پیام فارس

آخرين مطالب

آغاز به کار ستادمرکزی خدمات سفر شهرداری شیراز/ خدمات‌رسانی 3400 نفر به شهروندان و مسافران نوروزی سياسي

آغاز به کار ستادمرکزی خدمات سفر شهرداری شیراز/ خدمات‌رسانی 3400 نفر به شهروندان و مسافران نوروزی
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شهردار شیراز در مراسم آغاز به کار ستاد مرکزی خدمات سفر با بیان اینکه راه‌اندازی ستاد سفر برای مدیریت هرچه بهتر خدمات به مسافرین با مشارکت دستگاه‌های مسئول است، گفت: امسال به دلیل همزمانی ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز و ورود زودهنگام مسافران به شیراز ستاد مرکزی سفر زودتر راه‌اندازی شد.
  شهردار شیراز ضمن بیان اینکه تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان در این ستاد عضو هستند، اعلام کرد: سه هزار نفر از کارکنان شهرداری به صورت شبانه روزی همراه با 400 نفر از نیروهای بسیج در این تعطیلات به مردم و مسافران خدمات رسانی خواهند کرد.
اسدی با اشاره به آماده‌سازی شهر برای ورود مسافران، عنوان کرد: تمام شهر در حال خدمات‌رسانی هستند، به طور مثال حجم زباله‌ها در روزهای پایانی سال به دلیل خانه تکانی افزایش یافته و شهرداری خدمات‌رسانی خود را بیشتر کرده است.
وی با اشاره به ترافیک ایام نوروز در اطراف اماکن تاریخی شیراز به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تامین پارکینگ‌های موقت، اشاره و اضافه کرد: برنامه سال تحویل را در اماکن مذهبی و تاریخی مانند حرم شاهچراغ (ع) و در جوار قبور مطهر شهدا برگزار خواهیم کرد.
اسدی با بیان اینکه شهرداری از محل سفرهای نوروزی درآمدی ندارد و بیشتر هزینه می‌کند و به دنبال منافع مالی و اقتصادی نیست، به همزمانی این ایام با ماه مبارک رمضان اشاره و اضافه کرد: امسال با برپایی سفره‌های افطاری و ایجاد موکب‌ از مردم پذیرایی می‌شود.
ابراز خرسندی استاندار فارس از زیباسازی ورودی‌های شهر شیراز
محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه در ایام نوروز باید ورودی‌های شهر جلوه‌ای از زیبایی‌های شهر شیراز باشد، گفت: در ورودی‌ها تغییرات محسوسی را می‌بینم که نشان از فعالیت شهرداری دارد و راهداری نیز باید برخی مشکلات مانند چاله‌ها و ناهمواری‌ها را برطرف کند.
وی با اشاره به رتبه بالای استان فارس در خدمات‌رسانی سفر در کشور، بیان کرد: اطلاع‌رسانی و علائم راهنما برای مسافران به خوبی در حال انجام است و برای مسافران باید شرایط اسکان شایسته با قیمت‌های مناسب ایجاد شود که آموزش و پرورش در این حوزه به خوبی در حال همکاری است.
استاندار فارس با تاکید بر لزوم دسترسی مناسب مسافران به مواد غذایی، بیان کرد: بحث دسترسی به اماکن بسیار مهم است بنابراین نیروی انتظامی در شهر نیز فعالیت لازم را داشته باشد و باید سیستم کنترل ترافیک بروزرسانی و تقویت شود.
ایمانیه با اشاره به اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است، عنوان کرد: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان باید آداب ورود به حرم مطهر شاهچراغ (ع) رعایت و در عین میهمان‌نوازی تذکرات لازم برای رعایت مسائل شرعی و اعتقادی داده شود و نباید فراموش شود که مسافر در عینی که روزه ندارد، نباید روزه‌خواری هم کند و این مورد با رعایت موازین اخلاقی و با مهربانی تذکر داده شود.
رصد و نظارت فعالیت خدمات سفر در دستور کار شورا قرار دارد
در ادامه این مراسم مهدی طاهری، رئیس شورای شهر شیراز نیز با تقدیر از اعضای ستاد مرکزی خدمات سفر شهرداری شیراز، گفت: از سال گذشته یک تدبیر خوب توسط شورا به ویژه در کمیسیون، سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا شکل گرفت که بر اساس آن رصد و نظارت فعالیت خدمات سفر در دستور کار قرار گرفت تا خدمات به مسافران نوروزی به نحو مطلوب انجام گیرد.
وی با تاکید بر نظارت کافی بر عملکرد ستاد خدمات سفر بر اساس تکلیف قانونی شورا، بیان کرد: آنچه سال گذشته شکل گرفت آثار بسیار خوب و بابرکتی بر جا گذاشت و مهمترین این آثار تطبیق این عملیات برای سال‌جاری و سال‌های آینده است.
طاهری گفت: سال گذشته شاهد ورود مسافران نوروزی بعد از دو سال ممنوعیت سفر به خاطر بیماری کرونا بودیم که به نوعی شاید شوکی را به شیراز وارد کرد و در اواسط ایام نوروز اعلام شد که هموطنان به شهر شیراز وارد نشوند و شیراز ظرفیت پذیرش مسافران را ندارد که امیدواریم امسال شاهد چنین چیزی نباشیم.
طاهری با بیان اینکه مهمترین ظرفیت شیراز گردشگری و زیارت است، تاکید کرد: اگر این ظرفیت به خوبی مورد توجه قرار نگیرد، حق مطلب برای این شهر ادا نشده است؛ جایگاه بالای اماکن مذهبی و تاریخی این شهر حکم می‌کند که برای حفظ این شأن و مقام تلاش کنیم و بهترین خدمت را به مسافران ارائه دهیم.
رئیس شورای شهر شیراز افزود: هر شهری به سوغاتی خود مشهور است، شیراز هم لیستی از سوغاتی دارد اما من به عنوان کوچکترین خادم شهر درخواست دارم بهترین سوغاتی که به مسافران می‌دهید خاطره خوش از سفر به شیراز باشد.
وی با اشاره به تقارن ماه رمضان به عنوان بهار قرآن با بهار طبیعت گفت: امیدواریم بتوانیم در این دو بهار بهترین خدمات رسانی را به مردم هدیه دهیم و بهترین خاطرات را برای آنها رقم بزنیم.
تحولات اساسی در مدیریت شهری شاهد هستیم
غلامرضا غلامی، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در ادامه این مراسم با اشاره به تحول شهرداری شیراز در سال 1401 و پرداخت مطالبات 13 هزار نیروی شهرداری، گفت: اولویت با پرداخت حقوق و مزایای کارگران شهرداری است، همچنین دستور نوسازی 400 میلیارد تومان ناوگان حمل و نقل عمومی که توسط شهردار شیراز نشانه تحول دیگری است که در آستانه سال جدید صادر شده است.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز بودجه برای ستاد استقبال و ورودی شهر هزینه خواهد شد و در هر پنج ورودی شهر، ستاد استقبال از نوروز افتتاح خواهد شد و ستاد مرکزی خدمات سفر نیز امروز در بولوار گلستان، خیابان معزی در فرهنگسرای کتاب به عنوان ستاد مرکزی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
غلامی با اشاره به خدمات‌رسانی بیش از سه هزار نفر در ستاد مرکزی خدمات سفر شهرداری کلانشهر شیراز، بیان کرد: به دنبال رسیدن به شعار شهر ایمن در سال 1402 هستیم، شهری که در آن حادثه ای اتفاق نیفتد یا به حداقل برسد که در چهارشنبه سوری امسال شاهد آن بودیم و الحمدالله حادثه‌ای نداشتیم و ما قدم به قدم به این شعار نزدیک می‌شویم.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به راه‌اندازی نرم افزارهای مورد نیاز در 5 ورودی شهر، تصریح کرد: مسافر خسته است و آستانه تحمل کمی دارد که با نصب این نرم‌افزارها به راحتی می‌تواند به هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، مراکز تفریحی و تاریخی، مسیر، مدارس، بازار و غیره به راحتی دسترسی داشته باشد.
غلامی ادامه کرد: برای کاهش صدمات و کم کردن ترافیک شهری در ایام تعطیلات نوروزی برنامه ریزی کردیم، شهر باید پویا باشد تا اقتصاد رونق یابد، راه‌اندازی کمپ‌های اقامتی بیشتر برای شرایط بحرانی پیش بینی شده است.
معاون شهرداری شیراز با تاکید بر اینکه در صدور مجوز غرفه‌ها باید به موضوع حفظ زیبایی منظر اماکن تاریخی و فرهنگی توجه شود، گفت: بازاریان باید در این زمینه توجیه شوند همچنین با صدور مجوزها، شهرداری هم بتواند خدمات خود را دریافت کند.
 

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/457970/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مدیران موظف به پیگیری مصوبات تا حصول نتیجه هستند

ترافیک نوروزی شیراز با 384 دوربین رصد می‌شود

استقرار اکیپ‌های متعدد راهداری در محور‌های مواصلاتی فارس

مهمترین اقدام در شهرداری تغییر رویکرد اداره شهر بوده است/ نقطه‌یابی در غرب و شرق تهران به میزان صد هکتار به منظور ایجاد آرامستان

مهمترین اقدام در شهرداری تغییر رویکرد اداره شهر بوده است

اوقات شرعی شیراز هشتم فروردین 1402

مقابله با سرقت و معتادین متجاهر، 2 اولویت اصلی پلیس است

برپایی اردوی تیم ملی کشتی‌فرنگی نوجوانان در سیرجان

مسائل سخت‌افزاری مدارس فارس باید تا پایان سال 1404 حل شود

اهدای عضو یک شهروند اهل ساوه در رشت

ثبت 262 میلیون تردد نوروزی در کشور/ تلفات حوادث جاده‌ای در نوروز 1402 کاهش یافته است

سرعت زیاد و عدم رعایت حق‌تقدم از عوامل 65درصد تصادفات است

علت 65 درصد تصادفات نوروزی از زبان سردار رادان

علت 65 درصد تصادفات نوروزی از زبان سردار رادان/ رانندگان مراقب خستگی و خواب آلودگی باشند

نمایش تولیدات جامعه هدف بهزیستی در شیراز

اعضای کودک اهل بندرعباس اهدا شد

«آبشار خور»؛ عظمت و شگفتی در البرز

سرعت زیاد و رعایت نکردن حق‌تقدم جزو عوامل 65 درصد تصادفات است

بازداشت قاچاقچی ارز در شیراز

سامانه 137 مسافران در شیراز را هدایت می‌کند

کشف بیش از 300 کیلوگرم موادمخدر در فارس

هواشناسی برای کدام استان‌ها هشدار سیل صادر کرد؟

بارش باران و تگرگ در روستای چاهملک خور وبیابانک + فیلم

بازدید 920 هزار گردشگر از اماکن تاریخی فرهنگی فارس

پُر بازدید‌های هفتم فروردین خبرگزاری صدا و سیمای فارس

سال نو بچه مسجدی های کانون ‌«منتظران نور» با اردوی جهادی رقم خورد

خدمات‌رسانی کتابخانه‌های عمومی فارس در تعطیلات نوروز

عکس خاص از این روز‌های شیراز که بسیار دیده شد

حضور چشمگیر مردم در ویژه برنامه‌های عیدانه در 7 پهنه تهران

2220 بسته مواد غذایی میان خانواده های کم بضاعت گراش توزیع شد

آغاز نوبت دهی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان

هواشناسی برای کدام استان‌ها هشدار سیل صادر کرد؟/ مردم در حاشیه رودخانه‌‌ها اتراق نکنند

الو 137؟ / ثبت بیش از 3000 تماس با سامانه ارتباطات مردمی شهرداری شیراز

ببینید | بارش 20 سانتیمتری برف در استان فارس

بوستان ملت میزبان شهروندان و گردشگران در بهار 1402

تنوع گردشگری و اطلاع‌رسانی از ویژگی‌های مهم نوروز 1402 در تهران

نمایش آداب و رسوم عشایر فارس در نوروز گاهها

مشکل بی آبی سالکو با برنامه ریزی منطقه ویژه لامرد حل شده است+فیلم

ورود فرمانده فراجا به شیراز

موزه هفت‌چنار، پایگاه اصلی گردشگری نوروزی در منطقه 10

سال 1402 پایان تشنه کامی ساحل‌نشینان خلیج فارس

روایت رازهای سر به مهر تاریخ در «شبی با موزه»

ضرورت حمایت از هنرمندان صنایع دستی داراب/ زمینه عرضه و فروش محصولات کارآفرینان حوزه صنایع‌دستی فراهم شود

نوروز فرصتی بسیارخوب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران است

دیدار نوروزی با کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران

جان باختن یک بیمار مبتلا به کرونا در فارس

مازیار لرستانی: اسیر جسمی بودم که مال من نبود

پدر شهیدان والامقام «حاتمی» در شهرستان ملایر دعوت حق را لبیک گفت

جانباز 70 درصد «عظیمی طسوجی» به یاران شهیدش پیوست

پدر شهیدان والامقام «شیرمحمدی» به لقاء الله پیوست