پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس کمیسیون محرومیت زدایی شورای اسلامی شهر شیراز:

زمینه توانمندسازی جامعه در محلات محروم شیراز فراهم شود فرهنگي

زمینه توانمندسازی جامعه در محلات محروم شیراز فراهم شود
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- رئیس کمیسیون محرومیت زدایی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای از بین بردن محرومیت در محلات شیراز بایستی زمینه توانمند سازی افراد در جامعه فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، سیده مریم حسینی ظهر سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به تنهایی نمیتوان غبار محرومیت را از چهره جامعه شست، بیان کرد: نمیتوان انتظار داشتکه یک دستگاه به تنهایی بتواند زمینه از بین بردن محرومیت در شیراز را برعهده بگیرد و از این آزمون سر بلند بیرون بیایید از این رو باید هم افزایی میان دستگاه های مختلف در این بخش ایجاد گردد.
رئیس کمیسیون محرومیت زدایی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در راستای از بین بردن محرومیت در محلات شیراز بایستی زمینه توانمند سازی افراد در جامعه فراهم گردد تا بتوان با بهره گیری از این اشخاص زمینه حل مشکل محرومیت در مناطی که آنان زندگی می کنند را فراهم کرد.
حسینی اضافه کرد: توانمندسازی موجب عدالت اجتماعی می شود و توانمندسازی سرپرست خانواده موجب بهبود وضعیت معیشتی خانواده می شود از این رو ارتقای سلامت جامعه را در پی دارد و مهمترین وظیفه دستگاه ها این است که در راستای توانمندسازی تمام اقشار جامعه تلاش کنند.
به اعتقاد این عضو شورای شهر شیراز اگر جامعه دارای شهروند هایی توانمند باشد می توان از آنان برای توسعه یافتگی شهری نیز استفاده نمود تا جامعه و کشور در مسیر توسعه قرار بگیرد.
وی افزود: با توجه به مناطق کمتر توسعه یافته در شیراز و وجود انسان هایی توانمند در این مناطق میتوان از این سرمایه انسانی در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه بهره برداری کرد لازم به ذکر است که این مهم زمانی رخ خواهد داد که افراد توانمند سازی شده و از ظرفیت های انان بهترین استفاده صورت بگیرد.
وی افزود: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اولویت کمیته حاشیه نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر شیراز قرار دارد و با بررسی وضعیت زنان سرپرست خانوار بر توجه به امور اخلاقی و اجتماعی هم در این حوزه تاکید ویژه داریم.
این عضو شورای شهر از انعقاد تفاهم نامه های مختلفی میان شورای اسلامی شهر شیراز و دستگاه های متولی برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار خبر داد و بیان کرد: پس از انعقاد این تفاهم نامه ها شاهد هستیم که دستگاه های اجرایی اقدامات خووبی برای رفع این معضل شهر و توسعه یافتگی زنان سرپرست خانوار انجام داده اند.

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/294682/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.