پیام فارس

آخرين مطالب

درآمد دولت می بایست صرف توسعه زیرساخت‌ها شود سياسي

درآمد دولت می بایست صرف توسعه زیرساخت‌ها شود
  بزرگنمايي:

پیام فارس- دکتر اسماعیل محبی‌پور در مراسم سالروز آزادی خرمشهر در مسجد رامجرد بر لزوم ضرورت توجه به وضعیت زیربنایی و زیرساختی کشور تاکید کرد و گفت: ما باید از مرحله دشوار اقتصادی که با آن روبه‌رو هستیم عبور کنیم.

وی با اشاره به اینکه اوضاع زیربنایی و زیرساختی کشور دچار مشکل است، گفت: جای سوال دارد که در ده سال گذشته وضعیت جاده‌ها چه تغییری کرده است؟ زیرساخت‌ آب، برق و گاز با چه تغییراتی رو به رو شده است؟ اگر مشکلات کشور در این بخش‌ها برطرف نشده به این دلیل است که به جای اختصاص دادن درآمدها به حل این معضلات، مُسکن تزریق کردیم.

محبی‌پور اضافه کرد: در حال حاضر با بالا رفتن جمعیت و افزایش تعداد شهرها با مشکل کمبود انرژی برق مواجه شده‌ایم. یکی از دلایل مهم کمبود برق این است که سرمایه‌گذاری لازم برای توسعه نیروگاه‌ها انجام نشده است.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات باید به دنبال ایجاد و توسعه فضای زیرساختی برویم، گفت: در دولتی که فرمول یارانه‌ها تغییر کرده است شاهد اتفاقات خوبی هستیم. هرچند رانت و فساد اجازه نمی‌دهد یارانه‌ای که از نفت و درآمد ملی است در اختیار همه مرد قرار بگیرد اما قطعا با سیاست‌هایی که دولت در پیش گرفته این مشکل برطرف می‌شود.

وضعیت بحرانی تأمین غذا در جهان 

محبی‌پور با اعتقاد به اینکه وضعیت آب و هوا و شرایط تأمین غذایی در جهان با بحران مواجه شده است، گفت: امروز کشورهای جهان در حال ذخیره‌سازی موادغذایی موردنیاز خود هستند و کشور هندوستان به عنوان ده کشور اول تولید و صادرکننده گندم جهان هفته گذشته اعلام کرد که امسال صادرات گندم از هندوستان متوقف خواهد شد. 

وی افزود: جنگ روسیه و اوکراین سی درصد غلات و دانه‌های روغنی جهان را گرفت و از گردونه خارج کرد. لذا کشورهای مختلف خود را برای مدیریت منابع غذایی آماده کرده‌اند و کشور ایران هم باید آمادگی لازم در این زمینه را داشته باشد.

محبی‌پور به مشکل کمبود آرد و اتخاذ سیاست‌های دولت در این زمینه اشاره کرد و گفت: هفته گذشته قیمت آرد و گندم در برخی کشورهای همسایه که از آرد قاچاق کشور ایران استفاده می‌کردند سه برابر شده است. این قصه برای سایر اقلام هم وجود دارد.

وی ابراز کرد:‌ از دو هفته گذشته تاکنون هر روز ساعت 7 صبح بلااستثنا جلساتی با حضور مدیران کل دستگاه‌های نظارتی و بازرسی برای نظارت بر بازار فارس در استانداری تشکیل می‌شود و خوشبختانه با نظارت‌هایی که انجام شده در مقایسه با بسیاری از استان‌ها شاهد فضای آرامتری در بازار هستیم.

محبی‌پور گفت: در حال حاضر اقلام و کالاهای اساسی هرچند که با افزایش قیمت روبه رو شدند اما در بازار فارس به اندازه کافی موجود هستند و با کمبودی در این زمینه روبه رو نیستیم که این امر ناشی از تلاش و مطالبه‌گری مدیران دستگاه‌های دولت بوده است.

معاون استاندار فارس اضافه کرد: این کار را همراه و همگام و در میان مردم دنبال می‌کنیم و می‌طلبد که مردم هم با صبوری کردن و رعایت برخی از نکات ما را در این مسیر یاری برسانند. در واقع در مواردی مانند کمبود برق و آب نیاز به صرفه‌جویی و همراهی مردم برای مصرف بهینه انرژی دارد.

نقش شهرستان مرودشت در دوران دفاع مقدس

او با بیان اینکه شهرستان مرودشت در دفاع مقدس حق بزرگی بر گردن مردم استان فارس و ایران دارد، گفت: شهیدان و رزمندگان بزرگ این شهرستان در دفاع مقدس سهم بزرگی از این مسئولیت و رسالت را بر گردن گرفتند و دین خود را به خوبی ادا کردند.

محبی‌پور با اشاره به اینکه ساختار اصلی لشکر سرافراز و پیروز 19 فجر توسط مردم مرودشت مدیریت و فرماندهی شد، گفت:‌شهرستان مرودشت نه تنها در دفاع مقدس بلکه در عرصه‌های مختلفی که انقلاب اسلامی نیاز به حضور و نیروهای بااقتدار، شجاع و دلسوز داشته نقش‌آفرینی کرده است و  امروز هم همچنان شاهد نقش پررنگ مردم این شهرستان در ابعاد مختلف جامعه هستیم.

معاون استاندار فارس بیان داشت: شهرستان مرودشت در عرصه‌هایی که انقلاب اسلامی نیاز به نیروهای مقتدر داشت همواره جلودار بود و این شهرستان حتی در عرصه اقتصاد استان و معیشت مردم هم سهم بزرگی دارد.

وی عنوان کرد: امروز امنیت غذایی مردم استان فارس معطوف به فعالیت‌های اقتصادی با محوریت کشاورزی و دامپروری شهرستان مرودشت است. در واقع مرودشت به عنوان مهمترین شهرستان فارس در حوزه کشاورزی و دامپروری؛ توانسته توانمندی خود را به منصه ظهور رساند.

دفاع مقدس و جهاد تبیین

این مقام مسوول به موضوع دفاع مقدس و مقاومت ملت ایران پرداخت و گفت : چند صباحی از عمر انقلاب اسلامی بیشتر نگذشته بود یعنی از بهمن ماه سال 57 که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید تا شهریور ماه سال 59 به فاصله کمتر از بیست ماه، شیپور جنگ‌ فراگیر برعلیه نظام جمهوری اسلامی توسط مستکبرین و ظالمین جهان‌ به صدا در آمد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: این اتفاق بزرگ باید برای نسل گذشته بازخوانی شود تا به حضور در میدان‌های دفاع مقدس و مقاومت و پشتیبانی نیروهای مقتدر نظام در آن زمان افتخار کنند.

محبی‌پور با بیان اینکه این اتفاقات بایستی برای نسل آینده نیز تبیین شود تا تاریخ دچار انحراف نشود، گفت: انقلاب اسلامی به دنبال خود چند واقعه بزرگ را در جهان رقم زد. مردم مظلوم کشورهای جهان با مشاهده انقلاب اسلامی به این خودباوری رسیدند که می شود بر علیه استبداد حاکم بر کشور قیام کرد.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران توانست اُبهت پوشالی قدرت‌های غرب و شرق عالم را از هم متلاشی کند. دو قدرت بزرگی که پس از جنگ جهانی دوم جهان را به دو بخش تقسیم کرده بودند و عنوان می‌کردند هرکس که با ما نیست نباید باشد و همه باید در زیر بیرق صلح شوروی و یا بیرق پر ستاره آمریکا قرار بگیرند.

این مقام مسئول افزود: انقلاب اسلامی ثابت کرد که این امکان وجود دارد تا بر علیه استبداد حتی با دست خالی اما با اعتقاد مقابله کرد و به پیروزی رسید و می‌توان حیثیت و آبروی کسانی که ظالمانه با مردم برخورد می‌کردند را هم مورد هجمه و حمله قرار دارد.

وی گفت: تقابل بین حق و باطل از زمانی که شیطان قسم خورد انسان را به ورطه گمراهی و نابودی بکشاند آغاز شد و این تقابل بر اساس سند قرآنی ادامه پیدا خواهد کرد.

محبی‌پور ادامه داد: غیر ممکن است در دنیا حق و باطل روبه روی هم قرار نگیرند. نه باطل در مسیر به انحراف کشاندن و ضربه زدن به حق کوتاه خواهد آمد و نه حق می‌تواند از موضع خود عقب‌نشینی کند. لذا حق و باطل همیشه در جهان وجود خواهند داشت.

وی گفت: انقلاب اسلامی جریان حق و انفجار نوری بود که بر دنیای ظلمتی که شیاطین عالم طراحی کرده‌ بودند تابیدن گرفت و این جُرم کمی نبود برای مردم، علما و رهبرانی که این حرکت را سازماندهی کرده بودند. بنابراین پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد آغاز ترورها و فتنه‌ها بودیم.

آغاز جنگ تحمیلی به دلیل به ثمر نرسیدن اهداف دشمنان

محبی‌پور بیان داشت: با به ثمر نرسیدن اهداف دشمن از انجام ترورها و فتنه‌ها جنگ تحمیلی در شهریور ماه سال 1359 آغاز شد. البته جنگ تحمیلی تاریخی قبل از این دارد و شاید بتوان گفت جنگ تحمیلی چهل روز قبل از 31 شهریورماه آغاز شد که درگیری‌های مرزی با تعرض نیروهای متجاوز عراقی شکل گرفت.

وی گفت: اما در 31 شهریور ماه پس از آنکه صدام ملعون متوجه شد امکان نفوذ در حاکمیت اجرایی کشور را ندارد، این امید و اراده جدی را پیدا کرد که جنگ تحمیلی را آغاز کند. 

محبی‌پور عنوان کرد: حرکت ارتش عراق که آغاز شد، خوزستان قهرمان نخستین منطقه‌ای بود که‌ مورد هجمه و حمله دشمن قرار گرفت. نیروهای عراقی از مرزهای منطقه شلمچه وارد کشور ما شدند و آبادان و خرمشهر را به محاصره در آوردند.

وی با بیان اینکه خرمشهر 35 روز در محاصره کامل مقاومت کرد،گفت: استان فارس نیز سهم بزرگی در جنگ تحمیلی داشت و خون‌های بسیاری در این مسیر داده شد اما در آن زمان پس از 35 روز مقاومت، صدام اعلام کرد که خرمشهر توسط ارتش عراق فتح شده است.

معاون استاندار فارس افزود: در آن دوران این فشار روانی به مردم غیرتمند ایرانی وارد شد که ناموسشان در اختیار دشمن قرار گرفته است. صحنه‌هایی در آن زمان ثبت و ضبط شده که در خاطره بسیاری از مردم آن زمان باقی مانده است. تعرض به زنان توسط دشمنان یکی از صحنه‌های تلخ مقابله با دشمن در آن دوران بود. دشمنان ناموس ایرانی را سپر گلوله کرده بودند.

تلاش نتیجه‌بخش برای آزادسازی خرمشهر

وی گفت: 19 ماه خونِ دل خورده شد، تلاش شد تا نهایتا در عملیات « بیت المقدس» که 25 روز به طول انجامید، رزمندگان انقلاب توانستند در ظهر روز سوم خرداد ماه 1361 خرمشهری که خونین شهر شده بود را به آغوش وطن بازگردانند.

محبی‌پور ادامه داد: این گذشته تاریخ را باید گفت تا دشمنان بدانند ملت ایران برای حفظ کشور و اسلام و انقلاب اسلامی زحمات بسیاری کشیده‌اند و به همین دلیل است نسل‌هایی که تلاش بسیاری برای رقم خوردن انقلاب داشته‌اند هنوز هم در برابر دشواری‌ها و سختی‌ها مانند کوه ایستاده‌اند چراکه این انقلاب را مُفت به دست نیاورده‌اند.

وی اضافه کرد: این موضوع باید بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب در قالب جهاد تبیین به نسل‌ها گفته شود که ما چه بوده‌ایم، چه کشیده‌ایم تا این انقلاب رقم بخورد. 

محبی‌پور ادامه داد: عزت، آبرو و سرافرازی انقلاب را از همین مقاومت به دست آورده‌ایم و به همین دلیل روز سوم خرداد روز مقاومت و پیروزی ملت ایران به شمار می‌رود. این گذشته باید چراغ راه آینده شود.

وی اضافه کرد: در تاریخ امکان ندارد که ملت و مردم بدون مقاومت، ایستادگی و صبر سرفراز شوند. در واقع واکنش مردم نسبت به موانع، مشکلات، توطئه‌ها و دشمنی‌ها اهمیت بسیاری دارد. 

معاون استاندار فارس بیان کرد: مردم ایران امروز در حالی که بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد هنوز این مدال افتخار را بر سینه دارند و به همین دلیل است که ما الگوی جهان شده‌ایم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه باید انقلاب را به کشورهای جهان صادر کنیم، گفت: برخی به خیال خام خود فکر کردند که مقصود رهبر از این سخنان اعزام مبلغین به سایر کشورها برای فتح این کشورهاست. در حالی که کار انقلاب اسلامی فتح قلوب است و تا جایی که اجازه داده شد و صدای انقلاب شنیده شد، قلب‌ها فتح شد.

محبی‌پور اضافه کرد: امروز اگر در کشورهای عربی بنای مبارزه با استبداد و استعمار است و اگر در کشوری مانند سوریه شاهد گردهم آمدن ملیت‌های مختلف هستیم که پیشانی‌بند یا زهرا (س) می‌بندند، از زیر قرآن عبور می‌کنند و با نوحه و یاد شُهدا در مقابل کفر و تکفیر قیام می‌کنند می‌توان به تأثیرگذاری و الگوبرداری از انقلاب اسلامی در این کشورها پی برد. الگوی این کشورها رزمندگانی هستند که خرمشهر را فتح کردند و محاصره آبادان را شکستند.

وی گفت: این اتفاقا برای ما درس است و ما اعتقاد قلبی داریم که حتما پیروزی نصیبمان خواهد شد. اگر اعتقاد داریم مسیرمان الهی است پس وعده قرآنی این است که اگر خدا را یاری کنید خداوند هم شما را یاری می‌کند و اگر یاری خدا بیاید حتما پیروزی حاصل می‌شود.

محبی‌پور ادامه داد: امروز شهدای ما پیروزترین رزمندگان در عرصه دفاع مقدس هستند. البته کسانی که در مسیر فتح و ظفر حرکت کردند و این رزم سنگین را در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند هم به این افتخار نائل شده‌اند.

وی اظهار کرد: سال پایانی جنگ بود و فضا در دفاع مقدس سنگین شده بود و عده‌ای از افراد بی اراده هم تلاش می‌کردند که فضای دفاع مقدس را تغییر بدهند. نتیجه این هجمه سنگین دولت پذیرش قطعنامه شد. با پذیرش قطعنامه یک اتفاق بزرگ در کشور رقم خورد.

محبی‌پور افزود: دو ماه پس از پذیرش قطعنامه، در مهرماه سال 1367 نامه‌ای توسط امام خمینی (ره) نگاشته شد و در آن نامه آمده بود که ما انقلاب‌مان را در جنگ به جهان صادر کردیم و در جنگ تحمیلی صفت متجاوز را به اثبات رساندیم. دفاع مقدس و این پیام‌های معنوی و حماسی امام برای یادآوری این مسئله مهم است که از مسیری که انتخاب کردیم پشیمان نشویم و راه شهدا را ادامه دهیم.

ادامه یافتن آرمان‌های انقلاب پس از پیروزی در جنگ تحمیلی

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی حتی با پایان یافتن جنگ تحمیلی از آرمانهای خود دست نکشید و در طول این چهل سال نیز از فتنه‌هایی سیاسی، امنیتی، فرهنگی و نظامی به آسانی عبور نکرد.

محبی‌پور اضافه کرد: برخی با سردادن شعار مرگ بر آمریکا مخالف هستند. این در حالیست که آمریکا نماد شیطان است. اگر امروز شاهد هستیم که فردی مظلومانه در خودروی شخصی و جلوی درب خانه‌اش با شلیک پنج گلوله به شهادت می‌رسد نباید این نکته مهم را فراموش کنیم که این اتفاق توطئه آمریکا است.

وی افزود: آمریکا و اسرائیل توطئه‌های بسیاری برای کشور ما رقم زدند و آن صوت و تصویر تکفیری که اگر پای ما به کشور ایران برسد از شیعه یک نفر را هم باقی نخواهیم گذاشت، نیز به پشتوانه همین قدرت‌های استبدادی منتشر شد.

محبی‌پور به دلایل دشمنی‌ آمریکا و اسرائیل با نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: چهار کلمه استقلال، آزادی جمهوری اسلامی که از ابتدای انقلاب عنوان شد و ملت ایران هنوز هم پای آن ایستاده‌اند دلیل دشمنی قدرت‌های استکباری با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد: اگر کشور ایران خود را برده و بنده قدرت‌های استکباری بداند و نسبت به اقدامات ظالمین‌ و مستکبرین در جهان بی‌تفاوت باشد قطعا در مقابل این کشورها با مشکلی روبه رو نخواهد شد. 

محبی‌پور بیان داشت: البته غیرت مسلمان ایرانی علی رغم تمام مشکلات و دشواری‌ها این اجازه را به خود نمی‌دهد که با پذیرش باطل زیر سلطه این کشورها برود. تا زمانی که در مسیر حق پایدار هستیم رودررویی مقتدرانه ملت ایران در مقابل قدرت ظالم قطعی است.

وی گفت: یک روز دشمنان جنگ نظامی بر علیه کشور رقم زدند و متوجه شدند جمهوری اسلامی شکست‌ناپذیر است. سپس وارد عرصه فرهنگی شدند و امید داشتند در ده سال پس از جنگ تحمیلی مردم ایران خداوند، دین اسلام و ائمه اطهار را فراموش کنند اما باز هم شکست خوردند.

محبی‌پور اضافه کرد: دشمنان پس از ناامیدی از جنگ فرهنگی وارد عرصه اقتصادی شدند و با اینکه این جنگ هنوز هم ادامه دارد اما اراده ملت مردم و ظرفیت‌های خدادادی کشور باعث شد که آنها در این عرصه هم نتوانند به اهداف شوم خود دست یابند.

جنگ هیبریدی و ترکیبی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی

وی بیان کرد: امروز دشمن وارد جنگ هیبریدی و ترکیبی با کشور ایران شده و از همه ابزارهایی که در اختیار دارد برای شکست نظام جمهوری اسلامی بهره گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه‌توطئه و سیاست‌های ادامه دار اقتصادی دشمن اگرچه در بخش‌هایی باعث استقلال و خودکفایی ما شده اما تأثیرات منفی بر معیشت مردم داشته است، گفت: امروز دشمن در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با نظام جمهوری اسلامی وارد جنگ شده است و این جنگ ترکیبی بیش از پیش نیاز به هوشمندی دارد. خوشبختانه تا این مرحله خداوند متعال به ما کمک کرده است.

محبی‌پور اضافه کرد: امروز دشمن در توطئه‌های ده ساله گذشته‌اش احساس شکست می‌کند.‌ کشورهای که قراردادهای خود را با ایران لغو و پول‌های ملت ایران را بلوکه کردند امروز دست دوستی به سمت ما دراز کرده‌اند اما ما هنوز هم نسبت به این دست‌های چدنی که زیر دستکش مخملی بر دست کرده‌اند هوشیار هستیم.

وی افزود: ما به جز دشمنان قسم خورده‌مان دست هیچ‌کس را پس نمی‌زنیم و با همه کشورهای پیرامون خودمان تمایل به ایجاد روابط سازنده بر اساس اصول و موازین و چارچوب‌های دینی و بین‌المللی داریم.

محبی‌پور با بیان اینکه رژیم اسراییل را هیچ‌گاه به رسمیت نشناخته‌ایم، گفت: اسرائیل را یک رژیم غاصب صهیونیستی می‌دانیم و فلسطین را به رسمیت می‌شناسیم. با آمریکایی‌ها هم دو شرط برای ایجاد ارتباط داریم‌. آنها باید دست از دشمنی و توطئه‌چیدن بردارند و جبران منافات کنند.

وی عنوان داشت: آمریکایی‌ها بایستی پاسخ تمام اقدامات ناجوانمردانه خود علیه کشور ایران از لغو قرارداد فروش هواپیما و ادوات نظامی که در اولین دوره نخست وزیری در جمهوری اسلامی اتفاق افتاد و پول‌ها و امکاناتی که عوامل رژیم گذشته با خود بردند و کشورشان را با آن آباد کردند گرفته تا تحریم‌هایی که باعث شد کشور ایران با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه شود را بدهند و کارهایشان را جبران کنند. 

محبی‌پور بیان کرد: ما به همه کشورها و دولت‌ها اعلام کرده‌ایم که با هیچ‌کس سر جنگ نداریم اما در دفاع از خودمان ذره‌ای تردید نمی‌کنیم. نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و نظامی جمهوری اسلامی تمام توطئه‌های دشمنان را تلافی خواهند کرد. البته تلافی نیروهای نظامی کشور تلافی مستقیمی نیست. تلافی ما تلافی سوزنده‌ای است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در اقصی نقاط جهان از جریان‌های موافق مجذوب نظام جمهوری اسلامی بهره می‌بریم. یکی از جریان‌های مهم و تأثیرگذار نظام جمهوری اسلامی جریان مقاومتی است که در کشورهای مختلف شکل گرفته است.

محبی‌پور گفت: دشمنان باید دست از دشمنی بردارند تا خودشان روی آبادی را ببینند. به اسرائیلی‌ها قبلاً تذکر داده شد. رهبر معظم انقلاب فرمودند اسرائیلی‌ها 25 سال آینده را نمی بینند اما نگفتند تا بیست سال دیگر هستند. لذا اسراییلی‌ها نباید عمر خود را با جنایت کوتاه کنند.

وی یادآور شد: وعده الهی این است که عمر جنایتکار کوتاه است و وعده نظام جمهوری اسلامی هم این است که هر کس ضربه بزند قطعا ضربه خواهد خورد.

رامجرد مرکز بخش درودزن شهرستان مرودشت در استان فارس است. مرودشت در 40 کیلومتری شمال شهر شیراز قرار دارد.

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/267562/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: بررسی 123 عنوان شغلی در کمیته مشاغل سخت و زیان آور

854 میلیارد ریال اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی استان یزد ابلاغ شد

شورای راهبردی کشاورزی در فارس تشکیل می‌شود

نگاهی متفاوت به ماجرای بلوار چمران شیراز/ گسست در انتقال نسلی هنجارها

بهبود اقتصاد با راهکار قدیمی ممکن می‌شود؟

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: برخی ‌وهابیان ‌قصد و غرض خاصی علیه شیعه و سنی دارند/ باید از اختلافات دوری کنیم

توقیف 89 دستگاه خودرو و موتور سیکلت متخلف در در شهرستان اردکان

پدافند هوایی ارتش از موشک‌های با برد 300 کیلومتر رونمایی می‌‌‌کند

فارس پایلوت هنرستان‌های کشاورزی دانش بنیان کشور شد

توضیح دانشگاه آزاد شیراز در خصوص انتشار یک کلیپ

تکمیل و ساماندهی یادمان های شهدای گمنام در فارس اولویت است

برنامه‌ریزی برای کاهش مصرف برق صنایع سیمان در استان فارس تا نیمه شهریورماه

واکنش دادستان کل به ماجرای تجمع دختران در شیراز

نفرات برتر جشنواره عکس کازرون معرفی شدند

اجرای طرح استعدادیابی دوندگان نونهال در جهرم

خنثی سازی سم‌پاشی ها با افزایش ارتباط میان عالمان شیعه و اهل سنت صورت می‌گیرد

اشتغال 10 هزارنفری در هتل‌های فارس

تقدیر مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از مدیر خبرگزاری مهر در استان

مشترکان صنعتی همکار پاداش دریافت می‌کنند

بازگشت٢٢٠ بنگاه اقتصادی راکد فارس به چرخه فعالیت

آمادگی اردکان برای مقابله با کنه کشنده تابستان

دخالت در انتصابات صمت را وزیر تایید کرد نماینده تکذیب!/ مجلس نمایندگان متخلف را معرفی می‌کند؟

بیش از 200 برنامه در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان فارس برگزار می‌شود

تلاش برای جذب حداکثری اعتبار ویژه صنایع/ تشکیل کمیته طرح تمدید قرارداد مستاجران در فارس

ایمانیه: گردشگری سلامت در استان فارس رشد 550 درصدی داشته است

از توقیف جرثقیل میلیاردی در کازرون تا دستگیری عامل پخش قرص و دارو در فضای مجازی

«لیبل فرانس ادوکاسیون» به چند مدرسه‌ ایرانی اهدا شده است؟

رفع تصرف بیش از 3 هزار میلیارد ریال از اراضی ملی در فارس

استقرار مدیریت سبز در منطقه 4 پایتخت

اجرای ٢٠٠ برنامه همزمان با هفته افشای حقوق بشر آمریکایی در فارس

تکذیب کلیپ منتسب به دانشگاه آزاد شیراز در فضای مجازی

اجرای طرح کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در فارس

اعلام آمادگی سازمان بازرسی کل کشور برای حمایت از ایمن‌سازی بازار تهران

آغاز طرح ساماندهی محله انبار نفت/از برخورد با متخلفین تا اقدامات عمرانی در بازار مواد غذایی

ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها یک ضرورت است

اجرای طرح راه خدمت در خیابان میرداماد

بازی مرگبار با حرکات نمایشی در زاهدانی/ رئیس پلیس راهور: با کورس‌های شبانه به شدت برخورد می‌شود

صرفه‌جویی 149 میلیون لیتر بنزین در فارس با مصرف گاز سی ان جی

صد درصد سهمیه قیر سال 1400 راه‌های استان جذب شد

کلید امنیت خلیج فارس دست رزمندگان انقلاب است

الوفاق به فارس: نظام بحرین حاکمیت خود را به تل‌آویو واگذار کرده است

رئیس جمهور عراق: حمله به سلیمانیه، هدف قرار دادن ثبات عراق است

فارس من| بدحجابی در مکان‌های تفریحی رسیدگی شود

چه برخوردی با دختران هنجارشکن شیراز شود؟ | 4 نفر با سابقه امنیتی بازداشت شدند | غفلت از زیباشناسی حجاب

امام جمعه زاهدان: از برخوردهای سلیقه‌ای بپرهیزیم/ تفکر تکفیری ‌مخل امنیت است

کلید امنیت خلیج فارس در دست رزمندگان جمهوری اسلامی است

تلاش دولت سیزدهم برای احیای محوریت ایران در ترانزیت اروپا، آسیای میانه و خلیج فارس

فارس من| برنامه‌ریزی مسوولان برای اجرای درخواست داوطلبان کنکور

کسب 11 مدال رنگارنگ بانوان کاراته‌کای آباده در مسابقات استانی

لطیفی: برقراری عدالت بین کارکنان دولت از اهداف رئیس‌جمهور است