پیام فارس

آخرين مطالب

نمایش بزرگ میدانی محشر تا 5 مهر در شیراز ادامه دارد گفتگو

نمایش بزرگ میدانی محشر تا 5 مهر در شیراز ادامه دارد
  بزرگنمايي:

پیام فارس - نمایش میدانی محشر با موضوع معاد، پیاده‌روی اربعین و آیتم‌هایی از زندگی شهید اسکندری و شهید اسلامی نسب از 22 شهریورماه در شیراز آغاز شده و تا 5 مهرماه ادامه دارد. - اخبار استانها -
  نمایش میدانی محشر با موضوع معاد، پیاده‌روی اربعین و آیتم‌هایی از زندگی شهید اسکندری و شهید اسلامی نسب از 22 شهریورماه در شیراز آغاز شده و تا 5 مهرماه ادامه دارد. 
این نمایش درواقع پس از تجربه موفق نمایش میدانی فصل شیدایی به همت سازمان فرهنگی شهرداری شیراز و سازمان رسانه‌ای اوج ترتیب داده شده است و با حضور 150 هنرمند شیرازی هر شب در گود سیمان برگزار می‌شود. 
با توجه به استقبال مردم شیراز از اجرای نمایش میدانی «محشر» از یکم تا پنجم مهر این نمایش فاخر در 2 سانس اجرا می‌شود که بر این اساس یک سانس در ساعت 19 و یک سانس دیگر 21:30 خواهد بود. 
این نمایش به همت سازمان هنری رسانه‌ای «اوج» و مرکز هنری رسانه‌ای محرم و با مشارکت شهرداری شیراز و فرماندهی سپاه فارس از 22 شهریور در گود سیمان شیراز آغاز شده و تا 5 مهر ادامه خواهد یافت و علاقه‌مندان می توانند از طریق وب سایت Namaticket.ir به صورت رایگان اقدام به رزرو بلیت کنند.
اجرای این نمایش با استقبال مردم و نظرات مسئولان ارشد استان فارس همراه بوده است که در این راستا بخشی از این نظرات ارائه می‌شود. 
نقش نمایش محشر در جهاد تبیین
سردار یداله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس نمایش محشر را مبتنی بر آموزه‌های دینی با زبان اثربخش هنر دانسته که در تحقق جهاد تبیین نقش به سزایی دارد.
به گفته وی حضور پر شور مردم از محشر نشان می‌دهد که تبلیغ خوبی برای اجرای نمایش انجام شده و جا دارد از شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز تشکر کنیم. 
فرمانده سپاه فجر استان فارس زبان هنر را یک زبان اثرگذار دانست که هر چه در ابعاد مختلف به آن توجه شود، اثربخش‌تر خواهد بود. 
فرم و قالب ارائه محتوای نمایش محشر بسیار بدیع است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز آگاهی دقیق از مرگ را از دستاوردهای خوب نمایش میدانی محشر دانست و گفت: نمایش میدانی محشر به صورت عینی به تجسم معاد پرداخته و توجه به مرگ آگاهی از دستاوردهای خوب تهیه کنندگان نمایش محشر است.
حمیدرضا قانعی، ضمن حضور در محل اجرای نمایش محشر در شیراز گفت: نمایش میدانی محشر از 2 وجه قابل بررسی است که شامل معاد و اتفاقاتی است که در روزمره‌های زندگی کمتر به آن پرداخته می‌شود و این کار در قالب یک کار میدانی به تجسم عینی ابعاد معاد پرداخته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: یک بخش دیگر نیز محتوای این نمایش است که بسیار قابل تامل است و شامل مرگ آگاهی به عنوان یکی از مفاهیم رایج و اصیل دینی ماست که به واسطه غفلت‌ها و روزمرگی‌ها به فراموشی سپرده می‌شود.
وی اضافه کرد: توجه به مرگ آگاهی از دستاوردهای خوب تهیه کنندگان نمایش میدانی محشر است و فرم و قالب ارائه محتوا نیز بسیار بدیع است و مخاطبان عام را با زبان هنر به خوبی معطوف کرده است.
قانعی تاکید کرد: انتقال مفاهیم دینی در قالب هنر کار پیچیده و سختی است که در این نمایش به خوبی از عهده آن برآمده است و قابل تقدیر است.
نمایش محشر دارای غنای رسانه‌ای و محتوایی است
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس نیز تاکید نمایش محشر به اهمیت عمل صالح را مهم برشمرد و گفت: در نمایش محشر به نقش عمل صالح و عمل فاسد در چگونگی زندگی پس از مرگ تاکیدات خوبی شده است.
به گفته حجت‌الاسلام قانع محشر دارای غنای رسانه‌ای و محتوایی است و به موضوع معاد به خوبی می‌پردازد و از این جهت یک کار زنده تاثیرگذار است که از آیات قرآن و روایات برگرفته شده و به آموزه‌های ولایت، زیارت امام حسین (ع)، شهادت و شهدا و غیره به خوبی پرداخته است. 
حمایت مدیریت شهری از اجرای نمایش محشر و استمرار آن
شهردار منتخب شیراز نیز بر لزوم استمرار نمایش محشر در سومین حرم اهل بیت (ع) در سال‌های آینده تاکید کرد چراکه معتقد است مردم ما تشنه مباحث دینی هستند. محمد حسن اسدی پس از دیدن این نمایش گفت: برنامه‌هایی با تلفیق هنر و دین در خور سومین حرم اهل بیت (ع) است و محشر از این جهت بسیار عبرت آموز است. 
به گفته شهردار منتخب شیراز این نمایش پیام دینی مطلوبی برای شهر فرهنگی و مذهبی شیراز دارد و در ارتقای فرهنگ دینی و مذهبی شهر ما موثر است همچنین این نمایش با توجه به تاثیر فرهنگی و دینی در جهاد تبیین مورد حمایت مدیریت شهری قرار دارد. 
نقش موثر نمایش محشر در تبیین کار جهادی عاشورا و اعتلای فرهنگ شیعی
رضا محمدیان رئیس شورای هیئات مذهبی استان فارس و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان اینکه نمایش محشر در تبیین کار جهادی عاشورا و فرهنگ دینی نقش موثری دارد گفت: نمایش محشر در تبیین کار جهادی عاشورا و اعتلای فرهنگ شیعی نقش موثری دارد و برای انتقال مفاهیم دینی به نوجوانان و جوانان موفق عمل می‌کند.
به گفته وی اگر به هنر به عنوان یک ابزار فرهنگی نگاه کرده و از آن برای انتقال مباحث دینی و فرهنگی و اعتقادی استفاده کنیم بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
نمایش محشر به خوبی به تبیین ارزش‌های دینی و اخلاقی می‌پردازد
رئیس شورای شهر شیراز نیز با حضور در محل اجرای این نمایش خلاقیت، قالب هنری و پردازش خوب این نمایش را مورد تاکید قرار داد و گفت: این نمایش به خوبی به تبیین واقعیت‌های دینی، مذهبی و اخلاقی می‌پردازد.
به گفته مهدی طاهری محشر و معاد به معنی واقعی کلمه در این نمایش برای مردم به ویژه نسل جوان به شکل عینی به تصویر کشیده شده و این مفاهیم دینی با اجرای نمایش به باور بیینده می‌رسد. 
رئیس شورای شهر شیراز اعلام کرد که انجام چنین نمایش‌هایی با ایجاد شهرک‌های سینمایی می‌تواند رشد مطلوبی کند و باید به این مهم نیز توجه کرده و آن را توسعه دهیم.
نمایش محشر با تاکید بر استفاده از ظرفیت بومی فارس
صادق فتاحی کارگردان نمایش بزرگ میدانی محشر نیز با بیان اینکه تاکیددر اجرای نمایش محشر استفاده از ظرفیت بومی فارس بوده است از حضور 150 هنرمند شیرازی در این نمایش خبر داد و به روند آماده شدن این نمایش اشاره کرد. 
بزرگ‌ترین نمایش میدانی در شهر شیراز به روی صحنه خواهد رفت نمایش میدانی «تنهاتر از مسیح» به صحنه می‌رود نگاهی به آثار نمایش میدانی؛ از «شبی در کهکشان‌ها» تا «روشنای شب تار» به گفته وی حدود 2 ماه است در این زمین گود سیمان برای آمادگی اجرای نمایش زحمت کشیده شده است اما به دلیل مساعد نبودن شرایط تیم صحنه در 27 روز کار را به اجرا رساند حدود 70 نفر از عوامل از تهران و حدود 170 نفر از شیراز هستند. 
نمایش محشر بدون اغراق به موضوع معاد می‌پردازد
مصطفی فتاحی تهیه کننده نمایش محشر نیز با بیان اینکه استقبال مردم شیراز هر شب از نمایش بیشتر می‌شود گفت: در محشر سعی شده بدون اغراق به موضوعاتی مثل معاد، دفاع مقدس و مفاهیم مذهبی دیگر پرداخته شود که به خوبی مورد استقبال مخاطب به ویژه نسل جوان قرار گرفته است.
به گفته وی کار نمایش میدانی با سایر کارها متفاوت است و به واسطه وسعت زیاد میدان، پیش تولید کار میدانی زمان بر است و حدود 2 ماه به فضاسازی نمایش نیاز داشتیم و نیازمند همکاری با سازمان‌ها است.
به گفته تهیه کننده نمایش در شب پنجم، شمار تماشاچیان از 6 هزار نفر بیشتر شده است و با توجه به اینکه هزینه نمایش میدانی و هزینه پیش تولید آن زیاد است، چند ارگان با هم افزایی وارد عرصه برنامه‌ریزی برای اجرای نمایش می‌شوند.
 


 

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/277731/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کاهش 97 درصدی آتش سوزی در منابع طبیعی استان فارس

کمرنگی کرونا در استان فارس/ ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

تلاش برای تقویت مالی موسسات قرآنی کشور

آغاز پویش "سرطان پستان" در فارس

شورائیان استان فارس به قانون درآمد پایدار توجه کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: هفته گرامیداشت دفاع مقدس زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت است

عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه 10 مهر

قیمت خودرو 10 مهر 1401 / قیمت سمند و قیمت رانا صعودی شد

برگزاری رویداد «ایران و گردشگری خوراک در سده نو» در ششمین روز از هفته گردشگری

برنامه بازی‌های مهم فوتبال اروپا و جهان ‌یکشنبه 10 مهر+جدول

امام جمعه اهل سنت فارس: هوشیار باشیم که آب به آسیاب دشمن نریزیم

صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه 10 مهر ماه

تاکید مدیرکل صداوسیمای فارس بر برجسته کردن ظرفیت‌های علمی، هنری، فرهنگی و دینی فارس

ورزشکار بجنوردی، مقام سوم لیگ برتر پاورلیفتینگ کشور را کسب کرد

برخورد مرحوم فلسفی با تذکر فردی برای رعایت حجاب

حمایت از ظرفیت نخبگان در شرکت‌های دانش بنیان

نوجوانان با پرواز چارتر راهی قرقیزستان شد

برگزاری مزایده سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران تا 12 مهر

خسارت زدن به اتوبوس‌ها به اقتصاد شهری ضربه می‌زند/ تاثیر نه چندان محسوس شناورسازی ساعت کاری بر ترافیک پایتخت

فال ابجد روزانه یکشنبه 10 مهر 1401

قیمت سکه پارسیان تا پیش از امروز 10 مهر

اوقات شرعی اهواز طی 10 مهر ماه 1401 / 6 ماه ربیع الاول

اوقات شرعی آبادان و خرمشهر طی 10 مهر ماه 1401 / 6 ماه ربیع الاول

فارس من| آخرین خبرها از وام اربعین/ 700 هزار نفر متقاضی تسهیلات اربعین هستند

فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز یکشنبه 10 مهر

صفحه نخست روزنامه‌ها - یکشنبه 10 مهر

قیمت انواع حبوبات شنبه 9 مهر 1401

عرض اندام قرض الحسنه در بانک مهر ایران

استوری غم انگیز پدر سما جهانباز / تا یک ماه خبری از دخترم نشود خودکشی می کنم

آمار کرونا قم 9 مهر؛ بدون فوتی و 5 ابتلای جدید

مدارس زاهدان یکشنبه 10 مهر 1401 تعطیل شدند

برگزاری اردوی انتخابی تیم ملی ریکرو از 16 مهر

شوراهای اسلامی استان فارس قانون درآمد پایدار را با جدیت مطالعه و پیگیری کنند

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان لرستان 9 مهر 1401

رشد 400 درصدی گردشگری سلامت در فارس/ مردم در اجرای 85 پروژه بازسازی حرم‌های مطهر مشارکت کردند

دلار امروز چند شد؟ | جدیدترین تغییرات قیمتی دلار و یورو ؛ 9 مهر 1401

مشکلات واحدهای گردشگری فارس از طریق پنجره واحد بررسی می‌شود

آمار واکسیناسیون کرونا ایران؛ 9 مهر

آمار کرونا ایران 9 مهر؛ 3 فوتی و 538 ابتلای جدید

خشکاندن باغات برای رسیدن به درآمدهای نجومی | مافیایی که حکم تخریب برایشان اجرا نمی‌شود | ضبط باغاتی که توسط مالکان خشک می‌شوند

آمار کرونا در ایران 9 مهر 1401/ شناسایی 538 بیمار و 3 فوتی جدید

آمار فوتی‌های کرونا امروز شنبه 9 مهر 1401

وضعیت کرونایی 16 شهرستان فارس آبی شد

ناحیه صنعتی انجیره مرودشت در گرداب مشکلات گوناگون، رمقی برای تولید ندارد

فارس: برگزاری اعتراضات در برخی دانشگاه ها

اعلام برنامه هفته پنجم تا هفتم سوپر لیگ فوتسال بانوان

فارس من| سلبریتی‌های حامی فتنه را از سینما و تلویزیون محروم کنید/ پویشی در محکومیت سلبریتی‌های هنجارشکن

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه ها / بعضا شعارهای تندی سر می‌دهند / تجمع در حوالی میدان انقلاب / برخی افراد بازداشت شدند

شهادت یک بسیجی اهل‌سنت در زاهدان

قانون درآمد پایدار در شورا‌ها به جای بایگانی پیگیری شود