پیام فارس

آخرين مطالب

در نود و دومین جلسه شورای شهر تهران مطرح شد؛

از تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی تا تقدیر از خدمات ارائه شده مدیریت شهری در ایام اربعین شهرداری تهران

از تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی تا تقدیر از خدمات ارائه شده مدیریت شهری در ایام اربعین
  بزرگنمايي:

پیام فارس - اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نود و دومین جلسه شورا به مواردی همچون تقدیر از شهرداری تهران در ارائه خدمات به زائران اربعین، درگذشت مهسا امینی، تشکیل ستاد بازگشایی مدارس، تشکیل سازمانی برای زائران اربعین و دقت در تصمیمات کمیسیون ماده پنج اشاره کردند.

به گزارش خبرنگار شهر ، مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در نود و دومین جلسه شورا با اشاره به وجود 129 ساختمان ناایمن در تهران از لحاظ خطر آتش سوزی و الزام شهرداری نسبت به ایجاد سامانه پایش ساختمان ها در برابر خطر آتش سوزی اظهار کرد: شهرداران مناطق 22 گانه باید نسبت به این موضوع اقدام کنند. طبق گزارشات سازمان آتش نشانی علیرغم پیگیری های مکرر و ورود قوه قضاییه به موضوع، روند بررسی و رفع خطر بسیار کند است.
وی افزود: از شهردار تهران انتظار می رود با تأکید ویژه از طریق شهرداران مناطق نسبت به ایمن سازی این ساختمان ها اقدام لازم را انجام دهد، چرا که در صورت بروز حوادثی از جمله حادثه ساختمان پلاسکو تبعات جبران ناپذیری شامل حال مدیریت شهری تهران خواهد شد.
اجازه نمی‌دهیم به آیین ما تعرض شود
علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از شهرداری تهران و همچنین نیروی انتظامی برای حضور در مرزهای ایران و شهرهای عراق اظهار کرد: اگر این حضور نبود، قطعا نمی شد تردد این میزان زائر را مدیریت کرد.
وی با اشاره به درگذشت مرحوم مهسا امینی اظهار کرد: این اتفاق اولین بار نبود و آخرین بار نیز نخواهد بود؛ درگذشت این دختر جوان مستمسکی برای دشمنان بود که به آیین ما تعرض داشته باشند. مشخص است که این اتفاقات در روزهای اخیر در تهران از کجا ریشه و خط می گیرد.
نادعلی با بیان اینکه ما ملت امام حسینیم و در برابر آنچه که به موازین ما آسیب می زند ایستاده ایم، یادآور شد: بهتر است از حرف های وحدت شکن خودداری شود، چرا که اگر اشتباهی صورت گرفته باشد، برخورد خواهند کرد.
لزوم تشکیل ستاد بازگشایی مدارس در شهرداری با حضور دستگاه‌های متولی
زهرا شمس احسان عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی خاطرنشان کرد: عدم زمان بندی سازمانی باعث بلاتکلیفی خانواده ها برای سرویس مدارس فرزندان خود شده است.
وی همچنین تصریح کرد: برنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان به شورا منتقل شده و باید شهرداری نسبت به ستاد تشکیلاتی بازگشایی مدارس با حضور دستگاه های متولی اقدام کند و تصمیمات اجرایی و عملیاتی لازم را اتخاذ کند.
تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی
مهدی چمران رئیس شورا نیز با بیان اینکه امسال ترافیک شدیدی را در زمان بازگشایی مدارس شاهد خواهیم بود، گفت: حضوری شدن مدارس سبب خواهد شد که مردم استفاده بیشتری از وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشند. آن میزان دستگاه اتوبوس که باید اضافه می شد و آرزوی ما بود، محقق نشد اما قراردادهایی منعقد شد و امیدواریم هرچه سریعتر دستگاه هایی که قرارداد آن منعقد شده، وارد ناوگان شوند.
وی تأکید کرد: امیدواریم تعداد زیادی از واگن هایی که در دست تعمیر و اورهال هستند، تا پایان سال وارد سیستم حمل و نقل عمومی شوند. تلاش ها صورت گرفته اما آنچه که می خواستیم انجام شود، هنوز انجام نشده است. در حوزه مترو دو سال زمان می برد که واگن جدیدی ساخته و خریداری شود اما در هر صورت امیدواریم با اقدامات پیش بینی شده شاهد ترافیک روان تری در روزهای نخستین سال تحصیلی باشیم.
چمران ابراز امیدواری کرد که انبارهای خالی که به شهرداری واگذار شده بود از قطعات یدکی پر شود و بتوانیم شاهد اورهال واگن های قطار باشیم.
کمک به خانواده‌های دارای فرزندان استثنایی برای سرویس مدارس برقرار شود
حبیب کاشانی خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن قدردانی از مناطق شهرداری برای حضور در مرزهای کشور و شهرهای عراق همزمان با ایام اربعین گفت: به خانواده مرحوم مهسا امینی تسلیت می گویم؛ حرف های گفتنی در این زمینه گفته شده است.
وی با بیان اینکه در سالهای گذشته به خانواده های کودکان استثنایی که از لحاظ مالی وضعیت خوبی نداشتند برای سرویس مدارس کمک می شد، خاطرنشان کرد: اگر این سرویس ها برقرار نشود کودکان امکان حضور در مدارس را نخواهند داشت لذا درخواست ما این است که کمک به خانواده های این افراد برقرار شود.ق
تقدیر از خدمات شهرداری تهران در حماسه اربعین
ناصر امانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از خدمات شهرداری تهران در حماسه اربعین یادآور شد: تذکر من در خصوص کمیسیون ماده پنج است؛ برطرف کردن مغایرت ها و مشکلات هنگام اجرا در طرح جامع و طرح های تفصیلی و تسهیل طرح های موضعی و موضوعی در طرح جامع تهران یکی از وظایف این کمیسیون است و قرار بود تمام این طرح ها تهیه و به تصویب کمیسیون برسد.
وی افزود: یکی از فعالیت های اصلی در دوره چهارم تهیه طرح های موضوعی و موضعی بود و من هنوز نمی دانم که تکلیف این طرح ها در دوره پنجم به کجا رسیده است؟
این عضو شورا با بیان اینکه اگر اجزای طرح ها حذف شوند، ساختار طرح جامع تغییر خواهد کرد و شهر با آسیب مواجه خواهد شد، گفت: باید با بازنگری جامع، محل و دلیل مشکل مشخص شود و با دیدگاه کلی نسبت به اصلاح آن اقدام لازم صورت بگیرد.
امانی همچنین تصریح کرد: اجزای تشکیل دهنده یک جامعه بر یکدیگر اثرگذار هستند و هرگونه افزایش و بار بیش از ظرفیت در کالبد شهر که افزایش جمعیت شهر را به دنبال داشته باشد بر ترافیک، حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا و سبک زندگی شهروندان اثرگذار خواهد بود. اگر این دوره نیز بتوانیم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم، در کنار افزایش جمعیت و تقاضای سفر، وضعیت ترافیک عملا سنگین خواهد ماند.
تامین هزینه احداث تونل مشترک تأسیسات شهری از سوی وزارت کشور در منطقه 22
نرجس سلیمانی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه از دست دادن جان میهمان عزیز شهرمان را تسلیت می گوییم و منتظر گزارشات لازم از سوی نهادهای مرتبط هستیم، گفت: طبق قانون باید هزینه احداث تونل مشترک تأسیسات شهری از سوی وزارت کشور در منطقه 22 تأمین شود.
وی با بیان اینکه بر اساس گزارش شهردار تهران نصب تابلوهای روزشمار در پروژه های عمرانی شهر اقتصادی و مقرون به صرفه نیست، تصریح کرد: با توجه به این موضوع پیشنهاد می شود 22 میدان در مناطق 22 گانه برای نصب تابلوی روزشمار با ظرفیت معرفی 10 پروژه برتر مورد بهره برداری قرار بگیرد که می تواند مورد مطالعه قرار بگیرد و بین مناطق رقابت ایجاد کند.
گزارش آسیب‌شناسی اربعین ارائه شود
سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا با اشاره به برگزاری حماسه بزرگ اربعین گفت: هر سال می بینیم که کشور عربستان با آن حجم از سرمایه میزبان سه میلیون نفر می شود و بازهم گرفتاری و مشکل دارد اما کشور عراق میزبان شایسته ای بود و از مردم و دولت عراق که اجازه ندادند برخی موضوعات داخلی، حماسه اربعین را تحت الشعاع قرار دهد، تشکر می کنیم.
وی ادامه داد: آسیب شناسی باید از سوی شهرداری در خصوص حماسه اربعین صورت بگیرد و گزارش را به شورا نیز ارائه دهد تا بتوانیم خدمات را در سال های آینده بهتر از قبل ارائه دهیم. با این وجود از خدمات ارائه شده تقدیر می کنیم.
لزوم تشکیل سازمان اربعین در کشور
سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از نیروهای شهرداری به ویژه پاکبانان برای خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: از تلاش های شهرداری های مناطق و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز تقدیر می کنیم. باید در این خصوص در کشور قرارگاهی تشکیل شود و این ضرورت احساس می شود که شهرداری با توجه به توان موجود، برگزاری این قرارگاه را عهده دار شود.
وی افزود: سازمان حج و زیارت برای تعداد 30 تا 40 هزار نفری که به حج اعزام می شوند، تشکیل شده اما امسال شاهد این بودیم که میلیون ها زائر به عراق اعزام شدند؛ لذا پیشنهاد می شود سازمانی برای مدیریت این حجم از زائران اربعین تشکیل شود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/277615/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کاهش 97 درصدی آتش سوزی در منابع طبیعی استان فارس

کمرنگی کرونا در استان فارس/ ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

تلاش برای تقویت مالی موسسات قرآنی کشور

آغاز پویش "سرطان پستان" در فارس

شورائیان استان فارس به قانون درآمد پایدار توجه کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: هفته گرامیداشت دفاع مقدس زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت است

عکس/ تیتر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه 10 مهر

قیمت خودرو 10 مهر 1401 / قیمت سمند و قیمت رانا صعودی شد

برگزاری رویداد «ایران و گردشگری خوراک در سده نو» در ششمین روز از هفته گردشگری

برنامه بازی‌های مهم فوتبال اروپا و جهان ‌یکشنبه 10 مهر+جدول

امام جمعه اهل سنت فارس: هوشیار باشیم که آب به آسیاب دشمن نریزیم

صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه 10 مهر ماه

تاکید مدیرکل صداوسیمای فارس بر برجسته کردن ظرفیت‌های علمی، هنری، فرهنگی و دینی فارس

ورزشکار بجنوردی، مقام سوم لیگ برتر پاورلیفتینگ کشور را کسب کرد

برخورد مرحوم فلسفی با تذکر فردی برای رعایت حجاب

حمایت از ظرفیت نخبگان در شرکت‌های دانش بنیان

نوجوانان با پرواز چارتر راهی قرقیزستان شد

برگزاری مزایده سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران تا 12 مهر

خسارت زدن به اتوبوس‌ها به اقتصاد شهری ضربه می‌زند/ تاثیر نه چندان محسوس شناورسازی ساعت کاری بر ترافیک پایتخت

فال ابجد روزانه یکشنبه 10 مهر 1401

قیمت سکه پارسیان تا پیش از امروز 10 مهر

اوقات شرعی اهواز طی 10 مهر ماه 1401 / 6 ماه ربیع الاول

اوقات شرعی آبادان و خرمشهر طی 10 مهر ماه 1401 / 6 ماه ربیع الاول

فارس من| آخرین خبرها از وام اربعین/ 700 هزار نفر متقاضی تسهیلات اربعین هستند

فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز یکشنبه 10 مهر

صفحه نخست روزنامه‌ها - یکشنبه 10 مهر

قیمت انواع حبوبات شنبه 9 مهر 1401

عرض اندام قرض الحسنه در بانک مهر ایران

استوری غم انگیز پدر سما جهانباز / تا یک ماه خبری از دخترم نشود خودکشی می کنم

آمار کرونا قم 9 مهر؛ بدون فوتی و 5 ابتلای جدید

مدارس زاهدان یکشنبه 10 مهر 1401 تعطیل شدند

برگزاری اردوی انتخابی تیم ملی ریکرو از 16 مهر

شوراهای اسلامی استان فارس قانون درآمد پایدار را با جدیت مطالعه و پیگیری کنند

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان لرستان 9 مهر 1401

رشد 400 درصدی گردشگری سلامت در فارس/ مردم در اجرای 85 پروژه بازسازی حرم‌های مطهر مشارکت کردند

دلار امروز چند شد؟ | جدیدترین تغییرات قیمتی دلار و یورو ؛ 9 مهر 1401

مشکلات واحدهای گردشگری فارس از طریق پنجره واحد بررسی می‌شود

آمار واکسیناسیون کرونا ایران؛ 9 مهر

آمار کرونا ایران 9 مهر؛ 3 فوتی و 538 ابتلای جدید

خشکاندن باغات برای رسیدن به درآمدهای نجومی | مافیایی که حکم تخریب برایشان اجرا نمی‌شود | ضبط باغاتی که توسط مالکان خشک می‌شوند

آمار کرونا در ایران 9 مهر 1401/ شناسایی 538 بیمار و 3 فوتی جدید

آمار فوتی‌های کرونا امروز شنبه 9 مهر 1401

وضعیت کرونایی 16 شهرستان فارس آبی شد

ناحیه صنعتی انجیره مرودشت در گرداب مشکلات گوناگون، رمقی برای تولید ندارد

فارس: برگزاری اعتراضات در برخی دانشگاه ها

اعلام برنامه هفته پنجم تا هفتم سوپر لیگ فوتسال بانوان

فارس من| سلبریتی‌های حامی فتنه را از سینما و تلویزیون محروم کنید/ پویشی در محکومیت سلبریتی‌های هنجارشکن

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه ها / بعضا شعارهای تندی سر می‌دهند / تجمع در حوالی میدان انقلاب / برخی افراد بازداشت شدند

شهادت یک بسیجی اهل‌سنت در زاهدان

قانون درآمد پایدار در شورا‌ها به جای بایگانی پیگیری شود