پیام فارس

آخرين مطالب

از کشف گنج یاب میلیاردی قاچاق در کوار تا دستگیری سارقان در فارس اجتماعي

از کشف گنج یاب میلیاردی قاچاق در کوار تا دستگیری سارقان در فارس
  بزرگنمايي:

پیام فارس - مهم‌ترین حوادث روز شنبه 30 اردیبهشت ماه 1402 را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.
دپو 73 راس گوسفند قاچاق در لارستان
فرمانده انتظامی لارستان از کشف 73 راس گوسفند قاچاق به ارزش 5 میلیارد و 200 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان اظهار کرد: در جهت مبارزه جدی با قاچاق احشام، مأموران انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی از تصمیم قاچاقچیان مبنی بر دپو احشام در روستا‌های اطراف این شهرستان و جابجایی آن با خودرو‌های سواری مطلع و پیگیری موضوع را با جدیت در دستور کار قرار دادند.
 
او افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از یک گله دانی، 73 رأس احشام قاچاق را قبل از هرگونه جابجایی کشف کردند.
فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش احشام مکشوفه 5 میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این زمینه یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ یوسفی با اشاره به اینکه مبارزه با پدیده قاچاق از اولویت‌های کاری و مأموریتی پلیس است، از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت‌های غیرقانونی، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
کشف 15 فقره سرقت از خانه باغ‌ها در سپیدان فرمانده انتظامی سپیدان از دستگیری 6 سارق و کشف 15 فقره سرقت از اماکن خصوصی، خانه باغ‌ها و... در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ احمد فداکار فرمانده انتظامی سپیدان بیان کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از خانه باغ‌ها و اماکن خصوصی در سطح شهرستان سپیدان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
او با اشاره به اینکه ماموران با انجام یکسری اقدامات فنی، پلیسی و کنترل سارقان سابقه‌دار موفق به شناسایی و دستگیری 6 سارق شدند، افزود: متهمان در بازجویی‌های اولیه به 15 فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کردند. 
فرمانده انتظامی سپیدان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند، تصریح کرد: پلیس با به کارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت شهروندان تلاش می‌کند و از شهروندان انتظار داریم با رعایت هشدار‌های پلیسی در زمینه پیشگیری از سرقت، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در اسرع وقت مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کنند.
سرقت پراید در مرودشت و کشف در آباده فرمانده انتظامی آباده از کشف سواری پراید سرقتی توسط ماموران این فرماندهی خبر داد.
سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی فرمانده انتظامی آباده اظهار کرد: ماموران انتظامی آباده در جهت اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، هنگام گشت‌زنی در محور مواصلاتی شیراز - اصفهان به یک خودرو پراید که در حال حرکت بود مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.
او افزود: راننده بدون توجه با سرعت زیاد و انجام حرکات مارپیچ متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، ماموران انتظامی موفق شدند با اقدامات فنی خودرو را توقیف و راننده و سرنشین را نیز دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی آباده با بیان اینکه در استعلام اولیه مشخص شد که خودرو مذکور سابقه سرقت از شهرستان مرودشت دارد، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
سرقت خودرو در شیراز و کشف در بیضا فرمانده انتظامی شهرستان بیضا از کشف خودرو پراید دارای سابقه سرقت از شیراز خبر داد.
سرهنگ محمود نجفی فرمانده انتظامی شهرستان بیضا اظهار کرد: ماموران انتظامی پاسگاه کوشک‌هزار شهرستان بیضا هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک خودرو پراید که در کنار خیابان پارک بود مشکوک و آن را مورد بررسی قرار دادند.
او افزود: پس از بررسی و استعلام اولیه مشخص شد خودرو مسروقه و سابقه سرقت از شهرستان شیراز دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان بیضا ادامه داد: خودرو برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال و تلاش برای دستگیری سارق ادامه دارد.
اجرای طرح پاکسازی مناطق جرم خیز در فراشبند
فرمانده انتظامی فراشبند از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی با محوریت پاکسازی نقاط آلوده در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ کرامت‌اله برومندی فرمانده انتظامی فراشبند اظهار کرد: به منظور جلب رضایت عمومی مردم، مأموران انتظامی طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز را در سطح شهرستان فراشبند طی یک ماهه گذشته اجرا کردند.
او افزود: در اجرای این طرح 7 نفر از خرده فروشان و 17 نفر از معتادان متجاهر دستگیر و جمع‌آوری و سپس روانه دادسرا شدند.
فرمانده انتظامی فراشبند با اشاره به اینکه در این طرح 50 گرم شیشه، 160 گرم هروئین و یک کیلوگرم تریاک کشف شد، گفت: چنین طرح‌هایی به صورت مستمر و در طول سال ادامه خواهد داشت و شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک، به ویژه در زمینه توزیع مواد مخدر مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کنند.
کشف گنج یاب میلیاردی قاچاق در کوار فرمانده انتظامی کوار از کشف یک دستگاه گنج یاب قاچاق به ارزش یک میلیارد و 300 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار اظهار کرد: پس از دریافت خبر مبنی بر فعالیت فردی در امر خرید و فروش گنج یاب قاچاق ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.
او افزود: ماموران با هماهنگی قضائی طی یک عملیات در بازرسی از منزل متهم موفق به کشف یک دستگاه گنج‌یاب و متعلقات مربوطه شدند.
فرمانده انتظامی کوار با بیان اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، گفت: کارشناسان ارزش دستگاه مکشوفه را یک میلیارد و 300 میلیون ریال برآورد کردند.
سرهنگ هاشمی، به افراد فرصت طلب، سودجو و غارتگران میراث فرهنگی هشدار داد میراث کهن این سرزمین متعلق به تمام افراد جامعه است و هیچ کس حق تملک و سرقت آنان را ندارد؛ به همین جهت از شهروندان تقاضا می‌شود هرگونه اخبار و اطلاعات در این خصوص را سریعا به پلیس 110 اطلاع دهند.
کشف 20 کیلوگرم تریاک از خودرو رانا در شیراز
فرمانده انتظامی شیراز گفت: مأموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از یک سواری رانا، 20 کیلوگرم تریاک کشف کردند. 
سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز اظهار کرد: مأموران کلانتری 32 گلشن با همکاری کارکنان بسیج با اقدامات پلیسی مطلع شدند یک دستگاه سواری رانا حامل مواد مخدر در حال تردد در یکی از بلوار‌های سطح حوزه استحفاظی می‌باشد که بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
او افزود: مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و پس از شناسایی خودرو، آن را توقیف و در بازرسی از آن 20 کیلوگرم تریاک کشف کردند.
فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه در این رابطه 2 متهم دستگیر شد، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.
کشف 4 دستگاه ماینر در جهرم
فرمانده انتظامی جهرم از کشف 4 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ خسرو رزمجویی فرمانده انتظامی جهرم اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در منزلی در جهرم، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.
او افزود: ماموران کلانتری 11 جمهوری این فرماندهی پس از حصول اطمینان از موضوع با هماهنگی قضائی به محل اعزام و در بازرسی از آن منزل 4 دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.
فرمانده انتظامی جهرم با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش دستگاه‌های کشف شده را یک میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد کردند، ادامه داد: پلیس با هرگونه اخلال در روند اقتصادی برخورد قانونی خواهد کرد و شهروندان در صورت مواجه با موارد مشابه از طریق تلفن 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.
دستگیری سارق هنگام بریدن درختان باغات در خرمبید فرمانده انتظامی خرمبید از دستگیری سارق حرفه‌ای چوب درختان در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ علی اکبر کریمی فرمانده انتظامی خرمبید اظهار کرد: با توجه به وقوع چند فقره سرقت درختان باغات در خرمبید، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران کلانتری مرکز و آگاهی قرار گرفت.
او افزود: ماموران انتظامی با تحقیقات به عمل آمده در این خصوص یک سارق که در تاریکی شب در حال بریدن چوب درختان بود را شناسایی و او را دستگیر کردند.
سرهنگ کریمی با بیان اینکه متهم در تحقیقات اولیه به 5 فقره سرقت اعتراف کرد، گفت: خودرو وانت مزدا توقیف و سارق پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا شد.
کشف 49 کیلو تریاک از مخفیگاه قاچاقچی در داراب
فرمانده انتظامی داراب از دستگیری یک فروشنده مواد مخدر و کشف 49 کیلو تریاک در بازرسی از مخفیگاه وی خبر داد.
سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: در پی دریافت اخبار مردمی مبنی بر فعالیت شخصی در زمینه توزیع تریاک در یکی از محلات این شهرستان، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.
او افزود: پس از بررسی‌های میدانی و اطمینان از صحت خبر، مأموران با هماهنگی مرجع قضائی به مخفیگاه متهم اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه فروشنده را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی داراب با اشاره به کشف 49 کیلوگرم تریاک از مخفیگاه متهم، اضافه کرد: قاچاقچی پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.
کشف سواری پژو 206 مسروقه در ممسنی فرمانده انتظامی ممسنی از کشف سواری پژو 206 مسروقه دارای سابقه از شهرستان سمیرم خبر داد. 
سرهنگ محمد نیکبخت فرمانده انتظامی داراب اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری پژو 206 که در کنار جاده پارک و رها شده بود مشکوک شدند.
او افزود: با استعلام از سامانه پلیس آگاهی مشخص شد خودرو مسروقه و سابقه سرقت از شهرستان سمیرم دارد.
فرمانده انتظامی ممسنی از انتقال خودرو به پارکینگ جهت تحویل به مالباخته اشاره کرد و گفت: بررسی‌های تخصصی برای شناسایی عاملین سرقت در دستور کار پلیس قرار دارد.

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/714137/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

انحراف خودرو در محمور برازجان - کنارتخته 3 مصدوم برجا گذاشت

مراسم سالگرد امام خمینی(ره) با حضور 600 دانشجو برگزار شد

روضه‌ حجت‌الاسلام میثم علی‌پناه بر مزار حضرت ام‌البنین(س)+فیلم

انقلاب اسلامی بزرگترین انقلاب جهان است

نهضت و مکتب امام خمینی (ره) تا قیامت ادامه دارد

ادعای «فارس»: خاتمی، نقشه اطلاعاتی «سپاه قدس» علیه طالبان را از کانال ظریف به آمریکا داد

تقویم و اوقات شرعی شیراز پانزدهم خرداد

مرکز جهادی «قرار» در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه‌اندازی می‌شود

راه‌اندازی مرکز جهادی «قرار» در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

مکتب امام (ره) بر پایه «عقلانیت، معنویت و عدالت» استوار است

قطعی گاز درصدرا

دیدار چهره به چهره مدیرکل بنیاد مازندران با جامعه معزز ایثارگری بهشهر

حضور پرشور جانبازان و خانواده معظم شهدا در مراسم ارتحال امام خمینی(ره )

برپایی ایستگاه صلواتی بنیاد تهران بزرگ به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره )

افزایش ظرفیت سحرگاهی اتوبوس‌های بی‌.آر.تی از 16 خرداد/ ساعت آغاز به کار اتوبوس‌ها؛ 5 صبح

جزییات تغییر ساعت خدمات‌دهی حمل و نقل عمومی در پی تغییر ساعت کاری ادارات

اولین کاروان حجاج فارس عازم سرزمین وحی شد

ادعای «فارس»: خاتمی، نقشه اطلاعاتی «سپاه قدس» علیه طالبان را از کانال ظریف به آمریکا داد / سردار سلیمانی گفت، این مشارکت ایران را «بدون باخت» می‌دیدم

برپایی نمایشگاه عکاسان استان در شیراز

بمان رهرو پیر جماران/ دیوارنگاره میدان امام حسین(ع) شیراز به مناسبت سالگرد رحلت امام

برداشت 230 هزار شاخه گل گلایول در کازرون

ثبت ملی سه صنایع دستی استان فارس

تصاویر اختصاصی مهر از آتش‌سوزی مهیب انبار لوازم خانگی در مشهد

تولید محصول سالم با مبارزه بیولوژیک

فارس من| نرخ واحدهای مجتمع رفاهی فرهنگیان بجنورد پایین‌تر از مراکز مشابه است

دستگیری عامل تیراندازی در جهرم

اعلام ساعت بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی فارس

گزارش ویدئویی مهر از محل آتش سوزی گسترده در مشهد

ویکتور اوسیمن نخستین آقای گل اهل آفریقای سری آ

تصاویر اختصاصی مهر از آتش‌سوزی انبار لوازم خانگی مشهد

پاسخگویی مدیریت شهری شیراز در سامانه ارتباطات مردمی 137

جوانان کشتی گیر مازندرانی در اردو

لزوم بکارگیری شیوه‌های نوین اطلاع‌رسانی در جامعه

پیگیری ویژه پلیس برای دستگیری عاملان سرقت مسلحانه

برخورد با تخلفات در سامانه نظارت بر عملکرد مهندسین ناظر

پُر بازدید‌های چهاردهم خرداد خبرگزاری صدا و سیمای فارس

مرکز "قرار" در شیراز راه‌اندازی شد

حضور فعال تشکل‌های قرآنی فارس در مسابقات قرآن

دومین محک مربی‌ کره‌ای قبل از بازی‌های آسیایی

مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در گناوه

برنامه پیاده روی و پاکسازی باغ ارم شیراز

احمد خاتمی: باید مقاومت را از امام خمینی بیاموزیم/ رهبران هوشیار دنیا می‌گویند که مقام معظم رهبری دوراندیش‌ترین رهبر جهان است/ مردم با وجود گرانی‌ها، دارای تحلیل هستند و در راهپیمایی 22 بهمن به صورت گسترده حضور یافتند

هندبال باشگاه‌های آسیا؛ فردا، مصاف‌های تعیین کننده برای سپاهان و شهید شاملی

آغاز برداشت جو در نی ریز

جابجایی زائران حرم امام خمینی(ره) با هزار و 100 دستگاه اتوبوس

مراسم سالگرد ارتحال امام با حضور دانشجویان خارجی

مهار آتش سوزی واحد تولید لبنیات در داراب

امام (ره) هر چه داشت از قرآن و اهل بیت (ع) گرفته بود /هجمه دشمن بر تضعیف ایمان و گرفتن امید از ملت است

ساعت بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی فارس اعلام شد

سم پاشی اماکن دامی در فارس بر علیه تب کریمه کنگو