پیام فارس

آخرين مطالب

از دستگیری فرد مامور نما تا کشف 100 کیلو تریاک در فارس گفتگو

از دستگیری فرد مامور نما تا کشف 100 کیلو تریاک در فارس
  بزرگنمايي:

پیام فارس - 
جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در بازرسی از سواری پراید، 100 کیلوگرم تریاک کشف کردند. 
سردار یوسف ملک‌زاده گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی، مطلع شدند فردی با سواری پرابد در حال انتقال تریاک به شیراز است که بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
او افزود: ماموران انتظامی پس از هماهنگی قضایی به محور مواصلاتی "کوار-شیراز" اعزام و خودرو مذکور را شناسایی و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند آن را توقیف کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو 100 کیلو گرم تریاک کشف شد، گفت: در این خصوص راننده نیز دستگیر شد.
سردار ملک‌زاده با بیان اینکه متهم تحویل مرجع قضایی شد، بیان کرد: مبارزه بی امان با مواد مخدر به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق تلفن همراه با 40 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ فرج شجاعی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت و کش روزنی گوشی تلفن همراه در سطح شهرستان شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری "17 قدمگاه" قرار گرفت.
او گفت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که زنی 32 ساله هنگام سوار شدن شهروندان به اتوبوس از فرصت استفاده و به طرز ماهرانه‌ای اقدام به کش روزنی گوشی تلفن همراه آن‌ها می‌کند.
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی سارق را شناسایی و وی را هنگام سرقت دستگیر کردند.
این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات تکمیلی سارق به 40 فقره سرقت اعتراف و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.
فرمانده انتظامی گراش گفت: فردی که دو روز گذشته شخصی 23 ساله را به قتل رسانده بود، خود را به پلیس معرفی کرد.
سرهنگ کرامت کریمی گفت: در بیستم آبان‌ماه، یک مورد تیراندازی منجر به قتل فردی جوان در خیابان "آبیاری جنب رودخانه" به مرکز فوریت‌های پلیس 110 گزارش گردید که بلافاصله مامورین جهت بررسی موضوع در محل حاضر شدند.
او ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد متهم 33 ساله به دلیل اختلافات شخصی به همراه دوستش با اسلحه شکاری فردی جوان را به قتل رسانده و متواری شده‌اند.
فرمانده انتظامی گراش به پیگیری‌های فنی و تخصصی کارآگاهان پلیس برای دستگیری متهمین اشاره کرد و گفت: با رایزنی‌های مستمر پلیس و همکاری معتمدین و خانواده ضارب؛ متهم به قتل به همراه همدستش، خود را به پلیس معرفی و تسلیم قانون شدند.
سرهنگ کریمی با قدردانی از احساس مسئولیت شهروندان در حفظ امنیت اجتماعی و همکاری با خادمان خود در فرماندهی انتظامی، خاطر نشان کرد: زنده نگهداشتن فرهنگ کارخیر و میانجیگری خداپسندانه در زمان بروز اختلاف بین افراد در محلات و خانواده ها، نقش بسزایی در کاهش وقوع جرائم تاسف بار مشابه دارد.
فرمانده انتظامی بوانات از شناسایی و دستگیری فردی مامورنما در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ابوالحسن مزارعی گفت: ماموران انتظامی پاسگاه "سیمکان" بوانات حین ایست و بازرسی مقطعی در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه خوردو پراید مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 
او با بیان اینکه راننده خود را فردی نظامی و بسیجی معرفی و از ارائه مدارک شناسایی خودداری می‌کرد، گفت: در بازرسی از خودرو یک قبضه اسلحه کمری گازی با خشاب و غلاف و ساچمه مربوطه، دو عدد اسپری فلفلی، یک دستگاه شوکر، یک رشته دستبند با کلید، یک تیغه چاقو با غلاف و یک رشته زنجیر ساچمه‌ای کشف و ضبط شد.
سرهنگ مزارعی با اشاره به اینکه فرد مامورنما برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، گفت: برخورد قانونی با کسانی که به هر صورت امنیت شهروندان را به خطر بیاندازند توسط پلیس با قاطعیت دنبال می‌شود.
فرمانده انتظامی لامرد از توقیف یک دستگاه وانت پراید حامل کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ محسن لشکری در تشریح این خبر اظهار داشت: مامورین انتظامی لامرد حین گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه وانت پراید مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
او افزود: در بازرسی از این خودرو 2 دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد.
فرمانده انتظامی لامرد با اشاره به اینکه برابر اظهار نظر کارشناسان ارزش کالا‌های کشف شده 4 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: راننده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان زرین دشت از کشف 30 راس احشام قاچاق در بازرسی از یک دستگاه وانت نیسان خبر داد. 
سرهنگ حمیدرضا صالحی‌فرد در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران انتظامی حین گشت‌زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و با علائم هشداری آن را متوقف کردند.
او افزود: افسران پلیس در بازرسی از این خودرو، 30 راس احشام قاچاق و فاقد مجوز به ارزش 3 میلیارد ریال که به مقصد استان‌های مرزی بارگیری شده بود را کشف و ضبط کردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه راننده با پرونده متشکله روانه مرجع قضایی شد، تصریح کرد: به منظور پیشگیری از قاچاق احشام، افرادی که قصد انتقال دام دارند، موظفند مجوز حمل را از اداره دامپزشکی شهرستان دریافت کنند.
فرمانده انتظامی اوز از کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ حسین محمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز، ماموران پاسگاه انتظامی "کوره" این شهرستان هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی به 2 سواری پراید مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
او افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو‌ها 96 عدد انواع پتو، 100 عدد ملحفه، 8 عدد قالیچه 6 متری و 2 عدد تلویزیون و ماشین لباسشویی خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مجوز گمرکی و قانونی را کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان اوز با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده را یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص 2 نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند. 
فرمانده انتظامی کوار از کشف کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد از یک دستگاه اتوبوس در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ سید رحمان هاشمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: مأموران پلیس اگاهی شهرستان هنگام کنترل محور مواصلاتی "فیروزآباد - شیراز" به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
او افزود: در بازرسی از این خودرو، یک هزار و 222 عدد انواع لوازم یدکی خودرو‌های خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کوار با بیان اینکه ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان 3 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
فرمانده انتظامی خرمبید از دستگیری اعضای باند 4 نفره سارقان حرفه‌ای احشام در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ علی اکبر کریمی اظهار داشت: با توجه به وقوع چند فقره سرقت احشام در خرمبید، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
او افزود: کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند اعضای باند 4 نفره سرقت احشام را شناسایی و آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
سرهنگ کریمی با بیان اینکه متهمان در تحقیقات اولیه به 3 فقره سرقت احشام به تعداد 69 راس گوسفند اعتراف کردند، گفت: سارقان پس از تکمیل پرونده و سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.
هشدار پلیس کوه‌چناردر خصوص پیشگیری از سرقت
فرمانده انتظامی شهرستان کوه‌چنار در راستای پیشگیری از سرقت منزل و ساختمان‌های نیمه کاره، توصیه‌هایی را به شهروندان ارائه کرد. 
سرهنگ حسینعلی شیروانی گفت: شهروندان با عمل به توصیه‌های پلیسی ذیل می‌توانند فرصت سرقت از سارقان را سلب کنند.
از گذاشتن کلید منزل زیر جا کفشی، داخل کفش، گلدان و ... خودداری کنید.
منزل خود را به تجهیزاتی از قبیل دزدگیر و دوربین مداربسته تجهیز کنید.
هنگام ترک منزل از نگهداری هرگونه وجه نقد، اشیاء قیمتی، طلا و جواهرات در منزل خودداری نموده و آن‌ها را به صندوق امانات یا افراد مورد اعتماد بسپارید.
هنگام خروج از منزل از قفل و بسته بودن درب‌های ورودی، تراس، پشت بام و پنجره‌ها مطمئن شوید.
از بازگو کردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناس و غیر مطمئن، پرهیز کنید.
صدای زنگ منزل و سوالات بی مورد توسط افراد ناشناس را زنگ خطر تلقی کنید.
توقف بدون علت خودرو‌های مشکوک که معمولا 2 الی 4 نفر سرنشین دارند و یا افراد معتاد و معلوم الحال در نزدیکی منزل قابل بررسی است و به پلیس 110 اطلاع دهید.
در به کارگیری خدمه، پرستار کودک و نظافت چی دقت نموده و افراد مطمئن را استخدام نمائید.
از بازکردن درب منزل بر روی اشخاص مشکوک که تحت عنوان میهمان سایر واحد‌های مجتمع، تعمیرکار، تاسیساتی و ... مراجعه می‌نمایند قبل از شناسایی و اطمینان کامل خوداری نمائید.
حفاظت فیزیکی منزل را کامل کنید، استفاده از نرده و حفاظ برای پنجره ها، دیوار حیاط و نصب درب ضد سرقت ضروری است.
همیشه به هنگام خروج از منزل از قفل بودن درب تراس اطمینان حاصل کرده و از قرار دادن کلید بر روی آن خودداری نمائید.
هیچگاه کلید گاو صندوق را در محل قابل دسترس قرار ندهید و حتی الامکان آن را به همراه داشته باشید.
اشیاء با ارزش خود را به صندوق امانات بانک بسپارید.
ساختمان‌های در حال احداث و نیمه کاره که مصالح جهت انجام کار در حوالی و داخل ساختمان قرار داده اند را بدون نگهبان رها نکنند، تا مورد دستبرد سارقان قرار نگیرند.
اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در خرامه
فرمانده انتظامی خرامه گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف برخورد با مخلان نظم و امنیت در سطح این شهرستان اجرا شد.
سرهنگ زمان اله کریمی بیان کرد: اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت، با بهره گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی طی یک ماه اخیر در سطح شهرستان اجرا شد.
او افزود: در این طرح ماموران با شناسایی منازل، پاتوق‌ها و محل‌های فعالیت خرده فروشان و همچنین کنترل محور‌های مواصلاتی، موفق شدند 11 کیلو انواع مواد مخدر را کشف و 10 نفر قاچاقچی، معتاد و خرده فروش را نیز دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان خرامه ادامه داد: توقیف 28 دستگاه خودرو و 12 دستگاه موتورسیکلت متخلف، دستگیری 8 سارق و کشف 17 فقره انواع سرقت و دستگیری 80 نفر متهم تحت تعقیب مراجع انتظامی و قضایی از دیگر نتایج مهم اجرای این طرح بود.
سرهنگ کریمی تأکید کرد: اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان، موجب رضایتمندی شهروندان شده است و برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
 

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/763715/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آغاز ششمین مرحله آزادی 30 اسیر فلسطینی در مقابل 10 اسرائیلی

فرماتده آمریکایی: حرکت پهپاد ایران خطرناک بود؛ تا نزدیکی ما آمد | از تنگه هرمز عبور کردیم ؛ در خلیج فارس پیش می‌رویم!

حماس 2 زن اسرائیلی با تابعیت روسیه را آزاد کرد

تعقیب و گریز هیجان‌انگیز والیبال ایران ادامه دارد

قتل هولناک برای سرقت بیت‌ کوین

روایتی از دختر اهل تسنن که ویلچرران زائران امام رضا(,ع) شد!

سوژه سریال جدید تلویزیون را بشناسید؛ قهرمان خلیج فارس+عکس

مردی که فرزند 13 ماهه‌ خودش را دزدید!

حکم قصاص برای شیطان خانه وحشت صادر شد

فارس من| حجامت نوزادان آری یا خیر!

رسمی: شاهین به لیگ یک بازگشت

رفتن حاج محمود کریمی منتفی شد؟!

ناوگان پنجم آمریکا: ناوگروه آیزنهاور در آب‌های خلیج فارس در حال حرکت است

تلاش برای جلوگیری از رفتن حاج محمود کریمی

کاشت 10 هزار اصله نهال در خور سعید آبادکنارک

دغدغه شهروندان مسکن مهر پیرامون نصب دکل گفتمانی عرفی است

یک فروند هواپیمای آموزشی PC6 بازآماد‌ شد‌

یک فروند هواپیمای آموزشی Pc6 بازآماد (اورهال) شد

حماس 2 اسیر با تابعیت روسیه را آزاد کرد

دغدغه شهروندان مسکن مهر درباره نصب دکل، گفتمانی عرفی است

کاشت 10 هزار اصله نهال در خور سعید آباد کنارک

کاروان سلامت به روستاهای عقدا اعزام شد/ ویزیت رایگان 150 نفر

اتصال 18 روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات

بهترین هتل‌های شیراز در نزدیکی حافظیه و سعدیه

برد مدعیان در هفته هشتم لیگ برتر والیبال

مدرسه علوم دینی اهل سنت امام شافعی (رض) روانسر افتتاح شد

بسیج رسانه سیستان و بلوچستان منتخب جشنواره ملی مالک اشتر

درمانگاه شبانه‌روزی مهر در بجنورد افتتاح شد

واکنش فوری نماینده ولی فقیه به سخنان محمود کریمی + جزئیات

استقبال 27 میلیون نفر از طرح کالابرگ الکترونیکی/ پنجره واحد حمایتی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد/ افزایش سن بازنشستگی در راستای پایداری صندوق‌هاست

شیراز میزبان دومین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان شد

واکنش رئیس سازمان اوقاف به سخنان محمود کریمی

دبیران کانون‌های علمی و فرهنگی ایثار باید جریان‎ساز و گفتمان‌ساز باشند

اتصال 18 روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات ‌

یک فروند هواپیمای آموزشیPc6‌ بازآماد شد

احتمال تمدید آتش‌بس در غزه تا هفته بعد

وسعت جنگل‌های حرا در سیستان و بلوچستان 1375 هکتار است

انعقاد 22 قرارداد فناورانه به ارزش 800 میلیارد تومان در هلدینگ صنایع عمومی شستا

صدای مهیب نی‌ریز را لرزاند | علت صدای وحشتناک چه بود؟

انتقاد سرمربی سایپا از زمین چمن حافظیه؛ نمی‌توان توپ را استُپ کرد!

مقاومت فلسطین 2 اسیر روس را به درخواست رئیس‌جمهور روسیه آزاد کرد

پدر شهیدان والامقام «فرهاد» آسمانی شد

اولین سمپوزیوم بین‌المللی PTSD مزمن در جانبازان برگزار شد

5 هزار متر مربع زمین در روستای فیروزآباد بردسکن به حوزه ورزش اهدا شد

صدایی مهیب لرزه بر اندام مردم نی‌ریز انداخت

پرونده مسکن مهر پرند به پایان رسید

حکایت شعری که بر اولین مُهر آستان قدس رضوی جای گرفت

حماس چند تبعه دیگر روسیه را آزاد می‌کند

سرپرست شهرداری لامرد منصوب شد

شهردار لواسان دستگیر شد ؛ جزئیات اتهامات