پیام فارس

آخرين مطالب

سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومانی شهرداری با خرید زمین اجتماعي

سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومانی شهرداری با خرید زمین
  بزرگنمايي:

پیام فارس - نشست خبری رئیس و اعضا کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار شیراز با موضوع بررسی بودجه 1403 و مقایسه با بودجه شهرداری شیراز در سال های گذشته برگزار شد. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سید ابراهیم حسینی رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه بودجه را مبتنی بر برنامه و به صورت مقایسه‌ای جدول بندی و کار زیرساختی برای 20 سال آینده شیراز در حوزه برنامه انجام گرفت، گفت: در این راستا سند راهبردی سومین حرم اهل بیت (ع) رونمایی شد و وظیفه شورا در ارتباط با شهر مشخص شد؛ درواقع این سند زیرساختی است و در دستور کار شهرداری و کمیسیون برنامه بودجه است که ظرف دوماه آینده برنامه 20 ساله شورا وشهرداری براساس این سند بازنگری و عملیاتی کنند.
وی با بیان اینکه سند راهبردی سومین حرم اهل بیت (ع) مورد تایید استاندار فارس، تولیت سومین حرم ونماینده ولی فقیه در استان است و به تصویب شورای فرهنگ عمومی و شورای اداری استان رسیده است، تصریح کرد: در سال اول شورا برای 4 سال چشم انداز تعیین و 72 رویکرد تعیین و برمبنای آن برنامه شیراز 1404 را رونمایی شد و برنامه 5 ساله اول باید جنبه عملیاتی پیدا کند.
حسینی با اشاره به اینکه آنچه تحت عنوان برنامه و بودجه است حاصل تلاش در همه بخش‌های شهرداری و عملکرد همه کمیسیون‌هاست و کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان مادر کمیسیون‌هاست، عنوان کرد: درواقع این کمیسیون منویات دیگر کمیسیون‌ها را در بودجه می‌بیند و تکلیف کار برای دیگر کمیسیون‌ها مشخص می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه در حوزه بودجه نیز گام اول این است که بودجه مبتنی بر برنامه باشد، یادآور شد: امروز بودجه ما به لحاظ شاکله، نگاه برنامه‌ای و دقت در درآمد وهزینه در حوزه توزیع درآمد در بخش‌های هزینه‌ای قابل مقایسه با بودجه 1400 نیست.
حسینی افزود: در حوزه درآمد به لحاظ درصدی آنچه به سمت آن رفته ایم حوزه درآمد‌های پایدار است و دوم درآمد‌هایی که بیشتر جنبه سرمایه‌گذاری داشته است.
به گفته وی شهرداری در حوزه درآمد‌ها زمین‌هایی را که به فروش می‌رساند باید زمین‌هایی را وارد کند که به سرمایه شهر بیفزاید، در 2 حوزه درآمد‌های پایدار و واگذاری املاک ورود کرده ایم و ورود املاک به سرمایه شهرداری هم جز کاربوده است.
حسینی خاطرنشان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومان شهرداری مکلف شده است تا زمین خریداری و برمبنای آن در آینده درآمد ایجاد کند.
به گفته وی در حوزه بدهی‌ها یکی از جدوال الزامی پیوست بودجه بدهی‌های شهرداری است و در تمام بودجه‌های سالانه 15 هزار میلیارد در سال 1401، در سال 1402 نیز 20 هزار میلیارد در سال 1403 به بیش از 26 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
حسینی تصریح کرد: همچنین توزیع متوازن نیز مدنظر بوده است و در چند حوزه فرهنگ، خدمات شهری و مدیریت بحران رشد خوبی ایجاد شده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شیراز نیز با اشاره به اینکه در توزیع بودجه سعی شده است توزیع متناسب با تعریف 6 ماموریت مهم شهرداری رقم بخورد، عنوان کرد: در حوزه ماموریت‌های شهری و کالبدی در سال 1403 نسبت به سال 1400 رقم 561 درصد رشد بودجه ای، در حوزه محیط زیست و خدمات 429 درصد رشد بودجه‌ای، در حوزه‌های ایمنی و مدیریت بحران نیز رشد 571 درصدی، در حوزه حمل و نقل ترافیک رشد 315 درصدی، حوزه خدمات مدیریت رشد 248 درصدی و در بخش فرهنگی و اجتماعی نیز رشد یکهزار و 388 درصدی نسبت به سال 1400 داشته ایم.
افسانه خواست خدایی با اشاره به اینکه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز با همکاری شهرداری در سه سال گذشته اتفاقات بی نظیری را رقم زده است و با برنامه ریزی شورای شهر و مطابق با اسناد بالادستی بودجه براساس سیاست‌ها تدوین شد، تصریح کرد: در کمیسیون برنامه و بودجه نظم بخشی و نظام بخشی به عملیات و بودجه ریزی شکل گرفت که نظم و انضباط بودجه ای، بودجه ریزی براساس برنامه و افزایش بودجه به شکل منطقی رقم خورد.
وی با اشاره به اینکه بودجه شهرداری شیراز در سال 1400 رقم 6 هزار و 660 میلیارد تومان بود که در متمم بودجه همان سال به 9 هزار و 274 میلیاردتومان رسید، یادآور شد: در سال بعد نیز رشد بودجه‌ای و تحول مدنظر داشتیم که به عدد 15 هزار و 385 میلیارد تومان و در متمم همان سال نیز به 18 هزار میلیارد تومان رسید؛ در سال 1402 نیز بودجه به 23 هزار و 500 میلیارد تومان و از این عدد در متمم بودجه به 24 هزار و 500 میلیارد تومان رسید و تغییر زیادی حاصل نشد وبا ثبات و رشد منطقی پیش رفت.
به گفته خواست خدایی هرچه بودجه صحیح‌تر باشد در متمم کمتر افزایش خواهد داشت و امسال نیز پیشنهاد 31 هزار و 600 میلیارد تومان بودجه بود که بخشی مرتبط با هزینه جاری و هزینه‌های عمرانی است.
وی خاطرنشان کرد: نیاز است در حوزه فرهنگی به نقطه مطلوب برسیم و هرچقدر در این حوزه هزینه شود سرمایه گذاری خواهد بود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شیراز گفت: در حوزه نظم بخشی به برنامه‌ها تا پایان مردادماه سند 20 ساله شهرداری تا 1420 نیز اصلاحیات براساس سند راهبردی سومین حرم اهل بیت (ع) انجام و تا مهرماه برش برنامه 1404 نیز براساس سند بالادستی و برنامه 20 ساله شهرداری اصلاحات انجام وبازنگری می‌شود.
به گفته خواست خدایی در دی ماه 1403 متمم بودجه ارائه می‌شود و تا پایان بهمن بودجه 1404 تقدیم شورا خواهد و در حوزه درآمدی نیز رشد درآمد پایدار شهرداری داشته ایم.
وی یادآور شد: در کمیسیون برنامه و بودجه بودجه ریزی عملیاتی وبرمبنای عملکرد؛ کارگروه تخصصی و اجرایی و راهبردی تشکیل و قرارداد‌هایی با مشاور و طراح نسبت به سامانه بودجه ریزی براساس عملکرد دیده شده است.
کمبود نیروی تخصصی در حوزه شهرداری در دستور کار است
رئیس کمیته نیروی انسانی کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست گفت:5 پروژه در حوزه سرمایه انسانی در کمیته نیروی انسانی مطرح و به شکل پروژه‌ای مدنظر قرار گرفته است.
مسعود زارعی افزود: موضوع در حوزه انسانی ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری است و کار به صورت تخصصی دنبال می‌شود و در نحوه ساماندهی نظارت تخصصی انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه 3 هزار و 500 نیروی رسمی و 3 هزارو 50 نیرو شرکتی، یک هزار و 300 راننده استیجاری و 5 هزارو 200 نیروی حجمی در شهرداری داشه‌ایم، خاطرنشان کرد: عدالت در پرداخت‌ها مدنظر است، اما باید متناسب با قوانین وضوابط باشد.
زارعی افزود: کمبود نیروی تخصصی در حوزه شهرداری نیز در دستور کار است و عدم ورود نیرو به شهرداری در این حوزه باید بازنگری شود.
وی با اشاره به اینکه در 8 حوزه تخصصی از جمله تخلفات شهری، سد معبر، بایگانی و دبیرخانه کمبود نیرو داریم، خاطرنشان کرد: این موضوع و نیاز سنجی باید به صورت دقیق انجام شود در کمیسیون تلفیق باید در مورد جذب این نیرو‌ها تصمیم گیری شود.
زارعی گفت: ساختارو تشکیلات شهرداری باید بروزرسانی شود وتناسب ماموریت‌ها با پست‌های مورد نیاز براساس ابلاغ وزارت کشور خواهد بود.
رئیس کمیته نیروی انسانی کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه در حوزه مسکن کارکنان تعاونی‌های متعددی وجود دارد، عنوان کرد: نسبت به دیگر دستگاه‌ها در این زمینه کمبود‌هایی داشته ایم و باید در این حوزه تصمیمات واتفاقات خوبی رقم بخورد.
زارعی یادآور شد: مجتمع خدمات رفاهی و آموزش کارکنان نیز اقداماتی از قبل انجام و مکان‌هایی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: بانک جامع اطلاعات اسناد کارکنان و نرم افزار جامع منابع انسانی در شهرداری نیز درحال خرید است و تمامی اطلاعات پراکنده که در نرم افزار‌های مختلف است به صورت جامع و پایه‌ای برای برنامه ریزی می‌شود.
انتهای پیام/424

لینک کوتاه:
https://www.payamefars.ir/Fa/News/820968/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

وطن امروز: مطالبات مردم از رئیس دولت چهاردهم سیاسی نیست

قند طبیعی هم ضرر دارد؟

توانیر اعلام کرد: شهرداری‌ها و بانک‌ها کمترین همراهی را در کاهش مصرف برق دارند

قرآن در سبک و سیره زندگی دانش آموزان وارد شود

دلبری نامزدها با خودرو

در ستایش از صندوق شیکسته پیکسته

درمان سنتی دو مزاجی و ایجاد تعادل در بدن

آغاز مرحله جدید کشف فرارهای مالیاتی با اسناد جدید

اجرای موفق برنامه‌های فرهنگی در گرو الگوگیری از اهل بیت(ع) است

نماینده کنونی شیراز در مجلس مسوول امور استان‌های ستاد قالیباف شد

جنگل‌های زیبای بلوط در استان فارس + فیلم

وحیدی: احیای بافت تاریخی، هویت شهر را حفظ می‌کند

مسکو باز هم تهران را بازی داد؟

چالش فرش‌های سعدآباد تمام نشد؟

صاحبان تفکر رادیکالی، مخالفان کنسرت و سریال‌های نمایش خانگی!

حجامت قد در کجای بدن خراش ایجاد می‌کند؟

این 3 عادت خوب عمر را زیاد می‌کند

درصد موفقیت روش درمانی هایپک

ترمیم شکاف دلار آزاد و مبادله‌ای

6 سد مهم کشور 100 درصد پُر شد

مخزن آب روستای بیدزرد شیراز وارد مدار شد

زمین‌لرزه حوالی شهر قیر را به لرزه درآورد

عملیات سمپاشی علیه آفت زنجره نخیلات جهرم با پهپاد

سیاست کلان بنیاد شهید، چابک سازی منابع انسانی است

دیدار سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با مدیرکل صدا و سیمای استان البرز

سبد داغ پزشکیان

همشهری: کاندیدایی اصلح است که ویژگی های رئیسی را داشته باشد

فشار به جلیلی برای کناره‌گیری

درمان کرم خوردگی دندان

بازگشت پرواز تهران - اصفهان به فرودگاه مهرآباد

نظر پزشکیان در مورد استفاده از از اهل سنت در کابینه

آغاز اجلاسیه 392 شهیده اهل سنت آذربایجان‌غربی در مهاباد

ایمن‌سازی ورودی شمال غربی کلان‌شهر شیراز با بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی

زمین‌لرزه حوالی شهر قیر را به لرزه درآورد/ آماده‌باش هلال‌احمر

مردم دولت سیزدهم و مجلس یازدهم را با سازندگی و خدمت می‌شناسند

یک دستگاه واحد آپارتمانی در شیراز طعمه آتش شد

مرکز نوآوری کیش ظرفیتی ارزشمند برای توسعه گردشگری علمی

حجامت رشد قد فلسفه خونگیری ندارد!

5169 کیلوگرم شمش طلا در مرکز مبادله معامله شد

افزایش عرضه گوشت گرم به 400 تن در روز

زلزله قیر و کارزین فارس را لرزاند

تلاش دولت سیزدهم تکمیل خدمات شهید جمهور است

قیر فارس لرزید

آزادی چهار اسیر صهیونیست پس از هشت ماه جنگ، موفقیت محسوب نمی‌شود

شیراز؛ الگویی برای مطالعات شهری/برنامه جامعی برای بافت‌های تاریخی ارائه شود

سفر وزیر کشور به فارس

تصاویر خیره‌کننده از جنگل‌های بلوط استان فارس

عضوی که کمتر دچار سرطان می‌شود اما درصورت ابتلا به‌سرعت پیشرفت می‌کند

رشد 20.3 درصدی بخش نفت در سال 1402

سفر وزیر کشور به شیراز