پیام فارس

آخرين مطالب

در نود و دومین جلسه شورای شهر تهران مطرح شد؛

از تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی تا تقدیر از خدمات ارائه شده مدیریت شهری در ایام اربعین شهرداری تهران

از تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی تا تقدیر از خدمات ارائه شده مدیریت شهری در ایام اربعین
  بزرگنمايي:

پیام فارس - اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نود و دومین جلسه شورا به مواردی همچون تقدیر از شهرداری تهران در ارائه خدمات به زائران اربعین، درگذشت مهسا امینی، تشکیل ستاد بازگشایی مدارس، تشکیل سازمانی برای زائران اربعین و دقت در تصمیمات کمیسیون ماده پنج اشاره کردند.

به گزارش خبرنگار شهر ، مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در نود و دومین جلسه شورا با اشاره به وجود 129 ساختمان ناایمن در تهران از لحاظ خطر آتش سوزی و الزام شهرداری نسبت به ایجاد سامانه پایش ساختمان ها در برابر خطر آتش سوزی اظهار کرد: شهرداران مناطق 22 گانه باید نسبت به این موضوع اقدام کنند. طبق گزارشات سازمان آتش نشانی علیرغم پیگیری های مکرر و ورود قوه قضاییه به موضوع، روند بررسی و رفع خطر بسیار کند است.
وی افزود: از شهردار تهران انتظار می رود با تأکید ویژه از طریق شهرداران مناطق نسبت به ایمن سازی این ساختمان ها اقدام لازم را انجام دهد، چرا که در صورت بروز حوادثی از جمله حادثه ساختمان پلاسکو تبعات جبران ناپذیری شامل حال مدیریت شهری تهران خواهد شد.
اجازه نمی‌دهیم به آیین ما تعرض شود
علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از شهرداری تهران و همچنین نیروی انتظامی برای حضور در مرزهای ایران و شهرهای عراق اظهار کرد: اگر این حضور نبود، قطعا نمی شد تردد این میزان زائر را مدیریت کرد.
وی با اشاره به درگذشت مرحوم مهسا امینی اظهار کرد: این اتفاق اولین بار نبود و آخرین بار نیز نخواهد بود؛ درگذشت این دختر جوان مستمسکی برای دشمنان بود که به آیین ما تعرض داشته باشند. مشخص است که این اتفاقات در روزهای اخیر در تهران از کجا ریشه و خط می گیرد.
نادعلی با بیان اینکه ما ملت امام حسینیم و در برابر آنچه که به موازین ما آسیب می زند ایستاده ایم، یادآور شد: بهتر است از حرف های وحدت شکن خودداری شود، چرا که اگر اشتباهی صورت گرفته باشد، برخورد خواهند کرد.
لزوم تشکیل ستاد بازگشایی مدارس در شهرداری با حضور دستگاه‌های متولی
زهرا شمس احسان عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی خاطرنشان کرد: عدم زمان بندی سازمانی باعث بلاتکلیفی خانواده ها برای سرویس مدارس فرزندان خود شده است.
وی همچنین تصریح کرد: برنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان به شورا منتقل شده و باید شهرداری نسبت به ستاد تشکیلاتی بازگشایی مدارس با حضور دستگاه های متولی اقدام کند و تصمیمات اجرایی و عملیاتی لازم را اتخاذ کند.
تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی
مهدی چمران رئیس شورا نیز با بیان اینکه امسال ترافیک شدیدی را در زمان بازگشایی مدارس شاهد خواهیم بود، گفت: حضوری شدن مدارس سبب خواهد شد که مردم استفاده بیشتری از وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشند. آن میزان دستگاه اتوبوس که باید اضافه می شد و آرزوی ما بود، محقق نشد اما قراردادهایی منعقد شد و امیدواریم هرچه سریعتر دستگاه هایی که قرارداد آن منعقد شده، وارد ناوگان شوند.
وی تأکید کرد: امیدواریم تعداد زیادی از واگن هایی که در دست تعمیر و اورهال هستند، تا پایان سال وارد سیستم حمل و نقل عمومی شوند. تلاش ها صورت گرفته اما آنچه که می خواستیم انجام شود، هنوز انجام نشده است. در حوزه مترو دو سال زمان می برد که واگن جدیدی ساخته و خریداری شود اما در هر صورت امیدواریم با اقدامات پیش بینی شده شاهد ترافیک روان تری در روزهای نخستین سال تحصیلی باشیم.
چمران ابراز امیدواری کرد که انبارهای خالی که به شهرداری واگذار شده بود از قطعات یدکی پر شود و بتوانیم شاهد اورهال واگن های قطار باشیم.
کمک به خانواده‌های دارای فرزندان استثنایی برای سرویس مدارس برقرار شود
حبیب کاشانی خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن قدردانی از مناطق شهرداری برای حضور در مرزهای کشور و شهرهای عراق همزمان با ایام اربعین گفت: به خانواده مرحوم مهسا امینی تسلیت می گویم؛ حرف های گفتنی در این زمینه گفته شده است.
وی با بیان اینکه در سالهای گذشته به خانواده های کودکان استثنایی که از لحاظ مالی وضعیت خوبی نداشتند برای سرویس مدارس کمک می شد، خاطرنشان کرد: اگر این سرویس ها برقرار نشود کودکان امکان حضور در مدارس را نخواهند داشت لذا درخواست ما این است که کمک به خانواده های این افراد برقرار شود.ق
تقدیر از خدمات شهرداری تهران در حماسه اربعین
ناصر امانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از خدمات شهرداری تهران در حماسه اربعین یادآور شد: تذکر من در خصوص کمیسیون ماده پنج است؛ برطرف کردن مغایرت ها و مشکلات هنگام اجرا در طرح جامع و طرح های تفصیلی و تسهیل طرح های موضعی و موضوعی در طرح جامع تهران یکی از وظایف این کمیسیون است و قرار بود تمام این طرح ها تهیه و به تصویب کمیسیون برسد.
وی افزود: یکی از فعالیت های اصلی در دوره چهارم تهیه طرح های موضوعی و موضعی بود و من هنوز نمی دانم که تکلیف این طرح ها در دوره پنجم به کجا رسیده است؟
این عضو شورا با بیان اینکه اگر اجزای طرح ها حذف شوند، ساختار طرح جامع تغییر خواهد کرد و شهر با آسیب مواجه خواهد شد، گفت: باید با بازنگری جامع، محل و دلیل مشکل مشخص شود و با دیدگاه کلی نسبت به اصلاح آن اقدام لازم صورت بگیرد.
امانی همچنین تصریح کرد: اجزای تشکیل دهنده یک جامعه بر یکدیگر اثرگذار هستند و هرگونه افزایش و بار بیش از ظرفیت در کالبد شهر که افزایش جمعیت شهر را به دنبال داشته باشد بر ترافیک، حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا و سبک زندگی شهروندان اثرگذار خواهد بود. اگر این دوره نیز بتوانیم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم، در کنار افزایش جمعیت و تقاضای سفر، وضعیت ترافیک عملا سنگین خواهد ماند.
تامین هزینه احداث تونل مشترک تأسیسات شهری از سوی وزارت کشور در منطقه 22
نرجس سلیمانی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه از دست دادن جان میهمان عزیز شهرمان را تسلیت می گوییم و منتظر گزارشات لازم از سوی نهادهای مرتبط هستیم، گفت: طبق قانون باید هزینه احداث تونل مشترک تأسیسات شهری از سوی وزارت کشور در منطقه 22 تأمین شود.
وی با بیان اینکه بر اساس گزارش شهردار تهران نصب تابلوهای روزشمار در پروژه های عمرانی شهر اقتصادی و مقرون به صرفه نیست، تصریح کرد: با توجه به این موضوع پیشنهاد می شود 22 میدان در مناطق 22 گانه برای نصب تابلوی روزشمار با ظرفیت معرفی 10 پروژه برتر مورد بهره برداری قرار بگیرد که می تواند مورد مطالعه قرار بگیرد و بین مناطق رقابت ایجاد کند.
گزارش آسیب‌شناسی اربعین ارائه شود
سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا با اشاره به برگزاری حماسه بزرگ اربعین گفت: هر سال می بینیم که کشور عربستان با آن حجم از سرمایه میزبان سه میلیون نفر می شود و بازهم گرفتاری و مشکل دارد اما کشور عراق میزبان شایسته ای بود و از مردم و دولت عراق که اجازه ندادند برخی موضوعات داخلی، حماسه اربعین را تحت الشعاع قرار دهد، تشکر می کنیم.
وی ادامه داد: آسیب شناسی باید از سوی شهرداری در خصوص حماسه اربعین صورت بگیرد و گزارش را به شورا نیز ارائه دهد تا بتوانیم خدمات را در سال های آینده بهتر از قبل ارائه دهیم. با این وجود از خدمات ارائه شده تقدیر می کنیم.
لزوم تشکیل سازمان اربعین در کشور
سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از نیروهای شهرداری به ویژه پاکبانان برای خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: از تلاش های شهرداری های مناطق و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز تقدیر می کنیم. باید در این خصوص در کشور قرارگاهی تشکیل شود و این ضرورت احساس می شود که شهرداری با توجه به توان موجود، برگزاری این قرارگاه را عهده دار شود.
وی افزود: سازمان حج و زیارت برای تعداد 30 تا 40 هزار نفری که به حج اعزام می شوند، تشکیل شده اما امسال شاهد این بودیم که میلیون ها زائر به عراق اعزام شدند؛ لذا پیشنهاد می شود سازمانی برای مدیریت این حجم از زائران اربعین تشکیل شود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/277615/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شهید هاشمی، شهید امنیت و وحدت است

6 هزار شهید اهل سنت در کردستان جان خود را برای حفظ کیان کشور فدا کردند

رئیس جدید دانشگاه آزاد بوشهر منصوب شد

حلقه اتحاد و دست اخوت تشیع و اهل تسنن در بوشهر

دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی نوایِ مهر(ایثار) فردا آغاز می‌شود

فراخوان شادی؛ از کردستان تا گلستان

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر تغییر کرد

زیرساخت‌های گردشگری فارس تقویت شوند

100 هزار واحد مسکونی مهر در دولت سیزدهم تحویل مردم شده است

برگزاری ویژه برنامه‌های هفته سالمند در منطقه 10

فیلم پیروزی آذرنگ بر حریف کره‌ای و کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی

لیگ یک /فرار بزرگ از باخت در دربی

قطع گاز مشترکان آستارا حین حفاری آبفا

لیگ دسته اول فوتبال| ادامه روزهای تلخ مس کرمان با شکستی خانگی

برگزیدگان دومین آیین مهر سینمای ایران در قم تجلیل شدند

ساخت مجموعه پادکست «مهر و خون» در کنگان آغاز شد

شهردار تهران درگذشت عبدالصالح جعفری از ادوار جنبش دانشجویی را تسلیت گفت

هفته وحدت تعبیر مدبرانه امام خمینی(ع) به تاسی از کتاب وحی

ویژه برنامه‌های فرهنگی برای افراد دارای معلولیت شنوایی در منطقه 9

سینما منحصر به تهران نیست

فارس: لغو دیدار سپاهان - الاتحاد با ادعای واهی

پیامبر رحمت؛ واژه‌ای زیبنده برای پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع)

جدایی انسان‌ها از قرآن و اهل بیت (ع) مهمترین رویکرد دشمن است

ترک ورزشگاه توسط تیم عربستانی و لغو دیدار سپاهان - الاتحاد با ادعای واهی

فارس: لغو دیدار سپاهان - الاتحاد با ادعای واهی/ باشگاه سپاهان:‌ بازی با تصمیم داور لغو شد/ شکایت می کنیم

مرحله مقدماتی مسابقات قرآن و عترت بسیج در فارس پایان یافت

شهید هاشمی نمونه مجسم وحدت بین ملت ایران است/ اهل سنت شهدای زیادی برای وحدت جهان اسلام تقدیم کردند

اعزام 8 پیرغلام فارس به همایش پیرغلامان حسینی در گیلان

تقریب، منحصر به حوزه الهیات شده است / اگر تقریب را وارد جامعه نکنیم باید منتظر داعش دیگری باشیم! / انتصاب یک فرد اهل سنت به عنوان رایزن فرهنگی ایران

نفت مسجدسلیمان در دقیقه 95 برد را از دست داد!

تجلیل از یک عمر حاج «مهدی معانی» پیرغلام حسینی

8 معبر به نام شهدای دارالمؤمنین تهران مزین می‌شود

صدور شناسه ایمنی برای 2600 واحد صنعتی در سطح شهرک‌های صنعتی فارس

شست و شوی حرم امام حسین(ع) پس ماه‌ها حزن و اندوه+فیلم

علما و متنفذین شیعه و اهل سنت پرچمداران جهاد تبیین هستند

رضایتمندی عمومی از عملکرد مسئولان یکی از سرمایه های هر مسئول قضایی است

ایستگاه حمل و نقل عمومی لپویی راه‌اندازی شده است

کارت گردشگری اکو پارک عباس‌آباد رونمایی شد

از موکب‌داران و خادمان پیاده‌روی اربعین حسینی در شهرری تجلیل شد

پایش و ارزیابی مسیل‌ها و قنوات با لایروبی کانال‌ها و حوضچه‌های رسوب‌گیر در منطقه 19 تهران انجام شد

سپیده رشنو در جلسه دادگاه حضور نیافت

کرمانشاه جلوه زیبایی از همزیستی، وحدت و یکپارچگی مذاهب اسلامی است

معاون بنیاد شهید: آثار جشنواره موسیقی «نوای مهر» به شهدای لرستان تقدیم شد

مدیریت متصرفی در موقوفات یک کار موقتی باشد

سیزدهمین دوره از مسابقات اوپن کومیته قهرمانی نینجوتسو (نینجا) در شیراز برگزار شد

از چین تا کیش؛ بدون توقف

کشف محموله اتصالات صنعتی قاچاق در ساوجبلاغ

علمای شیعه و سنی، عدالت و عقلانیت را مبنا قرار دهند

راه‌اندازی باغات بانوان با عنوان « مهربانو» در شیراز

نشست خبری دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر برگزار شد