پیام فارس
برنامه‌های شبکه فارس در بهار 1402 و بهار قرآن کریم
يکشنبه 28 اسفند 1401 - 00:30:41
پیام فارس - سرپرست معاونت سیمای استان فارس گفت: به مناسبت نوروز 1402، برنامه‌های متنوع، شاد و مفرحی را برای مخاطبان در نظر گرفته است و این برنامه‌ها از مکان‌های مختلف از جمله حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام، آرامگاه‌های حافظ و سعدی، دروازه قرآن، تخت جمشید و دیگر مکان‌های تاریخی و دیدنی استان روی آنتن می‌رود.
علی دیانتی افزود: عوامل تولید این مرکز به دو شهرستان استان فارس، ممسنی و فیروزآباد اعزام می‌شوند تا آداب و رسوم و سنت‌های اقوام عزیز لر و ترک قشقایی را به تصویر بکشند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی ادامه داد: ویژه برنامه سال تحویل سیمای فارس از ساعت 18 دوشنبه 29 اسفند زنده تقدیم بینندگان می‌شود و تا ساعات پس از لحظه سال تحویل مهمان مخاطبان شبکه فارس است.
سرپرست معاونت سیمای استان فارس اضافه کرد: در برنامه ویژه سال تحویل شبکه فارس تلاش شده از تمام نقاط استان فارس آیتم‌هایی را برای بینندگان بصورت زنده و ضبطی پخش کنیم و از مهمانان مختلفی از جمله خوانندگان ملی و بومی، شاعران، هنرمندان، دانشجویان نخبه، پزشکان و چهره‌های فاخر علمی، اجتماعی، ورزشی، سیاسی و خانواده‌های معظم شهدا دعوت شده است.
علی دیانتی افزود: برنامه زنده "بهار دلگشا "و برنامه" گمپ گلا" ویژه کودکان در ایام نوروز هر شب روی آنتن می‌رود و صبح‌ها از طریق ارتباط زنده با نقاط مختلف استان تلاش می‌شود بینندگان از حال و هوای استان در ایام نوروز مطلع شوند.
او اضافه کرد: مجموعه طنز مشاعره "خندیشه" و فصل جدید مجموعه طنز "خودمونی" هر شب در ایام نوروز پخش می‌شود.
معاون سیمای مرکز فارس به پخش مجموعه عروسکی 13 قسمتی ویژه کودکان و بزرگسالان هر شب از سیمای فارس اشاره کرد و گفت: این مجموعه عروسکی 20 دقیقه‌ای به موضوعات روز جامعه می‌پردازد و نکات مورد نظر را با زبان طنز از زبان عروسک‌ها بیان می‌کند.
او، پخش فیلم‌های جدید سینمایی و مستند "زاگرس نشینان" تولید مرکز فارس را از دیگر برنامه‌های ویژه ایام نوروز 1402 برشمرد.
علی دیانتی با بیان اینکه امسال به دلیل تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان ویژه برنامه افطار و سحر ماه مبارک رمضان از ابتدای این ماه تا عید سعید فطر زنده از سیمای فارس پخش می‌شود و محفل جزخوانی قرآن کریم هم هر روز از حرم مطهر شاهچراغ بطور زنده از شبکه‌های فارس و چهار سیما روی آنتن می‌رود.
معاون صدای استان فارس هم با بیان اینکه رادیو فارس برای نوروز 1402 ویژه برنامه‌های متنوع و متعددی را در نظر گرفته است گفت: برنامه زنده "صدای پای بهار" از 20 تا 30 اسفند هر روز با بخش‌هایی از جمله ارتباط با مسولان و دست اندرکاران نوروز، گزارش، طنز، ترانه و سرود، پیام و تلفن مردمی از رادیو فارس پخش می‌شود.
یاسرجمالی با بیان اینکه رادیو فارس با ویژه برنامه تحویل سال بنام "تحویل بهار" از ساعت 22 تا یک بامداد مهمان خانه‌های شنوندگان است افزود: برنامه زنده "بهار نارنج" از یکم تا سیزدهم فروردین هر صبح ساعت 9:30 با بخش‌های ارتباط با مسولان و دست اندرکاران نوروز، گزارش، طنز، ترانه و سرود، پیام و تلفن مردمی از رادیو فارس پخش می‌شود.
او ادامه داد: برنامه "طنز و ترانه "هر روز ساعت 13 با پخش قطعات نمایشی و ترانه‌های بهاری، برنامه "باغ ارم" با پخش ترانه‌های بهاری هر روز ساعت 8:30، برنامه زنده "شاخه نبات" هر روز ساعت 19 با بخش‌های شاد و طنز و اطلاع رسانی، مجله طنز اجتماعی "شکر پنیر" هر روز ساعت 7:15 از دیگر برنامه‌های نوروز 1402 رادیو فارس است.
معاون صدای استان فارس اضافه کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان، برنامه زنده "بهار دلها" ویژه لحظات افطار ساعت 17:40 هر روز از رادیو فارس پخش می‌شود. در این برنامه بخش‌های کارشناسی، مسابقه، تلفن، پیام و دیگر بخش‌های جذاب و مخاطب پسند تقدیم شنوندگان می‌شود.
یاسر جمالی افزود: برنامه زنده "نسیم سحر" هر شب ساعت 3 بامداد با پخش دعا و ادعیه، حضور کارشناس احکام، مناجات خوانی، تلفن و پیام مردمی، نهج البلاغه و بخش‌های دیگر روی آنتن می‌رود.
یاسرجمالی ادامه داد: جمع خوانی قرآن کریم هر روز ساعت 15، پخش قرآن کریم و ترتیل هر سحر ساعت 5، مسابقه قرآنی "ستاره‌های زمین" هر روز ساعت 17، بسته صوتی تغذیه در رمضان هر روز ساعت 11:10، برنامه "دلاهنگ" با پخش موسیقی‌های عرفانی هر روز ساعت 19، سخنرانی‌های ویژه رمضان هر روز ساعت 2:30، پخش دعای شریف افتتاح هر شب ساعت 22:00، نمایش شب ویژه رمضان هر شب ساعت 22:45 از دیگر ویژه برنامه‌های رمضان رادیو فارس است.
معاون فضای مجازی شبکه فارس هم از تولید و انتشار اینفوگرافیک معرفی اماکن تاریخی، مذهبی و فرهنگی شیراز ویژه گردشگران و مسافران نوروزی، تولید و انتشار بسته ویدیویی فیلم کوتاه "به مهربانی بهار" با محوریت همزمانی بهار طبیعت با بهار قرآن، تولید و انتشار بسته ویدیویی ویژه چهارشنبه آخر سال با هدف تبیین خطرات آتش سوزی، برگزاری پویش ویژه رمضان و دریافت آثار مردمی و تولیدات کاربرساخته، تقطیع و بازآفرینی تولیدات تلویزیونی در فضای مجازی و تولید پوستر‌های مناسبتی به مناسبت نوروز 1402 و ماه مبارک رمضان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران جوان فارس شیراز

http://www.Fars-Online.ir/Fa/News/462411/برنامه‌های-شبکه-فارس-در-بهار-1402-و-بهار-قرآن-کریم
بستن   چاپ