقریب، منحصر به حوزه الهیات شده است / اگر تقریب را وارد جامعه نکنیم باید منتظر داعش دیگری باشیم! / انتصاب یک فرد اهل سنت به عنوان رایزن فرهنگی ایران

نفت مسجدسلیمان در دقیقه 95 برد را از دست داد!

تجلیل از یک عمر حاج «مهدی معانی» پیرغلام حسینی

8 معبر به نام شهدای دارالمؤمنین تهران مزین می‌شود

صدور شناسه ایمنی برای 2600 واحد صنعتی در سطح شهرک‌های صنعتی فارس

شست و شوی حرم امام حسین(ع) پس ماه‌ها حزن و اندوه+فیلم

علما و متنفذین شیعه و اهل سنت پرچمداران جهاد تبیین هستند

رضایتمندی عمومی از عملکرد مسئولان یکی از سرمایه های هر مسئول قضایی است

ایستگاه حمل و نقل عمومی لپویی راه‌اندازی شده است

کارت گردشگری اکو پارک عباس‌آباد رونمایی شد

از موکب‌داران و خادمان پیاده‌روی اربعین حسینی در شهرری تجلیل شد

پایش و ارزیابی مسیل‌ها و قنوات با لایروبی کانال‌ها و حوضچه‌های رسوب‌گیر در منطقه 19 تهران انجام شد

سپیده رشنو در جلسه دادگاه حضور نیافت

کرمانشاه جلوه زیبایی از همزیستی، وحدت و یکپارچگی مذاهب اسلامی است

معاون بنیاد شهید: آثار جشنواره موسیقی «نوای مهر» به شهدای لرستان تقدیم شد